Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Iecavā vēlētāji kūtrāki, nekā citviet valstī

23.05.2019 0

Otrajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanās dienā Iecavas vēlēšanu iecirknī bija mazāks cilvēku pieplūdums, nekā vidēji valstī. Diemžēl sistēmas traucējumu dēļ vairākiem vēlētājiem, kas reģistrēti citos vēlēšanu iecirkņos, bija jādodas mājās bez iespējas nobalsot.

Iecavā vēlētāji kūtrāki, nekā citviet valstī
FOTO: Anta Kļaveniece

«Mēģināšu atnākt rīt, bet, ja arī tad sistēma nestrādās, būs vien sestdien jābrauc uz Rīgu, kur esmu deklarēta,» bēdīga par veltīgo nācienu uz vēlēšanu iecirkni bija Rita Odīte, kas dzīvo Iecavā, bet deklarējusies Rīgā, lai varētu bez maksas izmantot lielpilsētas sabiedrisko transportu. Bieži sanākot braukt pie dakteriem, tāpēc tas esot izdevīgi. Par iespēju mainīt iecirkni Ritas kundze nav zinājusi, bet nobalsot savā dzīvesvietā ieteikusi meita.

Uzzinot, ka citu iecirkņu vēlētājiem balsot nav iespējams, kāda cita kundze vien noteica: «Tā ir sabotāža!»

EP vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas problēmu dēļ visā Latvijā šodien nevarēja nobalsot tie vēlētāji, kuri nav mainījuši vēlēšanu iecirkni, bet vēlas balsot jebkurā no iecirkņiem. CVK atgādina, ka balsot savā vēlēšanu iecirknī būs iespējams arī rīt, 24. maijā, no plkst.10 līdz 16 un vēlēšanu dienā, 25. maijā, no plkst.7 līdz 20. Par iespēju balsot citā iecirknī CVK solījis informēt atsevišķi.

Iecavas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Tālrīts Krastiņš pavēstīja, ka pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, 22. maijā, Iecavā savas balsis nodevuši 95 vēlētāji, no kuriem 17 bija reģistrēti citos vēlēšanu iecirkņos, savukārt 19 Iecavas iecirknī reģistrētie vēlētāji izvēlējušies balsot citur.

Neilgi pirms iecirkņa slēgšanas 23. maijā bija saņemti seši iesniegumi par balsošanu vēlētāja dzīvesvietā.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    23.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 sep
Jaunākās "Iecavas Ziņas" jau klāt! 📰 #Iecava #IecavasZiņas #Iecavasnovads https://t.co/s1R3M917FX