Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Sirsnīgā gaisotnē tiekas ar «Dzejolēnu» autori Eviju Gulbi

24.09.2012 0

Ceturtdienas pēcpusdienā, 20. septembrī, Iecavas Bērnu bibliotēkā uz tikšanos ar vidusskolas 2.a un 2.b klases audzēkņiem, skolotājām Ainu Beneti, Solvitu Pļaviņu un citiem interesentiem bija ieradusies grāmatas «Koko un Riko» autore Evija Gulbe.

Ceturtdienas pēcpusdienā, 20. septembrī, Iecavas Bērnu bibliotēkā uz tikšanos ar vidusskolas 2.a un 2.b klases audzēkņiem, skolotājām Ainu Beneti, Solvitu Pļaviņu un citiem interesentiem bija ieradusies grāmatas «Koko un Riko» autore Evija Gulbe.

Evija ir latviešu valodas un literatūras skolotāja Rīgas Hanzas vidusskolā. Viņai jau no bērnības ļoti paticis rakstīt, veidojusi pat savas grāmatiņas. Autore raksta arī dzejoļus bērniem, tos var izlasīt žurnālos «Ezis» un «Zīlīte». Drīzumā izdevniecībā «Zvaigzne ABC» iznāks pirmais autores dzejoļu krājums «Dzejolēni».

Grāmata «Koko un Riko» ir iekļauta šī gada «Bērnu/Jauniešu žūrijas» kolekcijā 1.-2. klašu grupai. Pasaku grāmatā asprātīgi un pamācoši tiek stāstīts par divu žurkulēnu Koko un Riko piedzīvojumiem, nedarbiem un draudzību. Jaukās ilustrācijas grāmatai veidojusi Linda Lošina.

Ideja par Koko un Riko radusies, kad kādas pastaigas laikā Evijas ģimenei pazudis žurkulēns Koko un viņa savu meitu mierinājusi, ka dzīvnieciņš saticis draugu un abiem kopā garlaicīgi nav. Tagad ģimenē dzīvo arī īsts žurku puika Riko, kurš bija atbraucis iepazīties ar lasītājiem. Bērni par to neslēpa sajūsmu, gribēja zvēriņu noglaudīt un samīļot.

Klātesošajiem bija interesanti pēc taustes mēģināt noteikt, kas atrodas maisiņos, ko žurkulēni savākuši kā barību ziemai; pārrunāja arī, ko šīs radības ēd.

Bērni, gatavojoties pasākumam, bija lasījuši grāmatu un zīmējuši ilustrācijas.

Linda Ērika Latiņina nolasīja dzejoli «Vasara burciņās» un uzdāvināja viešņai mammas gatavoto aveņu-upeņu ievārījuma burciņu. Arī bibliotekāres tika pie garda našķa, ko sarūpēja Jāņa Bolšteina mamma. Mīļš paldies!

Rudens noskaņu radīja dzejolītis «Sēņu mode», kuru noskaitīja Marts Filips Mežulis.

Pēc Abitas Tauriņas nolasītā grāmatas fragmenta «Nedarbs», pasākuma dalībnieki stāstīja par saviem labiem darbiem un nedarbiem.

Lielu jautrību izraisīja pužļu likšana, kuras pēc grāmatas «Koko un Riko» motīviem veidojusi māksliniece Linda Lošina.

Sarīkojums izvērtās ļoti atraktīvs un sirsnīgs. Noslēgumā, atvadoties no lasītājiem, Evija Gulbe ierakstīja viesu grāmatā: «Paldies par interesi, gaišajiem smaidiem, jautājumiem un sirsnīgām sarunām! Iecavā ir daudz brīnišķīgu lasītāju, pie kuriem gribētu paciemoties vēlreiz. Pārsteidza izstāde, īpaši jaukie bērnu zīmējumi.»

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    11.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6