Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram
PĀRVALDE ATBILD
JAUTĀJUMS

Kāpēc, AIZSAULĒ AIZGĀJUŠI, nav atjaunota vismaz riezi nedēļā?

" Činčas Lēnās ", Iecava, Iecavas novads, LV-3913
JAUTĀJUMS

Ātrumu ierobežojošā ceļa zīme 30 km/h uz Baldones ielas sāk darboties tikai no krustojuma ar Pļavu ielu. Sanāk, ka posmā no Vītolu līdz Pļavu ielai, atļautais ātrums ir 50 km/h. Tā kā ir sācies skolas laiks, vai bērnu drošībai ir iespējams zīmi 30 uzstādīt arī krustojumā ar Vītolu ielu?

Baldoenes iela
JAUTĀJUMS

Esmu iepazinies ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem par notekūdeņiem. Manā īpašumā jau vairākus gadus lieliski darbojas rūpnieciska bioloģiskās attīrīšanas iekārta ar atbilstošu sertifikāciju. Apkopi šai iekārtai veicu pats, jo esmu izgājis ražotāja instruktāžu. Atbilstoši jaunajiem noteikumiem man reizi gadā ir jāatrod "atbilstoša komersanta rakstveida apliecinājuma kopija par veikto sistēmas apkopi". Kur ir šāds reģistrs ar atbilstošajiem komersantiem, kuri drīkst veikt šādu iekārtu ikgadējo apkopi? Mans ierosinājums ir uzlabot šos noteikumus un likt mierā bioloģisko attīrīšanas iekārtu īpašniekus. Mēs iesniedzam sākuma dokumentāciju ar sertifikātiem, ūdensaimniecības šefs konstatē dabā, ka viss strādā un tālāk īpašnieks katru gadu apliecina pats ar savu parakstu, ka viss darbojas ja ir veicis pats apkopi, vai arī ja īpašnieks vēlas izmantot specdūņu atsūcēju pakalpojumu - tad viņu papīru. Vienā gadījumā atbildību uzņemas īpašnieks, otrā - servisa veicējs. Šobrīd man ar šiem noteikumiem uzliek pilnīgi nevajadzīgu naudas slogu par papīru, kas absolūti nav saistīts ar rūpēm par vidi. Jebkurš cilvēks, kuram ir bioloģiskā attīrīšanas iekārta visos gadījumos veic šo apkopi, jo ja to nedara, tad nefunkcionē kanalizācija un visu investīciju jēga šajā iekārtā pazūd.

Iecava
JAUTĀJUMS

Jau otro dienu pēc ugunsdzēsēju auto ūdens uzpildes, dzīvokļu mājās progresā ūdens nav lietojams! Caur krānu tek brūns ūdens! Un šī situācija nav pirmo reizi.

Ozolu iela
JAUTĀJUMS

Ņemot vērā ka pēc solījumiem situācija progresā nav uzlabojusies, pēc jūsu iepriekšējam atbildēm ceļš bija jāsalabo jau sen. Lūdzu apsekot un sakārtot Grāfa laukumā 6 (pie bijušās radio mājas) uz brauktuves esošos iekritušo aku vākus- veikt aku vāku līmeņošanu, jo pretējā gadījumā tās ir gājējiem, riteņbraucējiem un autovadītājiem nedrošas, jo ir pārāk dziļi iesēdušās, 3) Kā arī salabot ceļu, kurš ved starp viesu namu Dārta un katlu māju uz pārējo māju pagalmiem, jau vairāk kā gadu šis ceļš stāv nesalabots, vai tiešām ir jāraksta sūdzība? Pēc katla mājas rekonstrukcijas ceļš gar “Dārtu” ir kļuvis vēl drausmīgais nekā tas bija pirms tam! Arī caurumi uz ceļiem, kuri var iebrukt līdz dziļam šahtām. 4) Kādēļ progresā nav uzliktas dzīvojamās zonas zīmes? Manuprāt, šeit uzturas daudz bērnu, kā arī ir izbūvēts jauns rotaļu laukums, varbūt šis būtu risinājums tam, lai labākajā gadījumā netiktu sadragātas gar ceļu esošās margas (kā jau tas vienreiz notika pie mūzikas skolas). Tikai šoreiz paveicās, ka uz trotuāra nebija cilvēku. Grāfa laukums 1

Grāfa laukums
JAUTĀJUMS

Sveicināti! Lūdzu uzlieciet arī zīmi stāvēt aizliegts uz Sporta ielas pie baznīcas. Tur mašīnas savā starpā nevar samainīties. Izbraucot no Tirgus ielas Sporta ielas gals nav redzams. Ir braucēji, kuri to neskatās, bet tik brauc, nerēķinoties ar otru mašīnu.

Iecava
JAUTĀJUMS

Sveiki. Vai kāds seko līdzi mazdārziņiem kas ir pretī dievdāriņam? Vairāki zemesgabali ir aizauguši kaut viņiem jau ir piešķirti jaunie saimnieki. Nezāles izzaug pat līdz 40cm un nekas netiek darīts. (Līgumā pat ir punkts rakstīts pasargāt lauksaimniecībā izmantojumo zemi no aizaugšanas un citiem procesiem, kas pasliktina zemes kultūrtehnisko stāvokli). Ja jaunajiem saimniekiem nav laika sakopt piešķirto dārziņu tad jādod kādam citam cilvēkam kam tiešām ir vaijdzigs mazdārziņš.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Tirgus ielā notika satiksmes organizācijas izmaiņas saskaņā ar projektu, kas ir apstiprināts un publicēts Iecavas mājaslapā (https://www.iecava.lv/resources/web/aktualitates/pasvaldiba/2022/trumvai_tirgus_iel.pdf). Salīdzinot apstiprināto projektu un faktisko situāciju ir redzamas būtiskas nesakritības (zīmes uzstādītas nepareizajā pusē salīdzinot ar projektu), kuru rezultātā ir liegta Tirgus ielas 2B un 2C mājas iedzīvotājiem novietot automašīnas un pat apstāties, lai uzņemtu vai izlaistu pasažierus, iekrautu vai izkrautu kravu pie savas mājas, jo ir uzstādīta ceļa zīme – Nr. 326 "Apstāties aizliegts". Lūgums izskaidrot radušos situāciju - vai ir nepareizi uzstādītas zīmes, vai tāds arī bija nolūks - ja tā, tad cerot uz sapratni, lūgums rast citu risinājumu, lai iedzīvotāji var veikt iepriekš aprakstītās prasības, jo situācija to atļauj. Tirgus ielas 2B un 2C iedzīvotāji. Pielikumā bilde. Paldies!

Tirgus iela 2B
JAUTĀJUMS

Lai uzlabotu bedraino un slapjā laikā dubļaino ceļu V7 posmā uz Jāņupēm gar dzirnavām, tālāk pagriezienā pāri Iecavas upes tiltam virzienā pa V1039-Sproģi-uz Pārupes ielu, lūdzam meklēt iespējas,kā būtiski uzlabot šo ceļu. Ja veiktu vienkāršotu asfaltēšanu,tas būtu liels ieguvums iecavniekiem, kas šeit dodas atpūtas pārgājienos ar kājām, nūjojot, gan māmiņas ar ratiem, gan bērni ar riteņiem. Ceļš gar upes ieleju ir īpaši skaists, bet nesakārtots,ar iegruvumiem un lielām bedrēm pēc ziemas un lietus periodiem. Paldies.

Iecavas loks
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai pašvaldība nevarētu ieviest stingrākus pasākumus suņa saimniekiem, likt aiz saviem mīluļiem savāk (saliekot informatīvas zīmes, izliekot paziņojumus), man pašai ir mazs suns, un vienmēr savācu, bet kādēļ man un bērniem jābaidās par to, ka atkal tiks kaut kur iekāpts. Sniegam kūstot pat nepatīkami pastaigāties redzot šādus skatus. Ar cieņu, Inta.

Tirgus iela 3-29
JAUTĀJUMS

Labdiem! Dzīvojam Jāņupē, Olaines novadā, bet iecava mums ir 10 km attālumā (20 min.). Labprāt izmantojam iespēju pie Jums braukt uz tirdziņu, uz veselības centru, veikaliem. Bet ceļa stāvoklis ir briesmīgs. Pašlaik tiek pamatīgi atjaunots ceļa V7 posms lidz Klāviem, bet vai būs kādreiz arī parējais V7 ceļa posms no Klāviem līdz Iecavai atjaunots. Domāju arī Iecavniekiem būtu izdevīgs šis ceļš braucot uz Rīgu,Jūrmalu. Paldies.

Jāņupe
JAUTĀJUMS

Labdien!Visur lej asfalta segumu,sakiet,lūdzu,vai arī Audrupu ceļu asfaltēs kādreiz?

Audrupi
JAUTĀJUMS

Labdien, es gribu noskaidrot par zemessardzes nakts mācībām 10.09.2021, kuru laikā tika izmantoti šaujamieroči un sprākstvielas(mācību).Kā arī skaļa bļaustīšanās. Vai tika saskaņots ar pašvaldību, ja tika, tad kāpēc netika par to paziņots iedzīvotājiem pieejamā veidā? Tādā veidā tika traucēts naktsmiers ne tikai man ,bet visiem Raiņa ielas iedzīvotājiem. Paldies, gaidīšu atbildi.

Iecava, Raiņa iela 3B
JAUTĀJUMS

Lūdzu pašvaldības paliciju pakontrolēt Zemgales ielas garāžas kuras atrodas netālu no Iecavas vidusskolas. Jaunieši sāk skraidīt pa garāžas jumtiem.

Iecava
JAUTĀJUMS

Atsaucos uz kāda rakstītā pirms gada. Ņemot vērā ka pēc solījumiem situācija progresā nav uzlabojusies. Lūdzu apsekot un sakārtot Grāfa laukumā 6 (pie bijušās radio mājas) uz brauktuves esošos iekritušo aku vākus- veikt aku vāku līmeņošanu, jo pretējā gadījumā tās ir gājējiem, riteņbraucējiem un autovadītājiem nedrošas, jo ir pārāk dziļi iesēdušās, 3) Kā arī salabot ceļu, kurš ved starp viesu namu Dārta un katlu māju uz pārējo māju pagalmiem, jau vairāk kā gadu šis ceļš stāv nesalabots, vai tiešām ir jāraksta sūdzība? Pēc katla mājas rekonstrukcijas ceļš gar “Dārtu” ir kļuvis vēl drausmīgais nekā tas bija pirms tam! Arī caurumi uz ceļiem, kuri var iebrukt līdz dziļam šahtām. 4) Kādēļ progresā nav uzliktas dzīvojamās zonas zīmes? Manuprāt, šeit uzturas daudz bērnu, kā arī ir izbūvēts jauns rotaļu laukums, varbūt šis būtu risinājums tam, lai labākajā gadījumā netiktu sadragātas gar ceļu esošās margas (kā jau tas vienreiz notika pie mūzikas skolas). Tikai šoreiz paveicās, ka uz trotuāra nebija cilvēku.

Grāfa laukums 1
JAUTĀJUMS

Labdien! Liepu ielā tiks veikta ceļa seguma atjaunošana. Vai tas attiecas arī uz Liepu ielas posmu starp Baldones ielu un Skolas ielu? Un ja nē, tad jautajums ir - kad šis posms tiks sakārtots?

Skolas 94
JAUTĀJUMS

Labdien. Kur mājas lapā var atrast informāciju par sporta bezmaksas nodarbībām Iecavā?

Iecavā
JAUTĀJUMS

Vēlētos,lai sniedzat atbildi par nenotikušajiem koncertiem Iecavas svētkos,par kuriem tika iemaksãti avansi no mūsu nodokłu maksãtãju makiem. Łoti žēl mums visiem iecavniekiem,un bērniem,jauniešiem.Łoti ceru ka sañemsim atbildi un ka publicēsiet šo.Jo ir arī citi plašsaziñas portãli.Ar cieńu.

Iecavã
JAUTĀJUMS

Labdien. Vēršu Jūsu uzmanību Lauku un Dzirnavu ielas krustojumam. Pirms ceļa seguma remonta bija liela bedrē gan asfaltā, gan ceļa malā. Liekot asfaltu, seguma platums tika samazināts, apējot problemātisko vietu. Tagad ceļa trajektorija pagrieziena vietā būtiski atšķīrās no iepriekšējās. Lietus laikā veidojās vēl lielāka bedrē ar ūdeni. Vai tas tiks labots?

Rīgas iela, 52A,Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Sakiet lūdzu, kā Iecavas pašvaldība apkaro Spānijas kailgliemežus? Saskaņā ar internetā atrodamo info, Iecavas novadā ir šo gliemežu invāzija. Tapāt www.daba.gov.lv pieejamā info ir rakstīts, ka: "Spānijas kailgliemezis ir iekļauts Eiropas simts visinvazīvāko dzīvnieku sarakstā un, savairojoties lielā skaitā var apdraudēt vietējās savvaļas augu sugas un kultūraugus, piemēram, zemenes, kāpostus, kabačus, gan apēdot tos, gan pārnēsājot dažādus augu patogēnus. Tas izkonkurē un barojas arī ar citām bezmugurkaulnieku sugām, piemēram, gliemežiem un sliekām. Speciālisti norāda, ka tas var pārnēsāt Escherichia coli baktērijas un Spānijas kailgliemezis ir starpsaimnieks vairākām parazītu sugām, kas apdraud suņu dzimtas dzīvniekus, zaļbarības piesārņojums ar gliemežiem var palielināt mājlopu risku saslimt ar botulismu, ko ierosina Clostridium botulinum baktērijas, kas dzīvo augsnē un var nonākt kontaktā ar gliemežiem.". Babītes novada mājaslapā: http://www.babite.lv/lv/par-spanijas-kailgliemeza-izplatibas-ierobezosanu-2/ ir skaista un skaidra ilustrācija un informācija kā rīkoties. Iecavas parks pilns ar gliemežiem, Rīgas un Baldones ielā ap 5:00 no rīta un vakaros gliemeži redzami rāpojot pa brauktuvi un trotuāriem, zāle tiek nopļauta tad, kad ir izaugusi pāri par 0.5 m, kāpēc? Kāpēc Iecavas iedzīvotāji netiek informēti par kaitējumu un, kāpēc novads neveicina kopīgu šo gliemežu apkarošanu?

