Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Bērnu žūrijas eksperti viesos Trušu pilsētiņā

12.11.2012 0
1. novembrī Iecavas novada bērnu bibliotēkas 2.-5. klašu Bērnu žūrijas 48 eksperti devās ekskursijā pa Bauskas apkārtni.

Trušu pilsētiņā braucējus laipni sagaidīja saimnieks Ojārs Narvils un tās iemītnieki: āzis Fredis, kaziņas Grieta, Dārta un Lāsīte, poniji, aitas un vairāk nekā 55 šķirņu truši. Dzīvnieciņi našķojās ar atvestajiem gardumiem - burkāniem, bietēm un maizi.

Saldumu ražotnē «Poļu nams» bērniem bija iespēja apskatīt, kā top «Saldā brunete», «Saldā pērle», «Riekstiņi», kā arī pamēģināt pašiem izveidot kādu saldumu un nogaršot to.

Savukārt Bauskas Motormuzejā eksperti aplūkoja pagājušā gadsimta spēkratus - motociklus un dažādus automobiļus. Īpašu interesi izraisīja amerikāņu militārā mašīna «Dodge» un 20.- 30. gadu vieglie un kravas automobiļi, kas filmēti latviešu kinolentēs «Ceplis», «Pie bagātās kundzes», «Baigā vasara».

Gan bērni, gan bibliotekāri ir gandarīti par izdevušos braucienu.

Paldies Iecavas novada domei un deputātiem par lasīšanas programmas «Bērnu/Jauniešu žūrija» ekspertu atbalstu un doto iespēju stimulēt bērnos lasītprieku.

Pateicamies Ceļojuma aģentūras «Eltur» darbiniecei Elīnai Jegorovai par brauciena plānojumu un šoferītim Agrim Lazdiņam par laipnību un profesionalitāti.

Liels paldies Motormuzeja gidiem Jānim Plucim un Mārim Bērziņam, saldumu ražotnes «Poļu nams» saimniecei Gunitai Polei, Trušu pilsētiņas «mēram» Ojāram Narvilam par viesmīlību, interesantiem stāstījumiem un jauki pavadīto laiku.

 

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    11.12.2014