Iecavas
novads
Seko: twitter facebook rss instagram

Notiek parakstu vākšana par vēlētāju rosinātiem likumprojektiem

24.05.2019 0

Vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā.

Pašlaik notiek parakstu vākšana par divām iniciatīvām - atcelt 2012. gadā ieviesto apgrūtinājumu vēlētājiem rosināt un lemt likumus, kā arī vienīgo mājokli  neaplikt ar nodokli:

  • Likums par 2012. gada 8. novembra likuma «Grozījumi likumā «Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu» atcelšanu - parakstu vākšanas beigsies 2019. gada 18. septembrī;
  • Grozījums likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli»  - parakstu vākšana beigsies 2020. gada 17. maijā.

Plašāk par šīm iniciatīvām - https://www.cvk.lv/lv/iniciativas/veletaju-iniciativas

Parakstīties par CVK reģistrētām  iniciatīvām iespējams gan pašvaldībā klātienē, gan elektroniski portālā Latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu “Parakstīšanās par vēlētāju iniciatīvām”. Lai parakstītos par izvēlēto iniciatīvu, parakstu vākšanas veidlapā jāidentificējas ar kādu no portālā Latvija.lv piedāvātajiem rīkiem: internetbankas piekļuvi, eID vai e-paraksta viedkarti. E-pakalpojums ir bez maksas. Palīdzību e-pakalpojuma veikšanā iespējams saņemt Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā.

Parakstīties var arī bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības. Valsts nodeva par šo pakalpojumu ir 2,85 eiro. Jāievēro, ka apliecināt parakstu bāriņtiesā var, ja vēlētājam ir deklarēta dzīvesvieta attiecīgās bāriņtiesas darbības teritorijā. Iecavas novadā tas izdarāms pie bāriņtiesas locekļa apliecinājumu funkciju izpildē Ulda Dzidruma pirmdienās plkst. 8.00-12.30 un 13.30-17.00, kā arī trešdienās plkst. 9.00-12.30 un 13.30-19.00.

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos: likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. 

Lapas informācija atjaunota:    24.05.2019
TWITTER
Iecavas novads
20 sep
Jaunākās "Iecavas Ziņas" jau klāt! 📰 #Iecava #IecavasZiņas #Iecavasnovads https://t.co/s1R3M917FX