Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Klaiņojošie dzīvnieki novadā tiek kontrolēti

18.04.2019 0

«Labdien! Kā Iecavas novadā tiek kontrolēti un ierobežoti klaiņojošie kaķi un suņi? Cik daudz naudas pašvaldības budžetā šim mērķim tiek atvēlēts? Kā šie līdzekļi tiek tērēti?» jautā iedzīvotājs.

Iecavas novada pašvaldība jau no 2011. gada katru gadu slēdz līgumu ar biedrību «Dzīvnieku patversme Mežavairogi» Rīgas rajona Ķekavas pagasta zemnieku saimniecību «Mežavairogi» (labots 27.06.2019.) par klaiņojošo, bezsaimnieka dzīvnieku (suņu, kaķu un meža dzīvnieku) izķeršanu Iecavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, kā arī nobrauktu, beigtu dzīvnieku savākšanu no Iecavas novada teritorijas.

Patversme uztur tiešu kontaktu ar pašvaldības administrācijas Sabiedriskās kārtības nodaļas darbiniekiem. Iedzīvotāji var ziņot patversmei par klaiņojošiem dzīvniekiem, taču patversmes darbinieki pakaļ dzīvniekam ieradīsies vien tad, kad to lūgs un nepieciešamību apstiprinās Sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieki.

2018. gadā patversmes darbinieki ir izsaukti 23 reizes, par pakalpojumiem (izbraukums, dzīvnieka izķeršana, dzīvnieka nogādāšana patversmē, aprūpe) samaksāti 1585 eiro. Patversmē pērn nogādāti astoņi kaķi un astoņi suņi.

Ja suņa saimnieks interesi par savu mājdzīvnieku neizrāda, suns paliek patversmē un viņam tiek meklēti jauni saimnieki. Bezsaimnieka kaķi tiek izķerti, nogādāti patversmē, sterilizēti un nogādāti atpakaļ tiem ierastajā vidē. Patversmē tiek paturēti tikai kaķēni līdz sešu mēnešu vecumam un istabas kaķi, kuri nespēj dzīvot uz ielas.

Ja atrodat dzīvnieku Iecavas novadā, sazinieties ar Sabiedriskās kārtības nodaļas darbiniekiem (26132322; 29147818). Neatstājiet dzīvnieku, pirms ieradušies atbildīgo dienestu pārstāvji! Ja iespējams, mēģiniet ievilināt dzīvnieku iežogotā teritorijā, kur to varētu ieslodzīt un novērst tā aizbēgšanu.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    27.06.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 aug
Septembrī Iecavas novada bibliotēkās notiks iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Pirmā tikšanās notiks… https://t.co/VpisYEaW0L