Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Tūrisma stendi ļaus labāk iepazīt Iecavu

22.05.2019 0

Arī šogad vairākās vietās Iecavā tiks izvietoti informatīvie stendi, kas vēstīs par kāda objekta vai tuvākās apkārtnes vēsturi.

Tūrisma stendi ļaus labāk iepazīt Iecavu
FOTO: A. Kļaveniece

Stendu izvietošana un informācijas brīva pieejamība ir viens no veidiem, kā radīt pievilcīgu tūrisma infrastruktūru, un tas ir arī viens no Iecavas novada tūrisma attīstības stratēģijas 2017.-2021. gadam mērķiem. Jau pagājušajā gadā pašvaldības administrācijai sadarbojoties ar biedrību «Arhīvs», tika izgatavots viens zemē stiprināms stends (pie sarga namiņa Rīgas ielā) un trīs pārvietojami stendi. Šogad to klāstu papildinās četri zemē stiprināmi stendi, informē Attīstības nodaļas vadītāja Ineta Bramane. Stendu izgatavošanas un izvietošanas izmaksas tiek finansētas no pašvaldības budžeta.  

Stends Edvarta Virzas ielā pie 1905. gada pieminekļa vēstīs par pieminekli, Napoleona ozolu un Iecavas centra apbūvi; stends Edvarta Virzas ielā pie Dindoņa nama vēstīs par Iecavas dzirnavu un pienotavas vēsturi, stends Iecavas parkā pie 1. pasaules karā kritušo karavīru kapsētas vārtiņiem vēstīs par vēsturiskajiem notikumiem, parku un estrādi, bet stends pie Ģedules tiltiņa (ir jau izvietots) vēsta par šīs būves vēsturi no grāfa Pālena laikiem līdz mūsdienām, pastāstīja ieceres autors un Iecavas novada tūrisma attīstības stratēģijas izstrādes darba grupas dalībnieks Kārlis Sinka. Stendu tekstuālo daļu papildina fotogrāfijas un norādes, ko vēl ir vērts apskatīt Iecavā. Izstaigājot maršrutu un iepazīstoties ar vēsturisko informāciju, ikviens tūrists var gūt priekšstatu par Iecavas ciemu un tā vēsturi, ceļojot arī individuāli, nevis organizētā grupā gida pavadībā.  

Stendu vietas izraudzītas kopā ar dārznieci Sarmīti Avotu tā, lai tie iekļautos esošajā vidē un pārāk to nenomāktu. Pavisam vairāku gadu garumā plānots izvietot vairāk nekā desmit tūrisma informācijas stendus.

Tikko izveidotais gaismas pilons kādam traucējis

Tūrisma nozares attīstības nolūkos 17. maijā Rīgas ielā 33 blakus automašīnu stāvlaukumam atjaunots gaismas pilons, kas savulaik reklamēja krodziņu «Sombrero», bet tagad īpašnieki atļāvuši to izmantot pašvaldībai. Gaismas pilonu rotā Iecavas novada logo un to pavadošie saukļi - Iecavas novads IEdzīvina, IEsaistās, IEgulda, IEdvesmo un citi. Diemžēl jau pirmajās dienās vides objektu kāds bija apskādējis un uzņēmumam, kas pilonu izgatavoja, nācās to pielabot. Ļoti žēl, ka mūsu sabiedrībā ir cilvēki, kas nenovērtē citu cilvēku pūles padarīt mūsu kopīgo dzīves telpu dzīvošanai pievilcīgāku.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    22.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 sep
Jaunākās "Iecavas Ziņas" jau klāt! 📰 #Iecava #IecavasZiņas #Iecavasnovads https://t.co/s1R3M917FX