Rīgas iela
JAUTĀJUMS

Labdien! Iecavā joprojām ir ļoti aktuāla Spānijas kailgliemežu invāzija. Jautājums: vai pašvaldība kaut kādā veidā iesaistās šo invazīvo sugu apkarošanā?

Pūpolu iela 19, Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Vai netiek plānots apstrādāt ar pretputekļu līdzekli ceļu, kas ved uz publisko atpūtas vietu ''Dambis'' , vēlams visā ceļa garumā. Ņemot vērā intensīvo auto un cilvēku plūsmu uz šī ceļa, nepārtraukti putekļu mākoņi sagādā neērtības ne tikai tiem kas dzīvo tuvumā, bet arī tiem kas pārvietojas pa šo ceļu ar kājām.

Baldones iela 4A
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai ir plānots, kaut kad nākotnē, likt asfalta segumu Vītolu ielā, "Cēsniekos"?

Vītolu iela
JAUTĀJUMS

Labdien,sakiet lūdzu,vai pļavu,blakus Vītolu ielai, varētu pļaut pēc Līgo svētkiem? Paldies

Iecava,Vītolu iela 9
JAUTĀJUMS

Labdien! Pagājušajā gadā (31.07.20) izpilddirektora vietnieks solīja tuvākajā laikā uzlikt "guļošos policistus" un ātruma ierobežojumu zīmes Dzirnavu ielas posmā, bet joprojām nekas nav paveikt. Kad tas būs izpildīts?

Dzirnavu iela
JAUTĀJUMS

Sveiki, vai vienmēr progresā iekurinot katla māju būs dūmu mākonis un neizturama smaka?

Iecava
JAUTĀJUMS

Vai Iecavā ir iespējams nodot par maksu būvniecības procēsā radušos atkritumus mazos apjomos līdz 3m3?

Iecava, Rīgas iela
JAUTĀJUMS

Sveiki, kad tiks sakārtots Baldones ielas ceļš?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Jautājums par renovāciju ir daudzdzīvokļu mājai Rīgas 21.

Rīgas iela 21
JAUTĀJUMS

Lūgums sniegt viedokli par daudzdzīvokļu mājas renovāciju - mājai tehniskais projekts ir izstrādāts, 2020.gada sākumā bija pēdējā mājas iedzīvotāju sapulce ar parakstu vākšanu. Tad iestājās COVID-19 laiks. Vai šādiem tehniskiem projektiem ir kāds noilgums, cik ilgi tie ir derīgi., jo nav zināms, kad mājai tiks veikta renovācija. Iecavas DZKS uz šo jautājumu neatbild.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Lūgums palīdzēt saprast šādu situāciju - dzīvokļu mājas vecākais ir atteicies no mājas vecākā pienākumiem. Ja neviens nav uzņēmies šos pienākumus, kā tad notiek mājas pārvalde? Diemžēl Iecavas DZKS neatbild uz šo jautājumu.

Iecava
JAUTĀJUMS

Dzirdēju kad Iecavā vēlās uzbūvēt Skeitparku 2021 gadā! Kad tiks sāks tas īstenots? Un kur to varētu celt? Jo manuprāt iecavā un tās apkaimē ir bērni un jaunieši kuri vēlās un vēlētos lai šeit arī būtu skeitparks!

Tirgus Iela 3
JAUTĀJUMS

Labdien, vai pašvaldība vai Iecavas stadions nevarētu izvietot toleti, pie mazā futbola laukuma(kur mākslīgais segums un trenējas mazie futbolisti), kas ir pie stāvlaukuma Iecavas stadiona, citādi, kad notiek treniņi iznāk doties uz stadiona telpās esošo vai meklēt citas alternatīvas.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Interesējos, vai Iecavā pie vingrošanas stieņiem, tiks papildināts smilšu segums ar jaunām smiltīm šajā pavasarī?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Kādas iespējas publicēt informatīvo izdevumu Iecavas ziņas vietnē Iecava.lv? Izdevumu papīra formātā neizdodas "nomedīt".

Skolas 54,Iecava
JAUTĀJUMS

Lūdzu skaidrojumu, kāpēc ejot pāri Iecavas upes tiltam pie spirta dedzinatavas jaunieguldītajai siltuma trasei ir novērojami tik lieli siltuma zudumi, kad sniegs virs tās ir izkusis.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai 1. - 4.klasei arī no šodienas, 25.01.2021., ir pieejamas skolas pusdienu pārtikas pakas?

Iecava
JAUTĀJUMS

kad tiks sakopta Baldones iela 4? izskatās pēc izgāztuves

iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vēlos uzzināt, kur palika bruģis no Baldones ielas trotuāra? Vai tiks atlikts atpakaļ? Ceļojot pa Latviju, ievēroju, ka citas pašvaldības, taisni pretēji, asfaltu nomaina pret bruģi. Tas noņemtais bruģis tika maksāts tak arī no mūsu, nodokļu maksātāja naudas.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai būtu iespējams Iecavas teritorijā izveidot distanču slēpošanas trasi?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien, tā kā tuvojas liels sals un bērni neiet uz skolu, lūdzu uzlejiet ledu uz florbola laukuma, lai bērni nekāpj slidot uz upes.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien.Nedeg Ziemssvētku zvaigze Ozol ielas 1 iekšpagalmā,jau nedēļu

Ozolu iela 1
JAUTĀJUMS

Sveiki, mani bērni patreiz apgūst mācības Iecavas 3 izglītības iestādes. Bērnudārza bērniem mērā temperatūru katru rītu, internātskolā medmasina sagaida jau pie durvīm un bērniem mērā temperatūru, bet vidusskola bērns saka ka nav mērīts nevienu reizi, ka arī medmasina ne apstaigājot klases lai mērītu vai pārbaudītu bērnu veselības stāvokli. Vai šajā kovid laikā vidusskola mazo klašu skolniekiem mēris temperatūru ja turpinās mācības skolā klātienē? Negribētu lai kāds bērns apslimis pirms atnāk mājās jau ar temperatūru, skolā būtu uzturējies pārējo bērnu klātbūtne visu mācību dienu. Paldies

Tirgus iela 5-45
JAUTĀJUMS

Labdien.Tie bērni kuri mācas atalināti vai viņiem pienākas pusdienu pakas?Un no pašvaldības ir kāds atbalst ğimenēm covid-19 laika?

Straumes
JAUTĀJUMS

Labdien,jau kādu laiku esmu ievērojusi ka Iecavā Baldones ielā 4C, kur agrāk bij lūžņu laukums tagad ir atkritumu izgāztuve, mētājas mašīnu riepas,burkas,bundžas,un citi atkritumi. Ejot pastaigā uz Kloniņas atpūtas vietu paverās ļoti nesmuks skats. Zinu ka vietējiem iedzīvotājiem tas arī nepatīk. kāpēc neviens šo situāciju nerisina? Vai jebkurš Iecavas iedzīvotājs var vest uz Baldones 4c atkritumus?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Iecavas šķiroto atkritumu laukums necik netiek pieskatīts. Visi konteineri pārpildīgi ar visu ko, netikai ar paredzēta veida atkritumiem. Mētājās gan TV, gan ledusskapis, gan riepas - toties mukulatūru un plastiku kur mest vietas nav. Kad iedzīvotājiem būs iespēja šķirot un izmest atkritumus, ko patiesībā daudzas pārstrādes kompānijas lielos apjomos iepērk

Rainja, 27
JAUTĀJUMS

Labdien.vakar,6. novembrī tika izvests konteiners Aizupiešos.šorītap 8.00 atklājās šādā aina( foto). Mājas iedzīvotāji sašutumā- mums par to būs jāmaksā???

Aizupieši 6
JAUTĀJUMS

Labdien! Lūdzu rast risinājumu bērnu drošībai uz E.Virzas ielas pie pagrieziena uz Iecavas domes administratīvo ēku. Bērni šķērso ielu šajā vietā, jo dodas no bērnu laukuma, kas atrodas pie domes ēkas uz blakus esošo jaunatklāto bērnu laukumu un atkal atpakaļ. Diemžēl autovadītāji uz šīs ielas brauc ātrāk par atļautajiem 50km/h. Kā arī pie pagrieziena esošais dižozols apgrūtina ceļa redzamību, līdz ar to nav iespējams redzēt automašīnas, kas brauc no Rīgas ielas puses. Manuprāt, labs risinājums būtu "guļošo policistu" izveidošana gan pirms dižozola gan aiz pagrieziena uz domes ēku, lai no abām pusēm braucošās mašīnas būtu spiestas samazināt braukšanas ātrumu kā tas ir izdarīts vairākās vietās uz Skolas ielas un vienā vietā uz Zemgales ielas. Skaidrs, ka ātruma samazinājums uz, piemēram, 30km/h neko nedos, to var labi redzēt uz Baldones ielas, kur tāpat brauc ar 50 un vairāk km/h.

Iecava
JAUTĀJUMS

(05.10.2020.)

Labdien! Man jautājums Iecavas atbildīgajiem dienestiem, par ielu apgaismojumu. Vītolu ielā pie mājas Nr. 48 vispār nedeg ielas apgaismojums , arī blakus Vītolu ielā pie 44 nama jau vairāk nekā gadu nedeg ielas apgaismojums. Jautājums kāpēc tas ilgstoši netiek salabots. Stabi tur ir, bet nav neviena luktura! Vai vispār ir projektā Vītolu ielu apgaismot līdz beigām? Iepriekš, paldies!

Vītolu iela
JAUTĀJUMS

(05.10.2020.)

Labdien, vai cels atalgojumus izglītības iestādēs darbiniekiem, kas nav pedagogi? Skatos bija lēmums, kaut kā pacelt direktoriem vispārizglītījošajās iestādēs, bet par citiem darbinikiem laikam nebija. Vai arī ja pacels minimālo algu, tad attiecīgi mainīsies šo tehnisko darbinieku attalgojums vai nē?

Iecava
JAUTĀJUMS

(29.09.2020.)

Labdien! Vēlos uzzināt par satiksmes organizācijas izmaiņām pie PII "Dartija" . Kopš 1. septembra pie bērnudārza ir apstāšanās aizlieguma zīme, kuru bija paredzēts noņemt pēc nedēļas. Izmaiņas, cik noprotams, bija saistītas ar neseno gāzesvada avārijas seku likvidēšanu. Šodien ir 29. septembris un zīme vēl joprojām nav noņemta. Vecāki visa mēneša garumā mocās jeb mīcās novietojot auto ielas otrā pusē esošajā māju labiekārtotajā stāvvietā vai pie pretējā ielas puses ceriņkrūmiem un dubļainām ietvju malām, vai privātajā stāvvietā pie Grāfa laukuma 9 ēkas u.tml. Jautājumi: vai un kādi pasākumi ir iecerēti, lai šo situāciju mainītu? Vai un kad tiks atjaunota iepriekš esošā apstāšanās kārtība- ļaut apstāties pie bērnudārza žoga puses Ozolu ielas 2? Paldies par atbildi!

Krasta iela
JAUTĀJUMS

(23.09.2020.)

Labdien! Kas notiek ar katlu māju Grāfa laukumā? Vai tās demontāža un pārbūve noturpināsies? Kad tiks atsākti darbi? Šobrīd ēkas drupas ir bīstamā stāvoklī, ēkā viegli var iekļūt nepiederošas personas un radīt draudus savai un citu drošībai. Pie demontējamās ēkas nav atrodama būvtāfele ar informāciju par darbu veicēju. Turklāt ir apgrūtinoši pa Grāfa laukumu aiz viesu nama "Dārta" pārvietoties ar mašīnu, jo pagaidu variants - sabērtās smiltis izraktajā tranšejā jau ir sasēdušās un izveidojušas asu bedres kanti.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Man tāds jautājums par remont darbiem lauku ielā. Kāpēc līdz skolai Lauku iela pēc ceļa remonta ir sakārtota adekvāti katram ir līdz vārtiem noklāts ar bruģi ,bet tālāk viss ir šķībi un greizi un nerunājot par ceļa malām? Un tas pats attiecas uz dzirnavu ielu vienam ieklāts asvalts otram nobērtas šķembas līdz vārtiem.. Tas tāds lētais variants vai kādam ir privilēģija?. Pārvietoties pa šīm ielām ir bīstami gan mašīnām gan cilvēkiem, jo asvalts ir šaurs un malas augstas. Teikšu tā, ka vecais ceļš bija stipri labāks par jauno. Te izskatās kad saucamie ceļu būvnieki ir iesācēji savā joma. Redzot cik labi tika darbi padarīti pie poliklīnikas dzirnavu ielas posms. Uztaisiet aptauju vai šo ielu iedzīvotāji un pārējie Iecavnieki ir apmierināti ar tādu darbu.

iecava
JAUTĀJUMS

(2.09.2020.)

Sveicināti! Vēlējos uzzināt kad beidzot būs sakārtots Raiņa iela kas sākas no 22-29,mazais posms, neviens tur nerok jau paris mēnešu iela bardakā, kaut arī izskatās ka darbi tur nav pabeigti! Lūdzu apsekot!

Iecava
JAUTĀJUMS

(19.08.2020.)

