Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Sveic konkursa «Gada skolēns 2019» laureātus

10.05.2019 0

9. maija pēcpusdienā Rundāles pils Baltajā zālē notika konkursa «Gada skolēns 2019» noslēguma pasākums. Tajā piedalījās četru novadu - Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – talantīgākie un aktīvākie jaunieši, viņu ģimenes locekļi, pedagogi, skolu un pašvaldību pārstāvji.

Sveic konkursa «Gada skolēns 2019» laureātus
FOTO: Diāna Goldmane

Kopumā pasākumā tika apbalvoti un sveikti 29 jaunieši, katrs no tiem saņēma piemiņas velti un naudas balvu. Iecavas novadu konkursā pārstāvēja piecas novada skolu audzēknes. Iecavas vidusskolas pārstāves, Luīze Cābele (9. kl.) un Amanda Visocka (12. kl.), kā arī Iecavas internātpamatskolas 9. klases skolniece Laura Dombrovska un Dzimtmisas pamatskolas 9. klases skolniece Alise Kante saņēma pateicību par piedalīšanos konkursā, savukārt Iecavas vidusskolas 10.a klases skolniece Renāte Estere Liepiņa ieguva galveno titulu «Gada skolēns».

Tiesa, pasākumā Renāte nepiedalījās, jo tieši tajā dienā bija ceļā uz Slovēniju, kur līdz 13. maijam projekta «Creating Critical Minds and Voices in Europe» ietvaros kopā ar citiem debatētājiem piedalās dažādās meistarklasēs. Nozīmīgo balvu Rundāles pilī saņēma jaunietes mamma Santa.

Ikdienā Renāte darbojas skolas avīzes «SkolasDiena» redkolēģijā un veic darbu Skolēnu domē, brīvprātīgi palīdz organizēt dažādus pasākumus Iecavas Jauniešu centrā un Zemgales Kinoloģiskajā klubā. Daudz laika Renāte velta debatēm, darbojas Iecavas vidusskolas Debašu klubā, katru mēnesi apmeklē Debašu Līderu skolu, ar panākumiem piedalījusies reģionālajos, nacionālajos un starptautiskajos debašu turnīros.

Renāte klases kolektīvā ir viena no līderēm. Pēc labākās sirdsapziņas pilda savus pienākumus un ir motivēta palīdzēt arī vairāk, nekā prasīts. Klases audzinātāja Pārsla Ratkus atzinīgi novērtējusi jaunietes precizitāti, punktualitāti, izpalīdzību un vēlmi iesaistīties.

Iecavas novada pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers konkursa laureātiem novēlēja panākumus un mērķtiecīgumu arī turpmāk: «Jūs esat labākie no labākajiem! Mēs ar jums lepojamies un ceram, ka spēsiet nest Latvijas vārdu arī plašākā pasaulē.»

Pasākuma noslēgumā jaunieši tika aicināti atklāt, ko labu varētu izdarīt jau šodien, lai pasaule kļūtu vēl labāka. Atbildes uz jautājumu bija dažādas un interesantas – kāds plānoja samīļot vecākus, apciemot vecvecākus, kāds uzsmaidīt visiem garāmgājējiem vai uzrakstīt vēstuli senam draugam.

Ar muzikāliem priekšnesumiem klātesošos sveica grupa «TirkizBand».

Fotogalerija:
Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    10.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 aug
Septembrī Iecavas novada bibliotēkās notiks iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Pirmā tikšanās notiks… https://t.co/VpisYEaW0L