Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Dokumentālā raidījumā rādīs, kā ģimene būvē māju Iecavā

25.04.2019 1

Sākot no 2. maija, ceturtdienās plkst. 21.15 televīzijas kanālā LTV 1 tiks demonstrēts raidījums «Sava māja», kura tapšanu atbalsta Iecavas novada pašvaldība.

Dokumentālā raidījumā rādīs, kā ģimene būvē māju Iecavā
FOTO: publicitātes foto

«Sava māja» ir dokumentāls raidījums par mājas būvniecību no «pļavas stadijas» līdz «atslēgai». Raidījuma centrā ir Graumaņu ģimene, kas 2018. gadā ir uzsākusi būvēt savu māju Iecavā. Raidījums iecerēts kā praktiska «rokasgrāmata-ceļvedis», kas iedvesmo savas mājas būvniecībai.

Raidījuma vadītājs - Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis, Beku māju saimnieks, kurš pats savām rokām to atjauno, - kopā ar Graumaņu ģimeni dodas nezināmajā - mājas celšanas procesa labirintos. Kopā ar viņiem skatītāji spers pirmos soļus mājas tapšanā no nulles: sākot ar zemes iegādi, ģeoloģisko izpēti, elektrības pieslēgumu un zemes darbu sākšanu.

«Raidījumā runāsim ar celtniecības ekspertiem, ģeologiem, arhitektiem, būvinženieriem, amatniekiem un citiem vērtīgu padomu devējiem,» stāsta Lauma Neimane, SIA «Filmu Studija Divi Deviņi» pārstāve. «Noskaidrosim, kas jāzina un soli pa solim jāveic, lai pļavā jums būtu gan ūdens, gan kanalizācija topošajai mājai. Uzzināsim, kā rīkoties neparastās situācijās – piemēram, ja savā zemes gabalā atrodat nesprāgušu lādiņu.»

Graumaņu ģimenes pieredze palīdzēs izvairīties no kļūdām, kuras var maksāt gan laiku, gan naudu. Vizualizācijas un grafikas ar tehniskajiem risinājumiem, tautā sauktajiem pīrāgiem, palīdzēs tiem skatītājiem, kuri savas mājas remonta un celtniecības darbus labprāt uzņemas paši, un tiem, kas vēlas saprast, kā veidojas mājas celtniecības izmaksas. 

Raidījuma 12 sēriju gaitā skatītāji iepazīs ne tikai mājas celšanas soļu secību un aptuvenās izmaksas, bet arī Graumaņu ģimeni un viņu dzīvesstilu.

«Mēs esam aktīva ģimene, un šis piedzīvojums mums ir liels izaicinājums,» atzīst Hildegarde Graumane. «Projekts  ir iespēja satikt dažādus speciālistus un mācīties no citu pieredzes, kļūdām vai veiksmes stāstiem. Ar šo raidījumu mēs gribam iedvesmot arī citas ģimenes izkāpt no komforta zonas un tuvināties sapnim – lai arī ceļš ir vēl tāls, mēs gribam rādīt piemēru, ka dzīve nenotiek tikai lielpilsētā.»

Katrā sērijā būs neliela skice par Iecavas novada dzīvi: ikdienu, vēsturi, izglītības iestādēm, veselības aprūpi, atpūtas iespējām, ražotnēm.

Iecavas novada pašvaldība ar realitātes šova veidotājiem - SIA «Filmu Studija Divi Deviņi» - ir noslēgusi sadarbības līgumu, raidījuma veidošanai paredzot finansiālu atbalstu 8000 eiro apmērā (bez PVN).

Raidījumu atbalsta arī SEB banka un Elektrum.

Ieskats raidījumā - šeit.

Beata Logina

Komentāri - 1

  • 03.05.2019 12:48
    Zigmārs Ancveirs
    Kāpēc pašvaldība iznieko naudu uz privātmāju projektiem? Kāds šeit ir sabiedrības labums - kārtējais šovs un dažu privātpersonu labklājība? Pašvaldībai taču nav naudas, bet te vienkārši izniekojas 8000 euro. Dīvaini, ļoti dīvaini.
Autorizējies, lai komentētu, izmantojot:
Lapas informācija atjaunota:    03.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
26 aug
Septembrī Iecavas novada bibliotēkās notiks iedzīvotāju tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Pirmā tikšanās notiks… https://t.co/VpisYEaW0L