1) Lūdzu apsekot un sakārtot Grāfa laukumā 6 (pie bijušās radio mājas) uz brauktuves esošos iekritušo aku vākus- veikt aku vāku līmeņošanu, jo pretējā gadījumā tās ir gājējiem, riteņbraucējiem un autovadītājiem nedrošas, jo ir pārāk dziļi iesēdušās,

2) apsekot dabā diennakts tumšajā laikā un rast risinājumu par apgaismojuma ierīkošanu gājēju celiņam no Mūzikas un mākslas skolas uz Ozolu ielas mājām (gar sporta namu).

3) Kā arī salabot ceļu, kurš ved starp viesu namu Dārta un katlu māju uz pārējo māju pagalmiem, jau vairāk kā gadu šis ceļš stāv nesalabots, vai tiešām ir jāraksta sūdzība, lai kaut kas tiktu darīts? Šobrīd uz ielas divas mašīnas izbraukt nevar. Ik pa laikam arī šai vietā stāv fūre, kuras dēļ arī izbraukt krustojumu divām mašīnām ir neiespējami, kā arī krustojums ir neppārredzams.

4) Kādēļ progresā nav uzliktas dzīvojamās zonas zīmes? Manuprāt, šeit uzturas daudz bērnu, kā arī ir izbūvēts jauns rotaļu laukums, varbūt šis būtu risinājums tam, lai labākajā gadījumā netiktu sadragātas gar ceļu esošās margas (kā jau tas vienreiz notika pie mūzikas skolas). Tikai šoreiz paveicās, ka uz trotuāra nebija cilvēku.

Ozolu iela
JAUTĀJUMS

(18.08.2020.)

Liels paldies par uzlikto asfaltu Dzirnavu ielā..Tiešām prieks, ka solījāt augustā un tika paveikts, bet... Kā un kad tiks sakārtotas nobrauktuves uz katru privātmāju? Kāpēc tur nav uzlikts asfalts ? Ceļa segums ir izveidots diezgan augsts, bet nobrauktuves nav. Nobraucot no ceļa tiek drupināta asfalta mala un bojāta mašīnas apakša. Vēlreiz - paldies par padarīto, vairs nav smilšu un putekļu mākoņu. Paldies visiem Iecavas iedzīvotājiem , kuri braucot gar privātmāju, maksimāli samazināja ātrumu.

Rīgas iela,Iecava
JAUTĀJUMS

(14.08.2020.)

Labdien! Tā kā jau ilgāku laiku notiek remontdarbi Baldones ielā, Lauku ielā un to apkārtnē, liela daļa no automašīnām izmanto Vītolu ielu kā remontu apbraukšanas maršrutu. Diemžēl, nākas secināt, ka ielas segums (nav asfaltēts) ir ļoti sliktā stāvoklī! Iela nav paredzēta tik intensīvai satiksmei. Jautājums - Vai pēc remontdarbu pabeigšanas ir plānots atjaunot Vītolu ielas segumu?

Vītolu iela
JAUTĀJUMS

(09.08.2020.)

Labdien!Vēlējos uzzināt kad beigsies rakšanas darbi Iecavā!Drīz tak Skola sāksies! Un kad vismaz kāds beidzot sāks atjaunot segumus,jo būvnieki ir sataisijušu haosu, un kāpēc vispār būvuzraugs ļauj rakt nākamās ielas kad citas vispār nav pabeigtas, jo galvenais ir ierakt maģistrāli pievadus kaut kad pēc tam jau pāeis mēneši ir pagājuši kā ierkata ir kanalizācija un ūdensvads maģistrālais,pievadu na!Būvnieki vai Pašvaldība arī laikam diezgan bagāta ka ūdensvada cauruļu rullis stāv nevienam nevajadzīgs !Pēc lietus ielas nav izbraucamas! Satiksmes organizācija ļoti drausmīga !un trakākais ka neviens neko nedara!

Iedzīvotājs
JAUTĀJUMS

(29.07.2020.)

Labdien! Liels paldies par jauno bērnu laukumu. Tas ir tas, kas bērniem visvairāk trūka. Taču pusaudži pret šo vietu izturas ļoti nenopietni. Jau ir apnicis aizrādīt, lai nepiemēslo laukumiņa vidi un nelauž šūpoles! Vecuma ierobežojums netiek ievērots vispār! Uz šūpolēm šūpojas pa 6-7 pusaudži vienlaicīgi. Apkārt tiek spļaudītas saulespuķu sēklas. Uz aizrādījumiem tikai pasmejas. Ceram, ka pašvaldības policija vairāk sekos līdzi šai vietai un spēs aizrādīt, citādi ar šādiem spēkiem laukumiņš drīz vien pārvērtīsies par miskasti!

Tirgus iela
JAUTĀJUMS

(23.07.2020.)

Labdien! Es, kā bijušais Iecavas iedzīvotājs, reizēm atbraucu uz šo pilsētiņu apciemot radus un draugus. Šajās dienās, atkal esot Iecavā, pastaigājāmies pa parku un biju patīkami pārsteigts redzot gandrīz atjaunoto gājēju tiltu, un ka ir iesākti darbi pie Brīvības pieminekļa. Patīkami, ka pilsētas varas pārstāvji domā ne tikai par jaunu objektu būvniecību, bet neatstāj novārtā arī, to kas ik dienu vajadzīgs cilvēkiem. It kā vienkārša lieta, bet kopā ar nesen atjaunoto akmens tiltu pie kafejnīcas “Upene” tas rada priecīgāku noskaņojumu Iecavas parkā.

Rīga
JAUTĀJUMS

(10.07.2020.)

Labdien! Sekojot Iecavas novada domes iepirkumiem, ievēroju, ka tiek plānota Upes ielas asfalta seguma vismaz apstrāde. Lūdzu, izskaidrojiet, kāpēc tieši šī iela izvēlēta, kas pieņēma šo lēmumu? Iecavā ir tik daudz nenoasfaltētu ceļu, piemēram, Cēsnieku rajonā un Ģedules ielas rajonā! Turklāt Upes ielas segums nav sliktā stāvoklī.

Iecava
JAUTĀJUMS

(01.07.2020.)

Labdien! Vēlējos pajautāt, vai tiešām smagajām automašīnām uz Iecavnieku jābrauc caur centru? Pāri Iecavas upes tiltam un pa Sila ielu? Vai nepastāv kāda iespēja, ka brauc pa citu ceļu? Viņas brauc lielā ātrumā un pa nelīdzeno asfaltu, kas klāj Sila ielu, tā skaņa ir neizturama. Un tagad piedevām vēl granti vadā. Visa māja dreb. Tūlīt sāksies rapsis, atkal naktīs gulēt nevarēs.

Sila iela
JAUTĀJUMS

(26.06.2020.)

Labdien! Ievēroju, ka ik pa laikam nedarbojas luksofors Skolas un Rīgas ielas krustojumā braucot no skolas puses virzienā uz centru. Gaisma mirgo sarkana un nepārslēdzas uz zaļo. To ievēroju pirms pāris mēnešiem un arī šajā mēnesī. Daži autovadītāji apgreižas un brauc pa apvedceļu, bet citi brauc pie sarkanās gaismas.

Iecava
JAUTĀJUMS

(21.06.2020.)

Labdien! Pirms Jāņu nedēļā, katru reizi no rīta pastaigājoties Iecavas parkā no gājēju tiltiņa līdz Mūzikas skolai, sastopu uz ietves Spānijas kailgliemežus. Vai Iecavas pašvaldība veic kādus šīs sugas apkarošanas darbus? Zinot cik šī gliemežu suga ir invazīva, nebūs ilgi jāgaida, kad šie gliemeži būs Ozolu un Ābeļu ielas iedzīvotāju dārzos.

Ābeļu iela
JAUTĀJUMS

(15.06.2020.)

Atbildot uz Veinberga kunga atrakstīšanos! Problēma ir: Virzas un Raiņa ielas krustojumā, lūdzu pamēģiniet pārbraukt ar atļautajiem 50km/h šķembu uzbērumu vietā, kur pārrakta Virzas iela. Nekādas brīdinošas zīmes nav. Lauku iela posmā no Baldones ielas līdz Skolas ielai darba drošība zem katras kritikas. Gaidam, kad kāds bērns uzkāps uz nenorobežotas akas un iegāzīsies iekšā...tas pats uz Baldones ielas pie ELVI. Citur palūgtu nomainīt atbildīgos speciālistus!

Iecava
JAUTĀJUMS

(10.06.2020.)

Kuram ir jākontrolē satiksmes organizācija remontdarbu laikā? Kāpēc tas netiek darīts? Pirmo reizi redzu šāda veida satiksmes organizāciju, aizlieguma zīmes izvietotas nepārdomāti un nepietiekamā skaitā, brīdinājuma zīmes vietām ir, vietām nav. Sajūta ka zīmes izlicis pirmklasnieks, nevis speciālists. Ja remontus veicošais uzņēmums nav spējīgs to izdarīt, tad ir jāpiemēro sankcijas. Kamēr kaut kas nav noticis, tikmēr visi tēlo ka neko neredz un nezin.

Iecava
JAUTĀJUMS

(28.05.2020.)

SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» īstenotā projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Iecavā, 2.kārta» (Nr.5.3.1.0/17/I/016) ietvaros, 25. martā sāksies būvniecības darbi būvobjektā.. Jautājums... Kad turpināsies? Kad beigsies? Visa Dzirnavu iela sarakta, sabērtas smiltis, kuras no vēja un garām braucošām mašīnām, ļoti put. Mājas pagalms viss smiltīs...Tā būs visu vasaru??? Kad tiks uzlikts asfalts ?

Dzirnavu iela
JAUTĀJUMS

(20.04.2020.)

Labdien. Gribējām zināt vai Latvijā izsludinātie ierobežojumi neatiecas uz picēriju kas atrodas pie autoostas? Sestdienas dienā ieejot, mes vienkārši bijām šokā un izgājām ārā no turienes, jo tur cilvēku bij jūra, viens pie otra, pārdevēja bez jebkādiem aizsargmaterialiem. Vai pašvaldības policijai nemaz tas neliekas interesanti?

Iecava
JAUTĀJUMS

(16.04.2020.)

Labdien! Uzdodu jautājumu atkārtoti par atkritumu apsaimniekošanu. Vai Iecavas novadā būtu iespējams ieviest marķēto atkritumu maisu sistēmu papildus esošajai sistēmai, lai to varētu izmantot iedzīvotāji, kuri savā īpašumā dzīvo periodiski. Mums piemēram sava atkritumu konteinera izmantošana ir ļoti neērta un neizdevīga. Labs piemērs ir Līvānu novads, kurā šādu maisu sistēma pastāv.

Zālīte
JAUTĀJUMS

(07.04.2020.)

Sveiki.Kāpec ģimenem kuriem ir mazāk par trīm bērniem nepienākas pālīdzība(pakas kas paredzētas skolniekiem karantīna laika)???Kas tas par likumiem?Kāda starpība viens bērns vai vairak?Iecavas vidusskola bija brivpusdienas visiem bērniem.Kur tad ies tā lieka nauda??

Ozolu iela
JAUTĀJUMS

(30.03.2020.)

Labdien. Vai un kā ir paredzēts kompensēt bērniem pienākošās brīvpusdienas?

Iecavas nov.
JAUTĀJUMS

(29.03.2020.)

Varbūt vajadzētu slēgt Iecavas stadionu? Tur bērni uzturas bariņos.Kāpēc par to nav padomāts???

Iecava
JAUTĀJUMS

(25.02.2020.)

Vēlējos izteikt savu viedokli, saistībā uz šo krustojumu, kur nesen notika šausmīga nelaime. Es arī esmu auto vadītāja, arī esmu māte, bērns ir tādā pašā vecumā,un arī šķērso savu ceļu uz skolu pāri šim krustojumam. Tas krustojums tiešām ir slikti pār redzams, it īpaši braucot no Rīgas puses, traucē aptiekas ēkas stūris. Iedomājos, ka varbūt varētu uzlikt spoguli,pretējā pusē,lai varētu jau pirms manevra veikšanas ieraudzīt,kas notiek pie pārejas no aptiekas puses. Un vēl papildus,varbūt varētu arī pielikt tādu kā norobežošanu, apmales, līdzīgas,kā Bauskā pie pārejām,lai bērni uzreiz nevarētu izskriet uz ceļa. Tomēr tās mazliet aizkavē skriešanu pāri pārejai. Domāju, ka tas spogulis un norobežošana, šo krustojumu padarītu kaut mazliet, bet drošāku un būtu labāk redzams "aklais" aptiekas stūris.

Iecava
JAUTĀJUMS

(14.01.2020.)

Sveicināti! Lūgums pašvaldībai, vai būtu iespēja Iecavas autoostā, pie sienām uzlikt informatīvās plāksnes, par smēķēšanas aizliegumu? Ejot ar nepilngadīgajiem bērniem uz veikalu, nākas mainīt maršrutu, jo caur dūmu mākoni nav iespējams iziet nesaelpojoties. Pašvaldības policiju arī nesauksim tak ik pēc piecām min. Ļoti ceru, ka plāksnes mazinās smēķētāju skaitu. Jau iepriekš paldies!

Iecava
JAUTĀJUMS

(09.01.2020.)

Labdien. Kā plānots sakārtot ceļa posmu gar Grienvaldes dzirnavām? Grāvju rakšanas darbu rezultātā pamatīgi sabojāta ceļa braucamās daļas virskārta, ceļš šķīst māla dubļos, ir bedrains, lietus laikā grāvji pārplūduši. Vai ir paredzēts izveidot caurtekas, ūdens novadīšanas ietaises? Kā tiks uzlabots ceļa segums? Te ir vajadzīgi virskārtas atjaunošanas darbi, šķembu klājums. Paldies.

Iecavas upes ieleja
JAUTĀJUMS

(06.12.2019.)

