Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss

Iecavā plāno izveidot dienas aprūpes centru un grupu dzīvokļus personām ar garīga rakstura traucējumiem

02.11.2017 0

Publiskai apspriešanai nodota Zemgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna 2017.-2020. gadam 1. redakcija. Savu viedokli vari izteikt līdz 21. novembrim.

Pašlaik Iecavas novada ģimenēm, kurās ir bērns ar funkcionāliem traucējumiem un kura vajadzības tika izvērtētas deinstitucionalizācijas projekta ietvaros 2016. gada decembrī, ir iespējams saņemt šādus pakalpojumus:

  • atelpas brīdis;
  • aprūpes pakalpojumi (iespējams saņemt cita novada teritorijā).

 

Piesaistot Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzekļus līdz 2020. gadam Iecavas novadā plānots izveidot dienas aprūpes centru un grupu dzīvokļus pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Neliela daļa personu ar garīga rakstura traucējumiem, kuras pašlaik atrodas valsts sociālās aprūpes centros, piemērām VSAC "Zemgale" filiālē "Iecava", varēs pastāvīgi dzīvot grupu dzīvokļos.

Visas iesaistītās puses - nevalstiskās organizācijas, pakalpojumu sniedzēji, pašvaldības, institūcijas un ikviens iedzīvotājs - tiek aicināti iepazīties ar dokumentu un sniegt savus priekšlikumus.

Ieteikumus un priekšlikumus iespējams iesniegt līdz 2017. gada 21. novembrim, aizpildot PRIEKŠLIKUMU ANKETU un nosūtot to uz e-pasta adresi dace.strautkalne@zpr.gov.lv vai pa pastu Zemgales plānošanas reģionam, Katoļu iela 2b, Jelgava, LV-3001. Vienkāršotam priekšlikumu iesniegšanas veidam aicinām aizpildīt elektronisko līdzdalības anketu tiešsaistē http://ejuz.lv/idzdaliba.

Publiskās apspriešanas laikā no 2017. gada 18. oktobra līdz 21. novembrim ar deinstitucionalizācijas plāna pirmās redakcijas materiāliem var iepazīties Zemgales plānošanas reģiona oficiālajā mājaslapā ŠEIT, projekta “Atver sirdi Zemgalē!” interneta vietnē www.atversirdi.lv, kā arī klātienē, ierodoties Zemgales plānošanas reģiona birojā Katoļu ielā 2b, Jelgava, 2.stāvā, 214a kabinetā, tālrunis 63021250.

Sabiedriskās apspriedes sanāksmes, kurās visi laipni aicināti piedalīties, notiks laikā no 2017. gada 1. līdz 15. novembrim reģiona attīstības centros (Dobelē, Jelgavā, Bauskā, Aizkrauklē, Jēkabpilī).

Deinstitucionalizācijas plānā, balstoties uz reālu personu izvērtējumu, ir apzinātas vajadzības un definētas darbības sabiedrībā balstītu pakalpojumu izveidei Zemgales pašvaldībās. Plāns piedāvās risinājumus:
- patstāvīgas un no institūcijām neatkarīgas dzīves iespēju nodrošināšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem;
- ģimeniskas vides nodrošināšanai ārpusģimenes aprūpē dzīvojošiem bērniem;
- sociālai iekļaušanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, piedāvājot sociālo rehabilitāciju, aprūpes pakalpojumus bērniem un atbalstu ģimenēm.

Lapas informācija atjaunota:    02.11.2017
TWITTER
IecavaLV
12 okt
#teirdarbs Pirmsskolas izglītības iestāde ''Dartija'' STEIDZAMI aicina darbā pirmsskolas skolotājus/-as uz noteiktu… https://t.co/ft2FtvIbNt