Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Rūdītie orientieristi nekļūdās

11.09.2017 0

Iecavas kultūras nama kolektīvs trešo reizi organizēja auto orientēšanās sacensības. Sestdien, 9.septembrī, pa novada ceļiem orientējās septiņas ekipāžas.

Rūdītie orientieristi nekļūdās
FOTO: Beata Logina

Brauciena laikā dalībniekiem bija jāatrod kartē atzīmētie kontrolpunkti un jānofotografējas pie tiem, kā arī jāveic vairāki papilduzdevumi. Visas komandas izmantoja visu doto laiku – četras stundas. Bet tikai uzvarētāju komanda «Eu, kas te jādara?» atrada visus kontrolpunktus un izpildīja visus papilduzdevumus bez kļūdām. 1.vietas ieguvēji sacensībās sakrāja gandrīz uz pusi vairāk punktu nekā pēdējās vietas ieguvēji (attiecīgi 4060 un 2110).

Šāds rezultāts gan īpaši nepārsteidz, jo uzvarētāju komandā startēja Edgars Vizulis, Aldis Salzemnieks, Marija Baranovska un Ivars Jurbergs – daudzu līdzīgu sacensību laureāti. Kā «Svētdienas braucēji» viņi tajā pašā dienā izgrieza pogas arī visiem konkurentiem orientēšanās sacensību posmā Jelgavā, bet svētdien Mārupē notikušajās velo-foto orientēšanās sacīkstēs ierindojās 3.vietā. Un tam visam vēl pietika enerģijas pēc panākumiem bagātās dalības Spēka dienas disciplīnās sestdienas rītā…

Kā pašvaldības veselības veicināšanas speciālists Ivars arī pats veidojis ne vienu vien maršrutu sacensībām. Vai tik rūdītam orientieristam vēl ir kāda neatklāta vieta un negaidīta atklāsme tik zināmajā teritorijā? «Lai gan novads ir izbraukāts krustām šķērsām dažnedažādos pasākumos un veidos, tāpat ir vietas un skatupunkti, ko var atklāt no jauna,» viņš atzīst. «Organizatori bija pacentušies izveidot interesantus papilduzdevumus burtu jūkļu un āķīgu mīklu veidā. Viens no šo sacensību jaunatklājumiem bija Vēju iela - pašā A7 malā, taču neviens no komandas biedriem nezināja, kur tāda atrodas! Atradām arī Atmodas ielu. Ja nebūtu ielas norādes, nekad nepateiktu, ka tā ir iela...»

Godpilno 2. vietu ieguva komanda «Vai tad šeit ir vanna?» - Andris Dreimanis, Māris Sinkevičs, Ilze Dreimane un Annija Bite, kas nopelnīja balvu arī par labāko noformējumu.

3.vietu izcīnīja komanda «B9» - pilots Ainārs Mediņš, stūrmane Dina Mediņa un komandas biedrenes Antra Pāruma, Dina Meļķe un Ilona Grīnberga. Jau pirms sacensībām viņi bija atraduši iemeslu, kāpēc varētu tikt apbalvoti - par īsāko nosaukumu! Iepriekš jau bijuši laureātos, Mediņi izjūtot nostalģiju pēc braukšanas un sacensībām, kur jautrība mijas ar iespējām asināt prātu un iepazīt jaunus objektus, sacīja Ainārs.

Vairums dalībnieku sacensībām pieteicās, lai interesantā pasākumā pavadītu sestdienu. Tā iecavniece Inese Bogdane bija pieaicinājusi draugus no Rīgas un startēja kā komanda «Spineri». Savukārt «Puikām no rajončika», Mārtiņam Mārcim Robežniekam, Gustavam Riekstiņam un Kārlim Bērziņam, bija papildu motivācija – uzvarēt skolotāju!

Ne pirmo reizi ar pīpi uz jumta devās «Rabarberu pudiņš» - Gunita un Mihails Haļitovi kopā ar Agnesi Grendi un Gintu Stankeviču. Iepriekš labus panākumus guvuši kā «Fiksie strazdi», šādā sastāvā viņi startēja pirmo reizi. «Galvenais ir piedalīties, tālāk jau redzēs,» tāds bija komandas noskaņojums.šiem  Ļoti iespējams, ka daļa no sāncenšiem tiksies arī 17.septembrī Iecavas velo knipsī.

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    11.09.2017
TWITTER
IecavaLV
01 Jun
Iecavas novada dome izsludina publisko apspriešanu jautājumā par sabiedriskās kārtības nodrošināšanas kvalitāti Ie… https://t.co/j2KNjiMM9O