Labdien! Lūdzu Iecavas novada pašvaldību rast iespēju: 1) apsekot dabā un sakārtot Grāfa laukumā 6 (pie bijušās radio mājas) uz brauktuves esošos iekritušo aku vākus- veikt aku vāku līmeņošanu, jo pretējā gadījumā tās ir gājējiem, riteņbraucējiem un autovadītājiem nedrošas, jo ir pārāk dziļi iesēdušās; 2) apsekot dabā diennakts tumšajā laikā un rast risinājumu par apgaismojuma ierīkošanu gājēju celiņam no Mūzikas un mākslas skolas uz Ozolu ielas mājām (gar sporta namu). Iespējams risinājums ir pavērst uz sporta laukuma esošās laternas gājēju celiņa virzienā vai arī uz esošajām laternām uzstādīt papildus laternas? Lai Iecava top skaistāka kopā!

Iecava, Ozolu iela 15
JAUTĀJUMS

(27.11.2019.)

Ar lielāko nepacietību gaidīju Dzintara Dreiberga mākslas filmas “Dvēseļu putenis” iznākšanu. Sagaidīju. Kad 12.novembra “Bauskas Dzīves” numurā tika publicēta Kaspara Kalēja publikācija par filmas pirmizrādi un informācija par seansiem reģionos, biju sašutis. Bija minēts, ka filmu iedzīvotāji redzēs Bauskā, Rundālē, Īslīcē, Grenctālē, Vecsaulē, Mežotnē, vēlāk uzzināju, ka šim sarakstam pievienojās arī Code. Bet... Iecavu sarakstā nemanīju.

Sēdēju un brīnījos – vai tiešām šī filma, “kases grāvējs”, kura seansi pulcē pilnas kultūras namu un bibliotēku zāles, netiks demonstrēts Iecavā – vietā, kurā dzīvo gandrīz 6000 iedzīvotāju (novadā kopumā - nedaudz pāri 9000) un pavisam drīz iegūs pilsētas statusu?

Vai es noskatījos filmu? Noskatījos! Nevis Iecavā, bet 20.novembrī Bauskas Kultūras centrā. Iedzīvotāju bija ļoti daudz. Ar rūgtumu secināju, ka filmas seansu apmeklēja arī iecavnieki. Iedzīvotāju interese par filmu izrādījās tik liela, ka Bauskas Kultūras centram nācās izsludināt papildseansu – 30.novembrī. Biļetes uz pirmo filmas seansu tika izpirktas ļoti ātri. Savu biļeti uzspēju iegādāties elektroniski, ar “Biļešu Paradīzes” palīdzību.

Retorisks jautājums – kāpēc man, Iecavas novada iedzīvotājam, būtu jābrauc skatīties kādu aktuālu un nupat iznākušu latviešu filmu uz Bausku, Jelgavu vai Rīgu, ja to varētu izdarīt tepat Iecavā? Bet vai ir griba un vēlme?

Jautājums Iecavas Kultūras nama pārstāvjiem: kāpēc novembrī - Valsts svētku mēnesī -  filma “Dvēseļu putenis” netika demonstrēta Iecavā, bet lielāks uzsvars tika likts uz 16.novembrī plānoto Raimonda Paula un Andra Bērziņa koncertu “Es šonakt sēdēšu uz jumta”, kurš tehnisku iemeslu dēļ tika pārcelts uz 4.decembri?

Par kinofilmu demonstrēšanu Iecavā jautājums tika pacelts jau iepriekš, septembrī, kad Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā ar iedzīvotājiem tikās Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers un citi. Šajā sapulcē iecavnieks Uldis Bušs jautāja pašvaldības pārstāvjiem par divu filmu – “Lustrum” un “Spiegs, kurš mans tēvs” – demonstrēšanas iespējām. Jautājums noklusa. Šeit atzīmēšu, ka filma “Lustrum” pirms kāda laika tika demonstrēta LTV1, tāpēc runāt par tās seansu kultūras namā – ir lieki. Toties filma “Spiegs, kurš mans tēvs” par dubultaģentu Imantu Lešinski – joprojām ir aktuāla un tiek izrādīta kinoteātros Rīgā un reģionos.

Apskatoties 2019.gada pasākumu plānu, kas pieejams Iecavas novada mājaslapā, saskaitīju, ka laika posmā no 2019.gada 1.janvāra līdz 27.novembrim – Iecavā ir demonstrētas tikai 3 filmas – Andreja Ēķa komēdija “Klases salidojums”, Alises Zariņas ceļa filma (“road movie”) “Blakus” un Gata Šmita krimināldrāma “1906”. Vai tas ir daudz, vai maz – spriediet paši!

Gribētu atgādināt, ka kultūra nav tikai koncerti, lekcijas, diskusijas, svinīgi sarīkojumi, bet arī kinofilmas, kuras mēdz ne tikai uzjautrināt un saraudināt, bet arī izglītot un pastāstīt par Latvijas vēstures svarīgākajiem notikumiem.

Aicinu Iecavas Kultūras nama kolektīvu rast iespēju nodrošināt triju pēdējā laikā iznākušo filmu – Dzintara Dreiberga filmas “Dvēseļu putenis”, Ginta Grūbes un Jāka Kilmi filmas “Spiegs, kurš mans tēvs”, kā arī Jāņa Ābeles filmas “Jelgava 94” – demonstrāciju Iecavas novada iedzīvotājiem un citiem interesentiem!

Maksims Krutikovs
JAUTĀJUMS

(27.11.2019.)

Labdien! Kur vai pie kā būtu jāvēršās, lai sakārtotu Sporta nama "Dartijas" vīriešu dušas telpas? Kurš ir atbildīgs par to, lai tas tiktu izdarīts? Jau gadiem dušas telpās no 3 dušas vietām darbojas tikai 2 un vienā no tām ūdens smaka ir neizturama. Paldies

Iecava
JAUTĀJUMS

(27.11.2019.)

Labdien! Par Iecavas novada pašvaldībs administrācijas izdoto rīkojumu , par darba dienas pārcelšanu no 23.12.2019. uz 21.12.2019. (sestdienu). Rīkojums ir pamatots uz Darba likuma 133.panta 4. daļu - (4) Ja darba nedēļas ietvaros viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. No valsts budžeta finansējamo institūciju darbiniekiem, kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, Ministru kabinets rīkojumu par darba dienas pārcelšanu izdod par nākamo gadu ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam. Vai Iecavas novada pašvaldības administrācijas izdotais rīkojums ir tiesiski pamatots? Cik zināms, MK nav izdevis rīkojumu par 23.12.2019. darba dienas pārcelšanu uz 21.12.2019.

Iecava
JAUTĀJUMS

(12.11.2019.)

Labdien, vai Iecavas novada pašvaldība tik atbalsta skolotājus vai arī citus darbiniekus, kas strādā izglītības iestādēs? Jo cik man informācija un brīdi bija pieejams, mājas lapā algas par kurām cilvēki strādā ir smieklīgas, pareizējās cenas un vispārējo attalgojumus citās sfērās. Vai kārtējo gadu cilvēki, varēs gaidīt algas palielināšanos un strādāt tālāk ar cerībām, vai kas taisās mainīties? Jo vidējasi attalgojums cik skatijos ir ap 450eur/mēnesī. Vai atkal tik algas palielināsies, administrācijām? Vai cilvēkiem jāgaida, kad alga sasniegs minimālas algas apmēru valsts līmenī?

Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(01.10.2019.)

Labdien, Gribu pateikties Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas darbiniekiem par operatīvu rīcību svētdien 29.09.2019. Gribu arī painformēt, ka tas tiešām strādā, ka tiešām pēc izsaukuma seko rīcība. Paldies par atbalstu un drošības sajūtu.

Iecavas nov.
JAUTĀJUMS

(19.09.2019.)

Sveiki! Kur būtu jāgriežās,lai nokaisītu ceļu,lai neput?Jo skatos,ka ceļš no kapiem,gandrīz,līdz audrupiem putekļi neiet citiem pagalmos.

iecava
JAUTĀJUMS

(16.09.2019.)

Labdien! Vēlētos saņemt informāciju, kad beidzot tiks sakārtots ielas apgaismojums Rūpniecības ielā. Nu jau vairākas lampas "raustās" nepārtraukti, te iedegās uz 1 min., te pusstundu nedeg. Par šo situāciju tiku zvanījusi jau pavasarī (martā) klientu apkalpošanas centram, izpilddirektora vietniekam un SIA "Kvēle", kas it kā atbildot par apgaismojumu šajā ielā. Līdz šim brīdim nekas nav mainījies, kaut gada tumšais periods ir klāt. Paldies!

Rūpniecības iela
JAUTĀJUMS

(11.09.2019.)

Labdien,man virtuāli sekojot ap un par valsts ieplānoto reģionālo reformu vairs kaut kā "nedzirdu" Iecavas balsi tajā visā..vai tiešām pašvaldība ir nokārusi galvu un atmetusi cerības cīnīties par nepievienošanu Bauskai..? Tikko 19 pašvaldības apvienojās protestam reformai,bet Iecavu tur neizlasīju..kapēc tā? Vai visa tā parakstu vākšana.bija ķeksīša pēc?

Iecava
JAUTĀJUMS

(02.09.2019.)

Labdien! Vēlētos uzzināt, kāpēc no daudzdzīvokļu māju kvartāla Ozolu ielā ir pazuduši stikla atkritumu konteineri un vai tos plānots atgriezt atpakaļ? Ja nav plānots tos atgriezt, vai sakarā ar konteineru aizvākšanu samazināsies maksa par atkritumu izvešanu?

Iecava
JAUTĀJUMS

(29.08.2019.)

Sveicināti,vēlētos uzzināt - kas ir par iemeslu,ka nav iespējams pabeigt pamesto remontu Zemgales ielā,kur tagad visi sākoties jaunajam mācību gadam,kas apmeklēs bērnudārzu būs spiesti mīcīties pa dubļiem...?

Iecava
JAUTĀJUMS

(26.08.2019.)

Labdien! Iecavā jau pāris gadus ir problēma ar Spānijas kailgliemežiem. Tie burtiski ir visur kur nav kopts zālājs vai privātmāju pagalms. Pastaigājoties vakarā, šos gliemjus maniju blakus Rīgas ielai 54 īpašumam, tur ir nekopts cits īpašums. Visa ietve un zālājs pilns ar viņiem. Un arī uz Stelpes ceļa, no degvielas stacijas līdz sarkanajai skolai, ceļmala pilna ar viņiem. Kā lai ar viņiem cīnās, jo praktiski nav iespējams viņus tik lielos daudzumos iznīdēt?

Iecava
JAUTĀJUMS

(24.08.2019.)

Atkal nedarbojas luksofors Rīgas ielas krustojumā - no aptiekaspuses nestrādā gājējiem poga, bet bez tās nospiešanas gājējs kā muļķis var bezgalīgi stāvēt, bez zalā. Pašvaldībai ir jāaizstāv savu iedzīvotāju intereses, kāpēc mums vispār to pogu vajag, nevis standarta luksofors, kur nav jāskrien zem sarkanā signāla?

Iecava
JAUTĀJUMS

(07.08.2019.)

Sveiki! Vai ir zināms kad tiks pabeigti darbi uz dārza ielas? Atlicis sabērt zemi gar malām, bet tā arī ievilcies. Savādāk nevar sakopt ārpus sētas teritoriju, nevar nopļaut zāli.

Iecava
JAUTĀJUMS

(24.07.2019.)

Sveiki, kas notiek ar tik izslavēto dievdārziņu. Taciņa visa sapuvusi, saliekusies, neskaitot vēl to ka aizaugusi tā kā diezgan grūti iziet cauri. Margas šķiet sataisītas tīri ķeksīša pēc. Un kurš atbildes ja kāds ejot pa to taku savainosies?

Iecava
JAUTĀJUMS

(22.07.2019.)

Labdien! Vai kāds varētu izskaidrot luksoforu darbības principu Iecavas centrā - jau kādas 2 nedēļas luksofori (gan uz. E.Virzas ielas, gan Skolas ielas krustojumā) darbojas kaut kā savādi - ja gājējs piespiež "izsaukuma" pogu, tad zaļā gaisma ieslēdzas tikai priekš auto (gājējiem paliek sarkanā), līdz ar to daudzi gājēji dodas pāri ceļam pie sarkanā signāla vai ir spiesti gaidīt, kad luksoforam labpatiks iedegt zaļo gaismu arī priekš gājējiem.

Iecava
JAUTĀJUMS

(29.06.2019.)

Labdien! Vai būtu iespējams veikt pārrunas ar pareizticīgās baznīcas pārstāvjiem, lai baznīcas zvanus nezvanītu brīvdienu rītos pirms pl 9. Ir daudz cilvēku, kas vēlas brīvdienas rītos pagulēt ilgāk par 9 pēc darba nedēļas, diemžēl pēdējā laikā tas vairs nav iespējams. Varētu zvanīt ne agrāk pa pl 10.

Iecavas centrs
JAUTĀJUMS

(20.06.2019.)

Lūdzu sakiet, vai Iecavas centrā ir atļauts dedzināt ugunskurus? Atnākot no darba mājās saprotu, ka viss dzīvoklis ir ar dūmiem, jo vecajā sadionā tiek dedzināts ugunskurs. Pēc lietus situācija nav labāka... nav iespējams atvērt logu, jo nāk iekšā smirdoņa. Vai tiešām, Lūcijas kundze nevar dedzināt ugunskuru kaut kur citur? Piemēram, ķesterkalnā, vai tas ir paredzēts tikai lapām?

Iecava, Tirgus iela
JAUTĀJUMS

(19.06.2019.)

Labdien! Vēlejos uzzināt vai nav sākti kaut kādi krauķu indēšanas pasākumi ? Ir redzēti beigti krauķi un arī apduluši neadekvāti staigājoši pa ielu . Mūsu kaķi pagajušo nedēļu atradām mirušu:(((( un kaimiņu kaķis arī ir saindejies. Notiek nesaprotamas lietas un ir bailes par mājdzivniekiem.

Iecava
JAUTĀJUMS

(17.06.2019.)

