Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Pieminēsim brīvības cīnītājus

07.11.2017 0

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pieminot Latvijas Brīvības cīņās kritušos, aicinām ikvienu iedzīvotāju aizdegt sveci Iecavas parkā. Lai pasargātu Brīvības pieminekļa pamatni no bojājumiem, šogad iedzīvotāji aicināti aizdegtās svecītes novietot nevis pieminekļa pakājē, kā to darījām citus gadus, bet uz tam īpaši sagatavotiem statīviem, kas būs novietoti pie pieminekļa.

Šogad svecītes varēs nolikt arī pie stēlas, kas parkā uzstādīta par godu Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem.

Sagaidot Iecavas 525 gadu jubilejas svinības un Latvijas simtgadi, šogad Brīvības piemineklis restaurēts – veikta pamatnes demontāža un betonēšana, labotas granīta kāpnes, aizpildītas piemineklī radušās plaisas un novērsti citi vizuālie defektus, kā arī pieminekļa virsma attīrīta ar smilšu strūklu un tā pakāje atbrīvota no sveķiem, tādēļ aicinām iedzīvotājus cienīt paveikto un saudzēt pieminekli.

11. novembrī Iecavā notiks vairāki pasākumi.

Plkst.12:00 dokumentālā spēlfilma „Ievainotais jātnieks” (par tēlnieku, Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kam 2018.gadā atzīmēsim 130.jubileju) kultūras namā.

Plkst.14:00 piemiņas plāksnes pieciem Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, kas dzimuši Iecavas novadā atklāšana parkā. Granīta stēla tapusi Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta “Atceries Lāčplēšus” ietvaros.

Plkst.14:00 Lāčplēša dienai veltīta ekspozīcija sporta un vēstures muzejā „Arhīvs”, radošās darbnīcas Iecavas Mūzikas un mākslas skolas telpās (lukturīšu veidošana, līdzi ņemot savu stikla burciņu, Latvijas karoga piespraudīšu veidošana), pie „Arhīva” ieroču apskate, šaušana ar peintbola ieročiem, braukšana militārā transportā, kareivju virtuve ar siltu zupu un tēju.

Plkst.16:45 lāpu gājiens no „Arhīva” uz Brīvības pieminekli.

Plkst.17:00 kopā ar 54.inženiertehniskā bataljona 1.rotas Iecavas zemessargiem godināsim Latvijas brīvības cīnītājus pie Brīvības pieminekļa.

Dalība pasākumos - bez maksas.

Lapas informācija atjaunota:    07.11.2017
TWITTER
IecavaLV
20 mar
Uzņēmums SIA «BGGS Serviss» informē, ka no šodienas, 20. marta, uzņēmums ir uzsācis organiskā mēslojuma jeb digestā… https://t.co/8p69CDgN9c