Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Stiprina draudzību starp pašvaldībām

22.05.2019 0

No 17. līdz 20. maijam Iecavā viesojās divas sadraudzības pašvaldību delegācijas – no Terebodas (Töreboda) un Billerbekas. Četru dienu laikā viesiem bija iespēja apmeklēt vairākas pašvaldības iestādes, folkloras festivālu «Pulkā eimu, pulkā teku», Muzeju nakts pasākumu Iecavā, kā arī nedaudz iepazīt Rīgu un Jelgavu.

Stiprina draudzību starp pašvaldībām
FOTO: No albuma

Viesi no Billerbekas Iecavā ieradās pirmie, tādēļ piektdienas, 17. maija, rītā viņi apmeklēja Dzimtmisas pamatskolu un Iecavas internātpamatskolu. Vācu viesiem interesanti šķita uzzināt par ikgadējo tradīciju «Pēdējais zvans», kas mācību iestādēs norisinājās tieši vizītes dienā. Vēlāk viņi devās uz pirmsskolas izglītības iestādi «Dartija», pašvaldības aģentūru «Iecavas veselības centrs» un pašvaldības iestādi «Iecavas novada Sociālais dienests».

Vakarā neformālā gaisotnē viesi no Billerbekas un Terebodas tikās ar Iecavas novada domes deputātiem un vairākiem pašvaldības administrācijas darbiniekiem. Tā bija lieliska iespēja visiem iepazīties, aprunāties, satikt domubiedrus, apmainīties ar zināšanām un pieredzi dažādās jomās.

Vairāki abu delegāciju pārstāvji Latvijā viesojās pirmo reizi, tādēļ sestdien, 18. maijā, visi devās uz Rīgu, kur apmeklēja vecpilsētu un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Savukārt vakarā abas delegācijas izbaudīja, kas ir īstens danču vakars Iecavas estrādē un Muzeju nakts.

Svētdien, 19. maijā, Billerbekas un Terebodas pašvaldību pārstāvji kopā ar folkloras kopām no visas Latvijas gāja gājienā un baudīja folkloras festivāla «Pulkā eimu, pulkā teku» noslēguma koncertu Iecavas estrādē. Vairāki viesi atklāja, ka šādā gājienā un festivālā piedalījās pirmo reizi un šādu svētku rīkošana ir ļoti skaista tradīcija.

Pirmdienā, pirms došanās projām, delegācijas paviesojās Iecavas kultūras namā un Iecavas novada pašvaldības administrācijā, kur aplūkoja šogad atklāto Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru, laulību zāli un citas administrācijas telpas.

Sadraudzības līgums starp Iecavas novada domi un Billerbekas pašvaldību Vācijā parakstīts 2017. gadā, savukārt ar Terebodas pašvaldību Zviedrijā – 1993. gadā.

Diāna Goldmane
sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    22.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 sep
Jaunākās "Iecavas Ziņas" jau klāt! 📰 #Iecava #IecavasZiņas #Iecavasnovads https://t.co/s1R3M917FX