Labdien! Nu jau gandrīz pusgads ir pagājis pēc šī jautājuma apspriešanas! Interesē cik tālu ir ticis jautājums par daudzbērnu ģimenes atbalstu Iecavas iedzīvotājiem?? Vai tad pašvaldībai jau nevajadzētu sākt risināt šo jautājumu, lai notiktu kādas izmaiņas? Palasot pašvaldība atlbild un komentārus pie sēdes apraksta iecava.lv, izskatās ka pašvaldība nav ieinteresēta sniegt un virzīt šādus atbalstus. Piemēram, Rīga no septembra ir atbalstījusi bezmaksas pirmsskolas bērnu ēdināšanu daudzbērnu ģimenēm, kura ir samērā skopa atlaižu piemērošanai! Es saprotu, ka nekur un nekad nebūs vienādi, ka citur tā zāle vienmēr ir zaļāka, bet arī mums ir jāsāk virzīties uz to zaļāko pusi! Turklāt Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 26.panta pirmajā daļā noteikto valsts un pašvaldība īpaši atbalsta daudzbērnu ģimeni un sniedz tai palīdzību, pie valsts atbalsta ir 16 punkti, bet pie manas Iecavas pašvaldības atbalsta es nesaņemu neko! Tā kā lūgums tuvākajā sēdē uzsākt, lai nesauktu to par problēmu, pagaidām sauksim to par jautājuma risināšanu! Es domāju daudzām ģimenēm šis atbalsts būs noderīgs. Kā arī informācijai, es saņemu atbalstu, no pagājušā gada oktobra mēneša, Iecavas Mūzikas un Mākslas skolā bērna mācību mēneša maksai, un šo informāciju neesmu redzējusi sniedzam no Jūsu puses iedzīvotājiem! Pieņemu arī, ka deputāti un izglītības nodaļa nav informēta par šādu atlaidi, jajau šī jautājuma risināšanā šī gada sākumā, tas jau netika pieminēts! Tā kā droši par to var informēt, protams mēnesī tas nav ļoti daudz, bet gada laikā sakrājas jau pieklājīga summa! Paldies

Iecava
JAUTĀJUMS

(07.06.2019.)

Labdien! Vēlētos uzzināt, kas šogad ir paveikts jautājumā, kas saistīts ar krauķu populācijas samazināšanu Iecavas novadā? Tieši šis ir brīdis, kad būtu jābrauc visiem dabas pārvaldes ierēdņiem un tiem, kas lemj par šo jautājumu. Jāļauj viņiem padzīvot teltīs parkā pie upes, Dartijas rajonā, kā arī Krasta un Puškina ielas tuvumā, kur krauķu ir ļoti daudz. Tie neļauj gulēt jau no plkst. 3 līdz pat 23 vakarā, par antisanitāriem apstākļiem pat nerunāsiem – visur spalvas un mēsli. Aiciniet visus ierēdļus tagad, jo cilvēkiem tomēr laikam ir lielākas tiesības un normāliem dzīves apstākļiem, būs jāsāk aicināt šī rajona iemītniekus nemaksāt nodokli, jo apstākļi nav normāli jau kuro gadu.

Puškina iela
JAUTĀJUMS

Labdien! Liels paldies par jauno bērnu rotaļu laukumu! Vai smilšu kaste arī tiks sakārtota? Iepazinos ar laukuma vispārīgo instrukciju un noteikumiem. Kas ir laukuma apsaimniekotājs? Un kas uzrauga, lai tiktu ievērota laukuma lietošanas instrukcija? Slidkalniņiem ir norādīts lietotāju skaits vienlaicīgi 2 un 3, šis noteikums klaji netiek ievērots. Vairākas ierīces apķēpātas ar kožļenēm, laukums regulāri tiek piegružots. Šodien aizrādīju 3 jauniešiem, kuri nesaudzīgi izturējās pret mazo bērnu šūpolēm, kas paredzētas līdz 3 gadu vecumam. Nācās noklausīties dažādas man adresētas "gudrības". Nav jau mans pienākums svešus bērnus pareizi audzināt. Vai laukums tiek uzraudzīts ar videonovērošanas kamerām?

Iecava
JAUTĀJUMS

(11.05.2019.)

Labdien! Vēlos izzināt kur vērsties, ja kāda iedzīvotāja daudzdzīvokļu mājas pagalmā kur pat īsti nav auto stāvvieta jau piekto gadu tur novietojusi savu neejošo automobīli. Pēc sarunas ar viņu saprotu ka viņa nav ieinteresēta to kustināt. Pati viņa dzīvo blakus mājā, a mūsu mājas iedzīvotājiem nākas “lavierēt” katru dienu gar to lūžņu čupu. Vai iespējams ka ir kāds likums kad tomēr neļauj tā rīkoties viņas gadījumā?! 

Iecava
JAUTĀJUMS

(09.05.2019.)

Labdien, Interesē kad plānojas pabeigt Robežu ielas darbus? Pašlaik vīri tur rok vienu vietu pa trīs reizēm. Ir ļoti lieli putekļi. Neko nepārmetu, tikai interesē kad plānojas atjaunot asfaltu. Kā arī, vai ir paradzētu "guļošie policisti"? Kaut pats tur dzīvoju daudz braukāju, tomēr uzskatu ka būtu ļoti nepieciešams pēc vairāku ātrumvaļņu izbūves. Pa šo ielu skraida daudz bērni, un nereti automašīnas tur pārsniedz ātrumu. Paldies!

Robežu iela
JAUTĀJUMS

(29.04.2019.)

Labdien! Sācies siltais laiks un mūsu "skūteristi" jau ir ielās, iecienītākā vieta protams ir domes laukums, bet diemžēl tuvējo māju iedzīvotāji viņus nereti dzen prom, aizrāda ka tur nedrīkst braukāt un t.t. Divi jautājumi: 1) Vai viņi nedrīkst tur atrasties un jādodas braukāt piem. pa A7? 2) Vai solītājs skeitparks Iecavā, būs? Jaunieši ar lielu nepacietība to gaida. Paldies!

Iecava
JAUTĀJUMS

(15.04.2019.)

Labdien, vēlos noskaidrot kādēļ jau kopš ziemas sākuma neviens nav savācis atkritumus Dzimtmisā pie stikla konteinera? Kam tas būtu jāuzrauga? Tā kā tas atrodas ceļmalā, tad visi, kuri brauc garām to redz, un tad nerada labu iespaidu par ciemu. Tāpat ceļmalas no šosejas līdz Dzimtmisas zīmei un nedaudz aiz tās ir atkritumiem pilnas. Kad tās tiks sakoptas. Pielikumā foto no 14.04.2019.

Dzimtmisa
JAUTĀJUMS

(15.04.2019.)

Kad tiks demontēts vai atjaunots bērnu laukumiņš pretī domes ēkai? Šūpolēm statņi pamatnē kustās,mazo bērnu slidkalniņi nopuvuši, mašīnīte izjukusi daļās, mīkstais segums neturās kopā, viss noskrandis. Ja reiz tas ir vienīgais laukumiņš vai tam tomēr katru gadu nebūtu jāatvēl, kada dēļa gabals ar krāsu,lai uzturētu darba kārtībā?

Iecava
JAUTĀJUMS

(08.04.2019.)

Labdien! Sakiet, kas tagad apsaimnieko Baložu kapus? Kapos valda nekārtība. Miskastes nav izvestas, līdz ar to, cilvēki sāk kraut kaudzēm atkritumus blakus miskastēm, kas rada diezgan nesmuku skatu. Baložu kapi vienmēr bijuši ļoti sakopti, bet, kas tur darās šobrīd ir šausmas.

Baložu kapi
JAUTĀJUMS

(06.04.2019.)

Sveiki. Es vēlētos painteresēties, pie kā man būtu jāvēršās , ar ideju par bērnu laukumiņu, pie sporta ielas 1. Jo mums šeit ir 5 mājas ,kurās ir daudz mazu bērnu, bet tuvakais bērnu laukums ir pie domes, centrā, pāri ceļam. Un manu prāt , vērnu laukumiņš šeit noderētu.

Iecava
JAUTĀJUMS

(05.04.2019.)

Labdien! Kad tiks uzbērtas šķembas un sakārtots ceļš - B8/A7-Plepji-Kluburi-Žubītes?

Iecavas nov.
JAUTĀJUMS

(24.03.2019.)

Labdien! Jau vairākas naktis Dartijā nav ielu apgaismojums! Ozolu ielā 3, 5, 7, 9, 11 un.t.t. arī pie parka tiltiņa un ciliņš līdz mūzikas skolai laternas deg caur vienu.

Iecava
JAUTĀJUMS

(21.03.2019)

Labdien! Papētot skices, radās jautājums par stāvlaukumu izbūvi starp Edvarta Virzas 25 un 27 mājām - vai tur paredzēts izcirst kokus?!?

Edvarta Virzas
JAUTĀJUMS

(20.03.2019)

Labdien, Sila ielas iedzīvotājiem, pēdējā laikā, aktuāls ir jautājums, kādēļ Sila ielas teritorijā, masveidā ir izzāģēti visi koki un krūmi. Vai ir paredzēti Sila ielas labiekārtošanas darbi, ielas remonts, paplašināšana, vai kas cits??? Paldies.

Sila iela
JAUTĀJUMS

(20.03.2019)

Labdien! Vēlētos uzzināt līdz kādam statusam ir nonākuši plāni par tirgus iela 3 un tirgus iela 5 daudzdzīvokļu māju renovāciju, kā arī interesētu vai tiks labiekārtots abu māju pagalms, tai skaitā papildus automašīnu stāvvietu izbūve?

Viļa plūdoņa iela 3
JAUTĀJUMS

(13.03.2019.)

Labdien! Vēlos uzzināt, pie kā griesties jautājumā par atkritumu vietas labiekārtošanu, sakarārtošanu un konteineru izvešanu? Ir jau apnicis tas bardaks un nekārtības pie konteineriem, kas novietoti netālu no Sila ielas 7 mājas.

Sila iela
JAUTĀJUMS

(08.03.2019.)

Sveiki! Gribēju pajautāt, kur ir Iecavas kārtības dienests, kad Sporta ielā kaujas, lieto narkotikas, viss korpuss smird pēc indēm. Ļoti daudz jaunieši mēslo apkārtni, līdz 20 gadiem un jaunāki. Lūdzu Sporta ielas apkārtnē ieviest kārtību.

Iecava, Sporta iela
JAUTĀJUMS

(19.02.2019)

Labdien! Svētdien pastaigājoties ar mazo, nonācām nepatīkamā situācijā. Pie estrādes celiņš vienā ledū. Nav iespējams normāli pārvietoties. Lai tiktu uz tiltiņu ir jāiet pa sniega čupām. Ar ratiem diezgan ekstremāli šāds pasākums. Kā zināms svētdien bija ļoti labs laiks un bija daudzi kuri pastaigājās, brauca ar riteņiem un māmiņas ar ratiem. Vai ir iespējams kaut kā to jautājumu sakārtot, jo zinu, ka tā nav pirmā reize. Paldies!

Iecava
JAUTĀJUMS

(29.01.2019.)

Labdien! Tā kā šogad ir daudz sniega esmu griezies pie M. Veinberga k-ga neskaitāmas reizes lai iztīrītu ceļu gar mājām"Ŗubeņi" un "Lauku Galiņi" . Tas ir pašvaldības ceļš, kuru pagajušo gadu tīrīja (laikam dēļ vēlēšanām) kaut gan vajadzības nebija. Sogad augstāk minētais kungs lika zvanīt uz SIA BGSS serviss. Viņi atkal uz Domi. Kam tad jānotiek? Meklēt palīdzību augstākstāvošās instancēs, "Bez Tabu"? Vai tomēr ir kāds risinājums. Ar cieņu, Iecavas novada iedzīvotājs Henrihs.

"Lauku Galiņi"
JAUTĀJUMS

(20.01.2019)

Labdien ! Rakstu Jums,jo grbētu uzzināt Jūsu viedokli par iemaksas bankomātiem. Sanāk,ka visu trīs Maximas rekonstrukcijas mēnešus mums,visiem Iecavas uzņēmējiem būs jābraukā 10 un pat vairāk reizes iemaksāt naudu uz bankomātiem Ķekavā,Jelgavā vai Bauskā. Domāju,ka tas nav fiziski iespējams,jo vairākumam darbs un vai tas atmaksāsies vispār?

Iecava
JAUTĀJUMS

(17.01.2019)

Labdien! Tā kā šobrīd tiek plānotas pašvaldības izmaksas uz šo gadu, vēlējos jautāt vai daudzbērnu ģimenēm plānojas kādi finansiāli uzlabojumi no pagasta puses? Interesē tieši daudzbērnu ģimenēm, kas nav iesniegušas dokumentus trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusam! Ieteikums, ka visvairāk būtu nepieciešama palīdzība tieši dārziņa apmaksā, jo ~50 eur/mēn par katru bērnu ir ļoti lieli izdevumi ģimenei, vēl jo vairāk, ja dārziņu apmeklē vairāki bērni ģimenē, es saprotu ka tā ir tikai maksa par bērnu ēdināšanu, bet ņemot vērā ka visai skolai ir brīvpusdienas, tad būtu jauki, ja kas tāds būtu pieejams arī daudzbērnu ģimeņu bērniem.. Turklāt es nedomāju ka Iecavā ir tik daudz daudzbērnu ģimeņu bez īpašajiem statusiem(kā piem. maznodrošināti, trūcigie). Lūgums šo jautājumu pacelt sēdē un rast iespēju atbalstīt. Paldies

Iecava
JAUTĀJUMS

(16.01.2019)

Labdien, kas notiks ar dzimtmisas esošajām ekām un kustamajam mantām(transportu, datoriem,telefoniem un tml.), vai tās nodos citai pašvaldības skolai kā inventāru vai darbinieki, kas strādāja skolā savāks? Vai notiks publiska mantu izsole?

