Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Cūkmena detektīvi

09.05.2019 0

Pirmsskolas izglītības iestādes ”Dartija” grupa “Pasaciņa” šajā mācību gadā iesaistījusies ekoprogrammā “Cūkmena detektīvi”, kuras mērķis ir bērnos rosināt atbildību par vidi, vairojot izpratni par vērtīgo un lieko dabā.

Cūkmena detektīvi
FOTO: no PII ''Dartija'' albuma

Programma ir tapusi AS “Latvijas Valsts meži” sociālās kampaņas “Nemēslo mežā!” ietvaros. Šajā programmā bērni soli pa solim atklāja dažādus meža noslēpumus un kļuva par Cūkmena detektīviem. Bērni iepazinās ar četrām tēmām: meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, mežs rotaļlietu kastē, audzēsim skābekli.

Bērniem ir izpratne, ka mežā atkritumiem nav vietas, tur jādzīvo dzīvniekiem un jāaug kokiem, bet atkritumiem jāatrodas atkritumu tvertnē. Bērni kļuvuši par labiem detektīviem, viņi atklāj nekārtību, izmestas lietas un atkritumus dabā.

Rūpējoties par tīru apkārtni, apsekojām bērnudārzā teritoriju, ozolu aleju un tuvāko mežu. Tur mēs savācām izmestos atkritumus. Bērni māk nošķirt labu rīcību no sliktas, piegružotu meža vidi no sakoptas un skaistas.

Uzzinājām daudz informācijas par mežu. Mežs mums ir visapkārt – arī grāmatu lapās un rotaļlietu kastēs, koks ir viens no dabai draudzīgākajiem materiāliem. Un ar to var droši darboties bērni! Izveidojām grupā izstādi “Koka lietas”.

8. maijā pie mums ieradās Cūkmens, kurš iesaistīja bērnus dažādās aktivitātēs par tīru un drošu vidi. Kopā dziedāja un dejoja. Bērni saņēma diplomu par aktīvu līdzdalību meža netīro noslēpumu atklāšanā un apsolīja Cūkmenam rūpēties par tīru apkārtni, lai Latvija zaļo.

Žanna Trihonova, Inese Darbeniece
pirmsskolas skolotājas
Lapas informācija atjaunota:    09.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 aug
Septembrī Iecavas novada bibliotēkās notiks iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Pirmā tikšanās notiks… https://t.co/VpisYEaW0L