Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Skatītāju vērtējumam nodotas pirmās Iecavas komēdijteātra izrādes

07.06.2019 0

2. jūnija pēcpusdienā Iecavas kultūras namā, Lilitas Gārbenas vadīti, Iecavas komēdijteātra aktieri spēlēja divas izrādes.

Skatītāju vērtējumam nodotas pirmās Iecavas komēdijteātra izrādes
FOTO: no L. Gārbenas albuma un M.Zaumane

Kristiānas Štrālas-Dreikas «Kā Ziemeļmeitas brauca puisi lūkoties» pamatā ir septiņu līgavu cīniņš par ciema vecpuisi Jāni. Savukārt Baibas Jukņevičas «Pilsētnieki» stāsta par ģimeni, kura pārcēlusies uz laukiem, un kaimiņienēm, kuras uzburtas uz brīvo vīrieti, kam esenci iedod arī tenkas un pārpratumi. Lilita Gārbena noliedz, ka ciema tēls ticis asociēts ar Iecavu, viņa par to neesot domājusi, iestudējot izrādes.

Intervijā pēc izrādes «Kā Ziemeļmeitas brauca puisi lūkoties» Vitālijs Čemeris, kurš tēloja neizlēmīgo ciema puisi Jāni, atzīst, ka vienīgā emocija, ko pēc izrādes viņš izjūtot, esot prieks. «Protams, pirms sākuma bija liels stress, bet palīdzēja tas, ka netikām strikti mācīti pēc rindiņām - uz skatuves varēja justies brīvi. Pat, ja kas sajuka, varējām to pārfrāzēt citādi, un cits citu sapratām,» par komandas darbu saka Vitālijs. Aktieriem arī palīdzējuši suflieri: katrā skatuves pusē bijis pa vienam cilvēkam, to skaitā arī pati režisore Lilita. Papildu spēkus grupa nav ņēmusi - viss ir noticis ar pašu dalībnieku spēkiem, par ko režisore ļoti priecājas.

Vitālijs nonācis galvenā puiša lomā nejauši. Jaunietis ar autobusu braucis no Rīgas uz Iecavu, un viņam blakus sēdošā sieviete esot parādījusi avīzi ar izsludināto atlasi aktieru sastāvam. Gadījies, ka atlase bijusi tieši tajā dienā, un viņš izlēmis pārbaudīt savus spēkus šajā interesantajā piedzīvojumā. Atlase notika decembra sākumā, un, ilgi negaidot, sākās arī mēģinājumi.

Daudzus mēnešus aktieri tikās reizi nedēļā, lai savienotu kopā rindiņas, bet, izrādēm tuvojoties, arī mēģinājumi notika biežāk. Turklāt bija jātrenējas arī mājās.
Noķerta starpbrīdī starp abām izrādēm, režisore atzinās, ka izjūt uztraukumu, turklāt darāmā bijis tik daudz, ka iepriekšējā naktī nav gulējusi. Viņa nespētu skatīties izrādi no skatītāju rindām - jūtot nepieciešamību būt aizskatuvē. Taču par spīti miega trūkumam, uztraukumam, aktieru scenāriju papīru jukām un skatuves dekorāciju mazajam haosam aizskatuvē Lilitai liels lepnums un prieks par saviem izskolotajiem audzēkņiem.

Skatītāju rindās sastaptais Ričards stāsta, ka abas izrādes bijis labs veids, kā atslēgties no parastās ikdienas un redzēt ko tādu, kas Rīgā tik bieži nenotiek. Kā Iecavas viesis viņš pauda izbrīnu, ka šādu pasākumu, kuros tiek iesaistīti novada iedzīvotāji, ir tik daudz, minot tajā pašā dienā notikušos Iecavas novada sporta svētkus. «Šķiet forši, ka iecavniekiem ir dotas izvēles iespējas, kā pavadīt nedēļas nogales, un tas viss, pat nebraucot uz tuvējām pilsētām.» Ričards uzskata, ka vasarā šādas izrādes būtu labi rīkot brīvdabā, jo tad reizē var izbaudīt gan silto laiku, gan izrādi.

Monta Zaumane
Lapas informācija atjaunota:    10.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 sep
Jaunākās "Iecavas Ziņas" jau klāt! 📰 #Iecava #IecavasZiņas #Iecavasnovads https://t.co/s1R3M917FX