Iecava
JAUTĀJUMS

(15.01.2019)

Labdien, jau sesto dienu pēc puteņa netiek tīrīta Vīnkalna iela. Šovakar iela bija tik sliktā stāvoklī, ka knapi aizbraucu līdz mājai, ja pa nakti uzsnigs sniegs - rīt uz darbu netikšu. Zvanu un sūtu īsziņu Iecavas Ziņās norādītajiem ceļu tīrītājiem, taču diemžēl telefonu neceļ, atbildes uz īsziņu arī nav. Šogad iela tiek ļoti slikti tīrīta, nevienu citu gadu tā nav bijis :( . Saprotu, ka šī mazā ieliņa nav ne pirmās ne otrās kategorijas ceļš, kas ātri jānotīra no sniega, bet vai tiešām nedēļas laikā nevar atrast laiku, lai ielu attīrītu no sniega?!

iecava
JAUTĀJUMS

(25.12.2018)

Kad nositīs lāstakas no mājas Tirgus 7a? vai jūs gaidāt, kad kādam uz galvas uzkritīs?

Ed.Virzas iela
JAUTĀJUMS

(25.12.2018)

Labdien! Kad beidzot kāds sniega tīrītājiem paziņos, ka Iecavas robeža NEbeidzas pie pagrieziena uz Mežniecību, bet gan atrodas pie pagrieziena uz Audrupiem - līdz ar to ceļa posms gar Sila kapiem paliek netīrīts, jo lauku teritorijas tīrītāji nošķūrē ceļu tikai līdz pagriezienam uz Audrupiem. Ja, Jūsuprāt, šajā posmā atrodas kapi un nav dzīvojamo ēku, tas vēl nenozīmē, ka pa šo ceļu nepārvietojas cilvēki - pietiekami daudz iedzīvotāji izvēlas šo ceļu, lai apmeklētu savus piederīgos kapiņos (iet kājām), suņu saimnieki, arī ne visi Audrupu iedzīvotāji pārvietojas braukšus, un vēl jau ir arī pansionāta iemītnieki...Un, ja šādos brīžos, pa netīrīto ceļu brauc auto, es neapskaužu šoferīti, kuram jāspēj novaldīt savu spēkratu un vēl jāuzmanās no gājējiem, kuri kārpās pa sniega putru. P.S. Ir jau zvanīts uz norādītajiem nr.... Atbilde bija,kad Jums vajag, piezvaniet, mēs aizbrauksim (varbūt vienkāršāk ir katru reizi, kad tīra Sila ielu, pabraukt to nelielo gabaliņu un uzreiz nošķūrēt?) - nopietni?!, es nezinu, kad man būs vajadzība doties šajā virzienā, bet ir cilvēki, kam katru dienu jāmēro šis ceļa posms.

Dartijas mikrorajons
JAUTĀJUMS

(22.12.2018)

Labdien! Kāpēc Zorģu ciematā tiek kaisīts sāls uz ceļiem? Saprotu ka šķūrē sniegu, bet kāpēc kaisa sāli? Nevar ne ar kājām ne ar bērnu ratiņiem. Viss ceļš sālī dubļos. Lielākais vairums iedzīvotāji ļoti neapmierināti.

Zorģi, Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(28.11.2018)

Labdien! Nekas vairs nav dzirdams par Tirgus ielas 5 renovāciju! Vai tā ir atcelta?

Tirgus iela 5
JAUTĀJUMS

(28.11.2018)

Labdien! Jau otro reizi saskāros ar izbēgušu suni ejot ar bērnu uz bērnu dārzu "Cālītis". Suns gan nekur no savas mājas tālu neklaiņo, adrese ir Tirgus iela 11, bet jebkurā gadījumā nav patīkami un droši ar bērnu pārvietoties pa šo ceļu, jo suns rej mums virsū un seko. Manuprāt šis jautājums ir jārisina, jo gan no rītiem, gan vakaros gar šo māju garām iet daudz vecāki ar bērniem!

Tirgus iela
JAUTĀJUMS

(22.11.2018)

Sveiki. Sakarā ar remontiem parkā (rekonstrukcija tiltam) kādi termiņi ir beigt?

Iecava
JAUTĀJUMS

(06.11.2018)

Iecavas novada mājaslapā, lasot ziņu par Dzimtmisas pamatskolas reorganizāciju, ir šāds apgalvojums:- citēju Ņemot vērā esošo skolēnu skaitu Dzimtmisas pamatskolā (01.09.2018. - 97 ), pašvaldībai nav saimnieciski ekonomiska pamatojuma ieguldīt lielas naudas summas ēkas atjaunošanā un kvalitatīva mācību darba nodrošināšanā. Lai skola atbilstu valstī noteiktajām prasībām, būtu jāveic ne vien ēkas remonts, bet arī jāparedz jauna piebūve, kurā atrastos sporta zāle. Te gan jāatgādina, ka 2014.gadā gadā nebija 2x lielāks skolēnu skaits, kad tika lemts skolas atjaunošanu, sporta zāles būvniecību iekļaut novada attīstības programmā un rīcības plānā. 15. novembrī plkst. 18.00 Iecavas kultūras namā notiks tikšanās, pirms tās labprāt iepazītos ar saimnieciski ekonomisko pamatojumu, lai pilnvērtīgi varētu piedalīties diskusijā. Sakiet lūdzu, kur ar šādu dokumentu var iepazīties. Būšu ļoti pateicīgs, ja varētu saņemt elektroniski epastā. Paldies jau iepriekš par atbildi

Dzimtmisa, Iecavas nov.
JAUTĀJUMS

(05.11.2018)

Labdien! Man ir 1gadu un 6 mènešus veca meita. Pirms pus gada deklarèjàmies Iecavas novadā un neesam pieteikušās rindā uz bērnudārzu. Vai to var izdarīt elektroniski un vai mums pienāksies līdzfinansējums auklei,ja vietu bērnudārzā būs jāgaida? Paldies jau iepriekš par atbildi!

Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(04.11.2018)

Sveicināti. Vēlētos uzzināt kur var pieteikt bērnu Ziemassvētku pasākumam pirmskolas vecuma bērniem?

Iecava
JAUTĀJUMS

(03.11.2018)

Labdien! Dzīvojam Iecavā 3 gadus, kur arī esam deklarēti. Tā kā vecākie bērni skolas gaitas bija uzsākuši Rīgā, tur arī mācības turpina, kā arī mācās mākslas skolā Rīgā. Šogad Rīgā atcēla mūsu daudzbērnu ģimenes bezmaksas mācības Latgales priekšpilsētas mākslas skolā, jo esam deklarēti Iecavā. Vai Iecavā ir iespējama mākslas skolas izdevumu atmaksa, kā arī ceļa izdevumu kompensācija? 

Iecava
JAUTĀJUMS

(29.10.2018)

Sveiki. Vēlējos uzzināt vai Iecavā ir plānots izveidot atkritumu šķirošanas laukumu, un ja ir, tad kad?

Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(19.10.2018)

Labvakar! Sakiet lūdzu vai nav iespēja ierobežot šos rudens gružu dedzinātājus. Smaka neizturama un kodīga. Ir taču iespēja kad izved dažādus atkritumus. Kapēc citiem jācieš un jāelpo tas?

Rīgas iela
JAUTĀJUMS

(19.10.2018)

Vēlējos uzzināt, kurš ir atbildīgs par atkritumu savākšanu parkā. Jau pāris mēnešus pastaigājoties ar bērnu, esmu novērojusi ka atkritumi netiek savākti vairākas dienas pēc kārtas. Varbūt vajadzētu noorganizēt lai savāc atkritumu maisus katru dienu? Atkritumi veļas pāri un izmētāti. Skats nav pievilcīgs. Vai tiešām Iecavas iedzīvotājiem kas pastaigājas pa parku, ir jāskatās uz tādu nesmukumu?

Iecava
JAUTĀJUMS

(18.10.2018)

Labdien! Gribēju uzzināt kāds ir turpmākais liktenis Iecavas novada pašvaldības akcijai- Jūsu īpašums + uzņēmēja biznesa ideja = Iecavas novada izaugsmes veicinātāji? Paldies jau iepriekš par atsaucību!

Dzimtmisa, Iecavas nov.
JAUTĀJUMS

(17.10.2018)

Labdien, vai Iecavas dome ir noteikusi/parādijusi, ka bijušā kariera Iecavas Gulbis ir publiska makšķerēšanas vieta/atpūtas vieta? Jo cilvēki vairāki ir teikuši, ka esot informēti itkā ka šis bijušais kariers, bet patreiz dīķis ir publiska vieta pēc kaut kāda pašvaldības kartes vai ziņām. Ja Iecavas dome, ko tādu ir informējusi, gribētos zināt, kad dome plāno maksāt nomas maksu zemes īpašniekiem, jo šis dīkis, nav publiska vieta kur būtu īpašniekiem jāļauj piekļuve ūdens tilpnei, kā tas attiecas uz ezeru, upi vai jūru. Tāpat senāk pašvaldības jeb laikam kolhoza līdzekļi tika izsaimniekoti rekultivējot šo karieru(, jo rekultivācija nenotika un zemes īpašnieki veic to pa saviem līdzekļiem. Atgādināšu ka šim dīķim (ne ezeram) riņkī atrodas privātīpašums, lai cik vietējie iedzīvotāji nav lauzuši zīmes nost ar norādi PRIVĀTĪPAŠUMS. Makšķērēt un iebraukt šai piegulušajās teritorijās ir AIZLIEGTA, atiecīgi likumam, kas atrodas uz privātīpašuma zemes pieder īpašniekam, ja atradīsies auto/motocikli/velospi'dei un tml. tie tiks aizvilkti un iespējams nodoti lūžņos, teritorijas labiekārtošanas vajadzībām.

Iecava
JAUTĀJUMS

(10.10.2018)

Labvakar! Vai tiek apciemoti lapu dedzinātāji Iecavas centrā? Šovakar stadionā ir necaurrdezams gaiss no kodīgiem dūmiem! Avots- ugunskurs Pļavu ielā.

Iecava
JAUTĀJUMS

(25.09.2018)

Labdien, vai tuvākajā laikā nav plānots sakārtot ielu apgaismojumu tai Baldones ielas daļai, kas ved uz atpūtas vietu ''Spirtnieki'' un ielas galā esošajām mājām. Iela gar spirta rūpnīcas sētu ir neapgaismota, un tumšajos rudens, ziemas vakaros pārvietoties pa to ir nepatīkami.

Baldones iela 4A
JAUTĀJUMS

(19.09.2018)

Labdien, kad tiks rekonstruēts un sakārtots Iecavas centrs ar tirgus teritoriju? Un kā novērst snirdīgo bomžu uzturēšanos autoostas teritorijā? Aicinu padežūrēt Sab.kārtības dienestu un aktīvāk risināt šīs lietas kopā ar Soc.dienestu, jo sabiedrībai nav jācieš no šiem smakojošiem bomžiem un alkoholiķiem.

Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(10.09.2018)

Labdien! Daudzas pašvaldības atbalsta daudzbērnu ģimenes (ar 3+ karti). Cik dzirdēts, tad Iecavā, nav nekāda atbalsta šādām ģimenēm. Saprotams, ka pašvaldībā atbalsts ir maznodrošinātiem un mazturīgajiem, bet kā ir ar daudzbērnu ģimeņu atbalstu, kur vecāki tomēr cenšas nebūt nabadzīgajā slānī un strādāt, lai pilnvērtīgi nodrošinātu savai ģimenei iztiku. Atgādināšu, ka arī nodokļi tiek maksāti no tiem, kas strādā, nevis tikai sēž mājās un gaida kārtējo pabalstu. Ja būtu lielāks atbalsts no pašvaldības, tad varbūt arī vecākiem nebūtu tik traki jāraujas un spētu vairāk laika pavadīt ar savu bērnu, nevis no agra rīta līdz vēlam vakaram pa darbiem vien. Kā piemēram maksa par bērnudārzu, mākslas skolu vai pulciņu apmaksa? Paldies

Iecava
JAUTĀJUMS

(13.08.2018)

Labdien, Kur un kā ir jāveic saskaņošana/jāsaņem atļauja dīķa rakšanai?

Reidas
JAUTĀJUMS

Labdien. Liels prieks lasīt, ka pašvaldība rīkojas smaku vai ,pareizāk, smirdoņas jautājumā/ os saistībā ar SIA EGG Energy, kas nodarbojās ar putnu mēslu apstrādi, cik saprotu.. Vilku ielas rajonā, kur uzturos un regulāri pastaigājos ar zīdaini, vismaz katru otro dienu ir ļoti traucējošas smakas, tomēr, cik saprotu- tās nāk ne tikai no putnu fermu puses, bet arī ,atbilstoši attiecīgās dienas vēja virziena plūsmai, no biogāzes stacijas- no tās plūstošā smaka arī ir ļoti traucējoša un nepatīkama. Sakiet- vai ar SIA IECAVA AGRO biogāzes staciju pašvaldība kaut kā risina tās izraisīto smaku "jautājumu"? Ikdienā uzturoties Iecavā, Vilku ielā, kas atrodas ļoti tuvu (starp) šiem abiem smaku gāzu izraisošiem komersantiem, un saņemt dubultu nepatīkamu smaku gāzu devu- gan putnu mēslu, gan pūstošas kukurūzas lakstu- ir sevišķi nepatīkami un ,pieļauju, pat bīstami zīdaiņu un pieaugušu cilvēku veselībai.

JAUTĀJUMS

(09.07.2018.)

Labdien. Kas ir izdarīts no "piešķirtajiem līdzekļiem" auto novietošanas jautājumā? Joprojām pie deviņstāvu mājām nekas nemainās.

