Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa rada kopības sajūtu

06.12.2012 0
No 12. līdz 18. novembrim Latvijas bibliotēkās risinājās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa.

Šīgada Ziemeļu bibliotēkas tēma ir DAUDZVEIDĪBA ZIEMEĻOS, ar to, pirmkārt, domājot daudzveidību, ko vienā noteiktā un pašvērtīgā nācijā ienes svešie, citādie, ar citādu pasaules un līdzcilvēku vērtējumu, ar citādām ētiskām vērtībām. Un jāmācās saprast, jāmācās sadzīvot.

Bērnu bibliotēkā tika iekārtota grāmatu izstāde «Mūsos katrā dārgums mīt, jāmāk tikai saskatīt!». 13. novembrī Rītausmas stundā piedalījās vidusskolas 1.a klases audzēkņi un skolotāja Evita Burceva. Bērni bija nopietni gatavojušies pasākumam - klasē lasīja fragmentus par Šurumburummeža iemītniekiem, zīmēja ilustrācijas un veidoja uz kociņiem dzīvniekus no papīra. Evita Burceva izteiksmīgi un emocionāli lasīja Turbjērna Ēgnera grāmatas «Kāpējpeļuks un citi dzīvnieki Šurumburummežā» 11. nodaļu. Klausoties Latvijas Radio 1 radiolasījuma «Vāverēnu dejas dziesmu», pirmklasnieki priecīgi dejoja, sita plaukstas un pat svilpoja. Pēc aktivitātēm visi iestiprinājās ar «peļu gardumu» - siera čipsiem.

Savukārt 15. novembrī Krēslas stundā interesenti tikās ar futbola kluba «Iecava» dibinātāju, treneri Andreju Tiščenko. Klātesošie noklausījās zviedru žurnālista Dāvida Lagerkranca pierakstīto pasaulslavena futbolista dzīvesstāsta fragmentu «Esmu Zlatans Ibrahimovičs». Bibliotekāres iepazīstināja ar prezentāciju «Zlatans - «Zelta pēda»» par Bosnijas izcelsmes sportista karjeru. Zviedrijas izlases uzbrucējs Zlatans Ibrahimovičs nosaukts kā prestižās «Zelta pēda 2012» nominācijas ieguvējs. Šo balvu pasniedz futbolistiem par ieguldījumu futbola attīstībā un sasniegumiem pasaules futbolā.

Andrejs Tišcenko dalījās iespaidos par Eiropas čempionātu futbolā Ukrainā; piedāvāja noskatīties spēļu video spilgtākos fragmentus ar Zlatana Ibrahimoviča piedalīšanos un pastāstīja interesantus faktus no sportista dzīves. Viesis bija sagatavojis arī viktorīnu ar jautājumiem par futbolu un futbolistiem. Vislabākie lietpratēji izrādījās Gvido Filipsons, Jēkabs Šusts un Silvestrs Černavskis. Par pareizām atbildēm bērni saņēma dāvaniņas.

Gada vistumšākajā laikā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa rada cilvēkos kopības sajūtu Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, vienlaicīgi iededzot sveces un kopīgi lasot izvēlētās grāmatas.  

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    11.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6