Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Piektdien vēlēšanu iecirkņi strādās četras stundas ilgāk, balsot varēs tikai savā iecirknī

24.05.2019 0

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 23.maijā, pieņēmusi lēmumu neturpināt īstenot vēlētāju datu apmaiņu vēlēšanu iecirkņos, kas tika lietota, lai iepriekšējās balsošanas dienās dotu iespēju vēlētājiem balsot citā vēlēšanu iecirknī.

Piektdien vēlēšanu iecirkņi strādās četras stundas ilgāk, balsot varēs tikai savā iecirknī

Šāds lēmums pieņemts, uzklausot sistēmas izstrādātāja uzņēmuma “SOAAR” pārstāvjus un izvērtējot iespēju nodrošināt sistēmas darbību labā kvalitātē. CVK lēmums nozīmē, ka piektdien, 24. maijā, vēlētājiem būs iespēja balsot iepriekš tikai tajā vēlēšanu iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts.

Vienlaikus CVK uzdevusi republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijām īstenot Saeimas 23.maijā steidzamības kārtā pieņemto grozījumu Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā izpildi, kas paredz 24. maijā noteikt iecirkņa darba laiku no pulksten 10.00 līdz 20.00. Tādējādi visi vēlēšanu iecirkņi Latvijā 24.maijā strādās par četrām stundām ilgāk, nekā bija noteikts līdz šim.

Iecirkņa darba laiks pagarināts, lai dotu vēlētājiem iespēju vēl pēc darba dienas beigām doties nobalsot uz savu vēlēšanu iecirkni.

CVK arī norāda, ka gan iepriekšējās balsošanas dienās, gan vēlēšanu dienā  Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā noteiktās tiesības balsot savā reģistrētajā iecirknī ir tikušas un tiek nodrošinātas pilnā apmērā.

Vēlēšanu dienā, 25.maijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00. Dodoties balsot, līdzi jāņem pase vai personas apliecība (eID).

Noskaidrot savu EP vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, pakalpojums pieejams www.pmlp.gov.lv vai www.cvk.lv, vai pa tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks rīt un vēlēšanu dienā no pl.7.00 līdz 24.00.

CVK Informācijas nodaļa
Lapas informācija atjaunota:    24.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 sep
Jaunākās "Iecavas Ziņas" jau klāt! 📰 #Iecava #IecavasZiņas #Iecavasnovads https://t.co/s1R3M917FX