JAUTĀJUMS

Labdien! Vai no pašvaldības puses tiek veikta jebkāda darbība, lai iespējami drīz novirzītu automašīnu plūsmu apkārt Iecavas ciemam? Satiksmes Intensitāte ar katru gadu pieaug un pieaug arī izplūdes gāzu daudzums, paaugstinās trokšņa līmenis un samazinās drošība uz ceļiem un krustojumiem. Cik zināms Ķekavai drīzumā būs apvedceļš, bet kā ar Iecavu?

iecava
JAUTĀJUMS

Labdien, Ed. Virzas ielas un Tirgus ielas krustojums reāli apdraud satiksmes drošību. Transportu līdzekļi, kas griežas ārā no Tirgus ielas uz Virzas ielu fiziski nepārredz tuvojošās automašīnas no kreisās puses. To veicina gan Tirgus ielas reljefs, gan arī uz Ed. Virzas ielas (praktiski pašā krustojumā) stāvēšanai novietotais transports, kas ir pretrunā ar CSN (121.Aizliegts apstāties un stāvēt:...121.6. krustojumā un tuvāk par 5 m no tā....). Lūgums izskatīt šī krustojuma drošības uzlabošanas pasākumus. Ieteiktu: 1. izvietot sfērisko satiksmes spoguli pretim Tirgus ielai izbraukšanai uz Virzas ielu; 2. ierobežot (novietoti puķupodi utml Iecavai raksturīgas lietas) Ed. Virzas ielas malu, lai apstāšanās būtu iespējama tikai pēc CSN noteikumiem. Protams iespējami arī citi saprātīgi varianti, lai uzlabotu drošību šajā krustojumā. Paldies.

Iecava
JAUTĀJUMS

(16.04.2018.)

12,13,14,15,16 . aprīlī nebija apgaismojums Rīgas ielai. Kāpēc?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vēlos noskaidrot, kas notiek SIA "Jaunpagasts Plus"; "Iecavas spirta rūpnīca", kur šorīt, 05.04.18., bija vērojams un dzirdams šausmīgs troksnis, dūmi, smaka. Ieskatam pievienoju nofilmēto. Paldies!

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai arii shogad nav plaanots ciiniities pret vaarnaam (kraukjiem, kovaarnjiem vai kaa nu to putnu masu sauc)? Marta vidus - viss centrs jau pilns, pie kultuuras nama luuzt zari, kaa saseedushi kokos, protams, tiek kaartotas arii dabiskaas vajadziibas. Ja taa ir jau tagad, bail iedomaaties, kas buus, kad saaks pereet. Vai tieshaam mums vajag taadu viziitkarti centram?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Arī es saņēmu šo jauko brīdinājumu par auto novietošanu zaļajā zonā. 16. marta avīzē lasu, ka ir paredzēti līdzekļi tur ... projekta izstrādei. Daudzi uzskata, ka tas ir jārisina nekavējoties. Namu pārvaldnieks jau solīja sākt izstrādāt projektu jau 2017. gada martā. Mēs gribam zināt, kurš ir galvenais atbildīgais, no kā prasīt atbildību par visu šo?

Iecava
JAUTĀJUMS

(22.02.2018.)

Labdien! Pagājušogad daudzbērnu ģimenēm tika piešķirta NIN atlaide, bet šogad tādas vairs nav. Kādēļ šādas nepatīkamas pārmaiņas? Nākamo atlaidi var gaidīt uz 2021? Jau iepriekš pateicos par atbildi.

Iecava
JAUTĀJUMS

Sveicināti! Pie kādiem dienestiem jāvēršas ar sūdzību par kaimiņiem, kuri uzskata, ka daudzīvokļu mājas Tirgus ielā 5 kāpņu telpa ir viņu privātīpašums un bez kautrēšanās izvieto pelnu traukus un smēķē kāpņu telpā? Protams, ka ir izteikti aizrādījumi, bet bez rezultātiem. Identiska situācija atkārtojas ik dienu pēc plkst. 18:00.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Vai Iecavas novada dome rīko pasākumu Iecavas novadā dzimušo bērniņu sveikšanai?

JAUTĀJUMS

(26.01.2018.)

Labdien! Pavisam drīz tiks apstiprināts novada budžets un tradicionāli tiks izsludināts biedrību un nodibinājumu projektu konkurss un, ņemot vērā, ka šogad lielākā daļa dažādu projektu norisināsies zem "Latvijai 100" zīmes, mēs kā biedrība vēlētos zināt kādi un kad Iecavas novadā tiek plānoti publiskie pasākumi izglītības, kultūras un sporta jomās. Vai ir iespējams kaut kur publiski aplūkot šī gada pasākumu plānu no pašvaldības iestāžu puses un to atbildīgos, lai mēs savas idejas varētu realizēt pēc iespējas saskaņotāk ar novada pasākumiem, tajos iekļauties vai "nekonkurēt" ar laiku? Ar cieņu, Ginta Zaumane, biedrība "RaDam"

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Dzīvoju deviņu stāvu mājā Tirgus ielā. Stūra istabās katru ceturto gadu jāveic remonts, jo parādās pelējums uz sienām. Remontu veicu ar mūsdienās pieejamiem materiāliem, bet tas līdz tikai trīs, četrus gadus un viss jāsāk no jauna. Vai tiešām netiks veikta renovācija šīm divām Iecavas augstceltnēm Tirgus 5 un Tirgus 6? Šīs mājas ir sava veida Iecavas seja un skats tām nav tas labākais. Gribētos saņemt konkrētu atbild - kad tiks veikta renovācija (ja renovēs), ko darīs, un par kādiem līdzekļiem? Namu pārvalde sola jau kuro gadu, bet ... Paldies!

JAUTĀJUMS

(11.12.2017.)

Lūgums veikt ceļa V 1010 remontu.

Iecavas novads
JAUTĀJUMS

(13.10.2017.)

Labrīt! Vēršos pie Jums atkārtoti ar jautājumu par atkritumu urnām Iecavas centrā un apkartnē. Piemēram jauni izremontētajā Skolas ielā, Zemgales ielā vai Baldones ielā? Vai tās tiks uzstadītas un kad? Es regulāri pastaigājos ar savu suni, garus gabalus, ejam pa 5-8 km, un kā godīgs pilsonis savācu suņa izkārnijumus, bet.....nav nevienas atkritumu urnas ne tuvumā, ne tālumā, kur to ''maisiņu'' izmest. Jau iepriekš pateicos par atbildi

Iecava
JAUTĀJUMS

(22.09.2017.)

Iecavas attīstības programmā 2013.-2019.gadam sadaļā M2. Kvalitatīvi ceļi un komunālā saimniecībā kā aktivitāte Nr 61. minēts: Trotuāra izbūve gar valsts autoceļu Stūri- Ziemeļi 451 m garumā līdz Dzimtmisas skolai ar noslēguma termiņu 2017.gads. Gribu uzzināt kādā stadijā ir šī aktivitāte un kāds liktenis sagaida to? Paldies jau iepriekš par atsaucību,

Dzimtmisa
JAUTĀJUMS

(13.09.2017.)

Sakiet lūdzu, kāpēc Iecavā regulāri ir tik smirdīgs gaiss? Kādiem valsts dienestiem par to būtu jāsūdzas? Tas jau sāk palikt nomācoši! :(

Iecava
JAUTĀJUMS

(25.08.2017.)

Labdien! Tā kā nezinu, kam šāds jautājums jāadresē - uzrakstu uz Domi, ar cerību, ka tomēr kāds mani (mūs) sadzirdēs!   Auto stāvlaukumā pie Iecavas ūdenstorņa jau vismaz 3 gadus stāv automāšīna ar valsts numurzīmi FN-8169 . skate bijusi derīga līdz 2014.gada martam. cik ir dzirdēts no kaimiņiem - mašīnas īpašnieks iepriekš ir dzīvojis Tirgus ielas 2b vai 2c mājā, bet te vairs nedzīvo, tomēr mašīna palikusi. Nezinu, vai kādam ir tiesības šādu automašīnu evakuēt/nogādāt kādā cilvēkiem netraucējošā vietā, bet neuzzināsim, ja nepajautāsim. ja konkrētā teritorija nav pašvaldības īpašums, vai ir iespējams par šo informēt atbildīgās personas? saprotu, ka ar vienu vietu mēs stāvvietu trūkuma jautājumu neatrisināsim, bet kāpēc ar to nesākt? 

Iecava
JAUTĀJUMS

Atkal nedarbojas apgaismojums uz ielas....vai nevaram to normali salabot???

Iecava
JAUTĀJUMS

(16.08.2017.)

Sveicināti. Paldies par atbildi. Bet teikšu jums tā 3 gadu dzīvoju šajā namā un katru rītu tiek apbraukāja sastrēgums. Tas nav tikai skolas ielas remonta laikā. Policiju arī neesmu manījis šajā laika periodā ne reizi. Vai tiešām dome rīkos ies tiaki tad kad notiks nelaime, kad pagalmā tiks notriekts kāds bērns? Ja jums nav budžetā naudiņas lai tiku uzstādīts dekoratīvai puķu pods lai šeit vairs nebrauc cauri. Vai vairāki "guļošie policisti" Tad varbut man pašam piedāvāt finansēt? Vai arī ar tirgus 2b un 2c iecivitājiem iesniegt parakstītu petīciju lai šeit izstāda kaut ko lai šeit nebraukā cauri. Un tiem kas šeit dzīvo tas nebus apgrūtinājums. Bet tiem kas traucas cauri lai atbrauktu sastrēgumu tas būs apgrūtinājums un viņi vairs to nedarīs.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien. Mans mērs ir pilns. Lūdzu dariet kaut ko lieras labā. Katru rītu gar māju traucās neskaitāmas automašīnas lai apbruaktu luksaforu un sastrēgumu kas veidpjās pie E.Virzas un Rīgas ilea's krustojumā. seit ir dzīvojamā zona šeit ir jābrauc uz 20km/h un vispār nav jaābrauc lai apbrauktu krustojumu. Man ir vial liaste ārā bērnus, jo šoferi cenšās pēc iespējas ātrāk apbruakt sastrēgumu. Iesaku jums. 1.kārt lai kādu dienu Valsts Ceļu Piolicija padežūrē šajā posmā no Sporta ielas līdz E.Virzas ielai. Tieši gar mājām Tirgus 2b un Tirgus 2c. Varbūt tas šoferiem liks padomāt. 2.kart. Iespējams varat uzstādīt Dekoratīvos puķu podus pie transfarmātorā mājas. Lai vairs neapbrauc šo posmu. Visi kam vajadzēs nokļut pie saves dzīvokļiem, nokļūs tā pat. 3. kārt. vai arī nāksies ķerties pie radikāliem veidiem. Un visu izdarīt pašam. Paldies jau iepriekš. Nākāmais. Sporta un Trigus ielas krustojumā vel aizvien stāv elektro apgaismes stabs ar atvērtu vāku. kur var ielīst bērni, jot uz sporta laukumu. Par šo es jau rakstīju mēnesi pries pašvaldības vēlēšanām. pilnīgi nekāda rakcija. Jūs ko tur domē ņirgājaties par mums?

Iecava
JAUTĀJUMS

(13.07.2017.)

Labdien! Kādu laiku atpakaļ, laikrakstā "Iecavas Ziņas" tika publicēta sadaļa "Deputātu tribīne", kurā Iecavas novada domes deputāti pauda savu viedokli par notiekošo novadā. Pēdējā laikā, šīs sadaļas avīzē nav. Vai šī sadaļa tiks turpmāk publicēta, ar jaunā sasaukuma deputātu viedokļiem?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Pēdējā laikā mani satrauc E. Virzas ielas posms no autoostas līdz pagriezienam uz domi, noslogojums. Problēma ir šajā posmā sagādā tikšana pār ceļu. Jāstāv ilgs laiks, mašīnas daudz, nestājas, un nepārtraukti pārsniedz ātrumu. Šajā posmā pār ceļu pārvietojas daudz bērni (uz domes laukumu, veikaliem, skolu), uzksatu ka šis posms ir palicis nedrošs, to pierāda arī nesen notikušās avārijas. Vai nākotnē nebūtu iespējams ierīkot, kaut gājēju pāreju, jo tuvākā vieta kur tik pāri ir lukofors, bet tas ir liels līkums, un lai tiktu uz domes laukumu, bērni riņķī neiet.

Iecava
JAUTĀJUMS

(30.06.2017.)

Labdien! Pie kādiem dienestiem vērsties, kad teju nedēļu kāpņu telpā atrodas dzīvnieku ekskrementi (2 atsevišķas kaudzes un peļķes vienā kāpņu laukumiņā un vēl viena peļķe pie ārdurvīm). Smaka pārņēmusi visu kāpņutelpu, kauns, kad kāds nāk ciemos. Mūsu mājā trepes mazgā iedzīvotāji, bet neuzskatu, ka iedzīvotājiem (vai algotam apkopējam) jāsavāc citu cilvēku mājas mīluļu atstātais.

centrs
JAUTĀJUMS

(29.06.2017.)

Labdien ! Sakiet Lūdzu , Kads ir L.Mucinieces darbs?? VAi viņas Darbs pastāv Nepārtraukti bļaut uz bērniem un dzenāt viņus? Cik ievēroju viņa vai nu dzenā bērnus LAUKUMĀ ( ka viņi tur mūziku klausās( tas gan man bija šoks , Bērnam aizrādija KO TU TE SAVU Mūziku klausies Ej mājas tur klausies) vai spēlē uz zāles futbolu ( atvainojiet Citur Iecavā Nav kur spēleties , vienigais laukums Iecavā) Tajā laikā viņa varēja darīt savu darbu ( karukļus beigtus lasīt , pa visu iecavu mētājās)

Iecava
JAUTĀJUMS

(21.06.2017.)

