Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Siltā un sausā laika ietekmē turpina degt sausā zāle un meži

17.04.2019 0

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16.aprīļa plkst. 6.30 līdz 17.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 35 izsaukumus: 28 uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājums.

Turpinoties sausam un siltam laikam, Zemgales ugunsdzēsēji glābēji katru dienu dodas uz kūlas un meža ugunsgrēkiem. Ja pirmos meža ugunsgrēkus izraisīja kūlas dedzināšana, tad šobrīd ugunsdzēsēji glābēji dodas arī uz ugunsgrēkiem, kuros deg tikai mežs.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa 17 kūlas ugunsgrēkus. . Īpaši saspringta situācija izveidojās Jēkabpils pusē, kad pēcpusdienā vienlaicīgi tika dzēsti pieci plaši ugunsgrēki, kā rezultātā dzēšanas darbos piedalījās ne tikai visi Jēkabpils daļā dežūrā esošie ugunsdzēsēji glābēji, bet arī tuvāko struktūrvienību amatpersonas un arī no brīvdienām izsauktie Jēkabpils daļas ugunsdzēsēji glābēji.

Plaši kūlas ugunsgrēki reģistrēti arī:

  • 12 hektāru platībā – Jēkabpilī blakus Sakas upei;
  • 5 hektāru platībā – Jēkabpilī Dzelzceļmalas ielā;
  • 3 hektāru platībā – Salas novada Salas pagastā;
  • 2 hektāru platībā – Iecavas novada Sidrabiņos;
  • 1 hektāra platībā – Ozolnieku novada Cenu pagastā, Tukumā Melnezera ielā, Jēkabpilī Veseļu ielā.
Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Lapas informācija atjaunota:    17.04.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 aug
Īstenojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu «Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Ie… https://t.co/j8WYbdeZyc