Iecavas
pilsēta un pagasts
IEmāca
Seko: facebook instagram

Ak, skolotāji...

0

Nav tevī sīkā,
tāpēc viss kļūst liels,
ir tevī saule,
tāpēc viss kļūst gaišs,
nāk tava dvēsele -
un viss kļūst
netverams
ar ikdienišķām rokām.  /O. Vācietis/

Boksa stunda skolotājiemAr šiem vārdiem tika sveikti skolotāji Pasaules Skolotāju dienā. Skolotāju diena Iecavas vidusskolā ir pasākums ar savām tradīcijām. Tie ir svētki, kurus gaida gan skolotāji, gan skolēni.

Tieši šajā dienā skolā notiek visneparastākās pārvērtības. Citu gadu skolas direktori A.Zaķi mēs iepazīstam kā atslēgu tantiņu, kura izraisa tik lielu interesi, ka vai pusskola grib redzēt tādu skatu; skolotājas M.Pīlādze un I.Draudziņa, saģērbušās par apkopējām, tēlo, ka strādā; skolotāji kļūst par visnepaklausīgākajiem skolēniem pasaulē. Un tad «jaunajai skolas vadībai un skolotājiem» ir ko darīt, lai ieviestu kārtību stundās. Šogad bija vajadzīgi pat liela auguma vīri melnā, lai piespiestu bastotājus apmeklēt smieklu un boksa stundas. Un kur nu vēl nemākulīgi rakstītie paskaidrojumi par izdarītajiem pārkāpumiem!

«Korumpētie» vienas dienas skolotājiNo gada gadā Skolēnu dome prot sagādāt pārsteigumus skolotājiem viņu svētkos, un diena izdodas pilna humora un jautrības. Arī mācību stundas netiek atstātas novārtā, par to norisi gādā Skolēnu dome, iepriekš konsultējoties ar klašu audzinātājiem un priekšmetu skolotājiem. Kā jauks kopā būšanas brīdis ir ekskursijas skolotājiem, ko organizē skolas arodbiedrība.

Skolotājs ir tas, kurš parāda ceļu uz zināšanām, viņš ir tas, kurš neliedz padomu un atbalstu. Bet vai tikai tāds ir mūsu skolotājs? Vai mēs pazīstam savus pedagogus? Vai zinām, kas viņiem interesē, kādas ir viņu aizraušanās, kā skolotāji pavada savu brīvo laiku?

Mūsu skolas skolotāji ir radošas personības, zinoši priekšmetu skolotāji, cilvēki, no kuriem var ņemt priekšzīmi. Daudzveidīgas un interesantas ir viņu nodarbošanās brīvajos brīžos. Par to pārliecinājās 9.c klases skolēni, realizējot savu projektu par skolotāju hobijiem. Mūsu vidū ir īsti kolekcionāri. Skolotāja M.Lasmane var lepoties ar savu pūču kolekciju, kurā ir jau pāri par simts pūcēm, skolotāja M.Celmiņa kolekcionē pastkartes un fotogrāfijas, V.Lauciņa-Veinere - svečturus, S.Dreimane - plīša lācīšus, skolotājs M.Gorskis kolekcionē dabaszinību grāmatas. Skolotāja E.Arāja kolekcijā ir veci fotoaparāti.

 Skolotāju dienas ekskursijaMūsu vidū ir skolotāji, kuru hobiji saistās ar aktīvu dzīvesveidu. G.Zaķe par savu atzīst snovošanu, bet skolotājas S.Knāķe un A.Taurene dod priekšroku kalnu slēpošanai, citi par savējo atzīst riteņbraukšanu.

Cilvēkam vienmēr ir gribējies apskatīt svešas zemes, uzzināt, kā tur dzīvo, iepazīties ar citu zemju kultūru. Par saviem ceļojumiem jums daudz interesanta varētu pastāstīt un parādīt A.Lauciņa, E.Veipa, M.Čudare, L.Grīga, S.Dreimane, G.Celmiņš un daudzi citi. Visus hobijus nemaz nevar uzskaitīt...

Skolotājs ir tikai cilvēks, un kā jau katram, viņam ir tikai viņam vienam pašam raksturīgi izteicieni vai vārdiņi, kurus var dzirdēt runā. Skolēni ir saklausījuši dažus ļoti raksturīgus izteicienus: «Zdrastvujte, ja vaša tjotja!», «metam acis», «figļi migļi», «mutes ciet kā šūplādes»... Katram ir savas valodas «rozīnītes», kas padara mūs interesantus.

Prieks par kolēģiem, par viņu spēju jokot un saprast humoru. Gribētos novēlēt visiem, lai tas nerātnais skolēns mūsos nepazūd, lai optimisms un dzīvesprieks ir tas, kas rāda gaismu citiem!

 

S.Dreimane un G.Tamaša

Foto no šā gada kolekcijas

Lapas informācija atjaunota:    06.01.2015