Labdien! Jau otro nedēļu parkā atrodas vairāki putnu (krauķu?) līķi, tuvu pie celiņiem. Nevaru saprast, vai tie ir katru reizi citi putni, vai tie paši. Nepieciešams rast iespēju tos savākt, jo pa šiem maršrutiem pārvietojas gan bērni, gan arī suņu īpašnieki ar saviem suņiem.

centrs
JAUTĀJUMS

Labdien, gribētu lūgt Jūms rīkoties (laikam jau šī vēstule domāta jaunā sasauskuma darbiniekiem). Iecavas "centra" pagalmā, pagasta padomes pagalmā: 1) bieži nav iespējams izbraukt ārā gar Alko outletu. Tur bieži stāv kravas un vieglās automašīnas, nosprostojot ceļu, neskatoties uz uzstādītām zīmēm. Bieži automašīnas iebrauc no Ed. Virzas ielas- iebraucot "zem ķieģeļa". Mans priekšlikums, lai tajā vietā padežurē policija, varēs izrakstīt daudz sodus. 2) ja arī izdodas izbraukt gar alko outletu, tad droši izbraukt uz Ed. Virzas ielu ir neiespējams, jo autostāvvietā pie "taxistiem" automašīnas novietotas līdz paši Ed. Virzas ielai, un traucē redzamību. Mans priekšlikums, samazināt stāvvietu skaitu par vienu, neļaut likt automašīnas tik tuvu brauktuvei. 3) iebraucot no Ed. Virzas ielas, pagalmā, un uzreiz nogriežoties uz Ed. Virzas 26 mājas stāvlaukumu, rodas bīstama situācija augsto krūmu dēļ, kas ir iestādīti tieši uz stūra. Krūmi ierobežo redzamību gājēju ceļam gar bērnu laukumu,, pa kuru traucas bērni lielos ātrumos, gan ar velosipēdiem, gan ar skrējriteņiem. Pašam ir nācies strauji bremzēt, kad no krūmiem negaidot parādās bērns. Mans priekšlikums, likvidēt krūmāju vispār, vai iestādīt augsto krūmu vietā īsākus. Šo problēmu risināšanai nav nepieciešami lieli naudas līdzekļi, tikai pareiza rīcība. Ceru uz rīcību.

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! 2017g.15. jūnijā saņēmu Jāņa Pelša parakstītu atbildi uz manu iesniegumu, par konteinera pārvietošanu uz vietu, kur tas atradās pirms mūzikas skolas celtniecības. Līdztekus formālajam izklāstam par metriem un aizsargjoslām, galvenais manuprāt ir šis : " Pamatojoties uz augstāk minēto, konteineru nav iespējams novietot iepriekšējā vietā, jo Iecavas novada pašvaldība nedrīkst apgrūtināt sev piederošo zemes gabalu..." Nu protams, sev piederošo nevar, taču mums piederošo nez kāpēc var. Komunikācijas izbūvētas tā , ka to aizsargjoslas atrodas uz privātas zemes koks iestādīts uz pašas robežas . Elektrības sadales skapis uz pašas robežas. Gājēju celiņi vispār daļēji atrodas uz privātas zemes. Varbūt Jānis Pelsis tagad par saviem līdzekļiem (lai gan visi viņa līdzekļi paņemti no novada budžeta) to visu izlabos?

Iecavas nov.
JAUTĀJUMS

(07.06.2017.)

Cik iskatās,mūsu balsojums pašvaldības vēlēšanas ir masvarīgs.Jo tagad nolemšot bez mums kurš būs pagasta vecis.Bet uskatu ,ka tas kurš savacis vairak atbalstitāju balsis tas ari ir uzvarejis ,šinī gadijumā tas ir Mačeka kungs.Un ja pagastā vienai otrai aisēdejušai vistai,vai kada radinieka ieliknim kuram pat nav atbilstošas izglitibas uz ieņemamo amatu ir pretenzijas,tad labak lai paklusē.Jo esu noskaņots ,lai Iecavā valda tautas ievēlēts Pagasta cilvēks nevis sava starpā sadalits.

iecavas novads.
JAUTĀJUMS

(25.05.2017.)

Labdien! Vēršos jau otro reizi pie Jums, jo atbildi pirmo reizi nesaņēmu. Cik izmaksāja tilts ko uzstādija estrādes teritorijā? Par kādiem līdzekļiem tas tika finansēts?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien! Saku lielu paldies, Iecavas veselības centra ārsta palīdzei/ medmāsiņai Ivetai, soc. dienesta darbiniecēm Andai, Vizmai un Vasilisai! Ar patiesu cieņu Ilze

Iecava
JAUTĀJUMS

(16.05.2017.)

Labdien! Kad būs satīrīts bērnu laukums Tirgus 5. Pilns ar suņu,kaķu kakām arī smilškastē , sadauzītiem stikliem, pudeļu korķiem,jaungada raķešu draņķiem. Pie vienīgā galda kad paviesojušies alkoholiķi mūžīgā nekārtība un miskaste.Rotaļu laukums kliedz pēc remonta.

Iecava tirgus 5
JAUTĀJUMS

(09.05.2017.)

Labdien! Sakiet lūdzu, ko jūs varētu darīt lietas labā? Katru rītu vedot savu bērnu uz skolu pa Zemgales ielu, novēroju, kā mazajiem skolniekiem nav iespējams droši šķērsot Rīgas ielu, jo pie esošās gājēju pārejas, reti kurš apstājās, pārsvarā tās ir lielās fūres, kuras traucās garām pat nepiebremzējot. Ir rīti, kad es ar savu auto piegriežu kādam ceļu, lai piespiestu viņus apstāties. Domāju, ka tas nav normāli. 1). varbūt ir vērts uzstādīt šajā vietā luksoforu ar iespēju gājējiem pārslēgt? 2) Ja tomēr pašvaldība nevar vai negrib sakārtot šo problēmu, tad varbūt norīkojiet mūsu eksklūzīvo kārtības dienestu, kuru mēs visi uzturam par lielām izmaksām, lai palīdz bērniem droši šķeršot šo vietu? 3) Vai tomēr pagaidam, kamēr notiek kāda nelaime?

Iecava
JAUTĀJUMS

(02.05.2017.)

30. aprīlī plkst. 22:10 gaismas nedega nekur, viss bija tumšs (t.sk. šoseja). Izņemot "Fēniksa" autostāvietā dega gaismas.

Iecava
JAUTĀJUMS

(30.04.2017.)

Sveiki! Kāpēc Iecavā laternas nedeg?

Iecava
JAUTĀJUMS

(28.04.2017.)

Cik no pašvaldības budžeta naudas izmaksāja jaunās interneta mājas lapas izstrāde, tai skaitā jaunā dizaina izstrāde, pašas mājas lapas izveidošana un informācijas pārnešana no iepriešējās mājas lapas? Kas šos darbus veica?

Iecava
JAUTĀJUMS

(24.04.2017.)

Gribu uzdod jautājumu pašvaldībai: Kāpēc tumšajā diennakts laikā Iecavā nedeg neviena laterna?

iecava
JAUTĀJUMS

(21.04.2017.)

Kad beidzot tiks sakārtots zālājs pēc neveklajiem sniega šķūrēšanas darbiem ziemā Krasta un Puškina ielas krustojumā? Drīz būs jāsāk pļaut zālājs, ko paveikt nebūs iespējams.

Puškina iela
JAUTĀJUMS

(21.04.2017.)

Labdien! Skolas ielas remontdarbu laikā ir ierobežota (brauc tikai iedzīvotāji, kuri tur dzīvo) satiksme, līdz ar to krustojumā ar Rīgas ielu luksoforu iesaku atslēgt, lai tas neveidotu garās rindas no Rīgas puses. Domāju, ka tas arī samazinās satiksmes intensitāti uz Baldones ielas pa kuru daudzi apbrauc radušos sastrēgumu. Skolēniem drošai Rīgas ielas šķēršošanai paliek E.Virzas iela pie luksofora vai gājēju pāreja pie Zemgales ielas.

Iecava
JAUTĀJUMS

(09.04.2017.)

Labdien! Vēlos jautāt kad ir plānota Edvarda virzas ielas 25 ēkas renovācija, acīmredzot novada domei nerūp iedzīvotāju drošība, jo uz sūdzībām netiek reaģēts. Balkoni ir katastrofālā stāvoklī un var jebkad sabrukt, ēku siltināšana un fasādes atjaunošana "bļauj" pēc remonta, vai tiešām jums vajag, lai notiek tas pats scenārijs, kas nesen notika vienā no Rīgas dzīvokļiem, kad sabruka balkons? Izdariet labu darbu uz pašvaldību vēlēšanām, vismaz būs kāds labums!!! Paldies par neko

Edvarda virzas iela 25
JAUTĀJUMS

Labdien! Lūdzu izsveriet iespēju uzstādīt putnu atbiedēšanas balonus arī Virzas ielas ozolu alejā - citādi šobrīd ir tā, ka no rītiem ejot uz un pa dienu nākot no darba, jāiet kā pa mīnu lauku - vārnas, piedodiet, "liek uz galvas"

Iecava
JAUTĀJUMS

(27.03.2017.)

Labdien! Kādēļ netiek kopta Iecavas estrāde? Trešo nedēļu eju, un nekas nav mainījies - pilns ar stikliem, piegružots, pērno lapu kaudzes, piemēslots. Vai tiešām ir jāgaida lielā talka, vai kādi svētki, lai to sakoptu? Bērnus tur vest nevar, bail ka savainosies uz stiklie, un atbraukušos ārzemju viesus bija kauns vest rādīt, kaut viņi to ļoti gribēja. Kauns ka viens no nozīmīgākajiem Iecavas objektiem, ir nolaists līdz tādam stāvoklim!

JAUTĀJUMS

(27.03.2017.)

Labdien! Pēc jaunās Mūzikas un mākslas skolas ēkas atvēršanas Grāfa laukumā ir aktualizējies jautājums par celiņu parkā, kas ved no skolas līdz koka gājēju tiltiņam. Ziemā tur vakaros ir tumšs, rudeņos un pavasaros dubļi. Pēc vecāku ierosinājuma kopsapulcē(direktore solīja ziņu nodot domes deputātiem), vēlāk deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu uzlabot celiņu un iekļaut izdevumus 2017 gada tāmē. Jautājums: vai un kad tiks veikti uzlabojumi? Paldies!

Iecava
JAUTĀJUMS

(10.03.2017.)

Kaa ir plaanots ierobezhot vaarnu invaaziju parkaa un centraa?

Iecava
JAUTĀJUMS

(06.03.2017.)

Vai Iecavas pašvaldības iestādēs taisās būt kāds algas pielikums, vai citādi motivēt darbiniekus palikt strādāt (vai ieviest koeificentu no minimālās algas, kad paceļ minimālo algu tad atalgojums palielinās), jo atalgojums cik savā starpā runāts nav mainijies jau kādus divus gadus, lai gan minimālā algu lēnām valstī tiek palielina. Rodas sajūta, ka atalgojums lēnām pietuvināsies minimālajai algai.

Iecava
JAUTĀJUMS

(05.03.2017.)

Labdien, kādēļ Iecavas pašvaldība nenodrošina pirmsskolas bērnu bezmaksas ēdināšanu, kā tas notiek daudzās citās pašvaldībās, piemēram, Vecumnieku novadā no 1.-12.klasei? Arī Latvijas Pašvaldību savienība rosinājusi bezmaksas ēdināšanu nodrošināt visiem pirmsskolas vecuma bērniem. BTA likums nosaka, ka bērna tiesības valsts nodrošina visiem bērniem bez jebkādas diskriminācijas. Ģimenēm ar maziem bērniem tas būtu ļoti nozīmīgs atbalsts. Paldies.

Iecavas novads,
JAUTĀJUMS

Labdien! Pie dzīvokļu mājas Rīgas ielā 21 pagalmā ir saglabājusies vēsturiska smilškaste bērniem. Vai būtu iespējams to atjaunot, lai mazie varētu spēlēties?

Iecava
JAUTĀJUMS

Labdien, Iecavā ir it kā labi sakopta vide, laba infrasruktūra, bet pašā Iecavas centrā, autoostā, kur katru dienu apgrozās gan Iecavnieki, gan iebraucēji sabiedriskā tualete ir Iecavas kauna traips. Smaka tāda,ka uz vēmienu rauj, pods bez vāka, kur nu vēl gribēt tur atrast tualetes papīru un ziepes ar ko rokas nomazgāt. Kā arī pilna miskaste ar alkohola pudelēm, laikam vietējo bomžu dzertuve.... Varbūt ir vērts tur izveidot maksas WC, kā tas ir daudzviet, pie durvīm iemet monētu un tās atveras. To ierīkot nav dārgi un arī būs nauda papīriem un ziepēm.

Salaspils
JAUTĀJUMS

Labdien! Sakarā ar ceļu remontu Skolas ielas sākumposmā, šobrīd ir daudz autovadītāju, kas regulāri pārkāpj noteikumus. Viņi brauc zem „ķieģeļa” („iebraukt aizliegts”), nogriežoties no Virzas ielas uz Dārza ielu (gar VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” teritoriju). Ja līdz šim tas vēl bija pieciešams, tad tagad līdz kādam negadījumam vairs nav tālu. Jāatgādina, ka no rītiem un vakaros šo ceļu aktīvi izmanto gājēji, vecāki ar bērniem, visi kam ir kāds sakars ar bērnudārzu „Cālītis”. Ignorējot ceļa zīmi „braukt aizliegts”, traucas arī pretējā virzienā (no Zemgales ielas nogriežas uz Dārza ielu). Ir šausmīgi, kad kārtējais pārgalvis nesas pretī gājējiem. Jāpiebilst, ka iela nav pārredzama (pagriezieni, krūmi u.c.). Kā risinājumi varētu būt: 1) šķērslis no Virzas ielas puses (šlagbaums vai liels akmens); 2) uzstādīt zilo zīmi „vienvirziena ceļš” – no Zemgales ielas puses; 3) ātrumu ierobežojošie vaļņi jeb „guļošie policisti”.

Iecava