Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Profesijas izprot praktiskā ceļā

28.06.2017 0

Iecavas novada pašvaldība turpina īstenot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēto projektu «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs». No 12. līdz 16. jūnijam norisinājās viens no projekta posmiem - profesiju nedēļa «Profesiju vasara», kurā piedalījās Iecavas vidusskolas 3. un 4. klašu skolēni.

Profesijas izprot praktiskā ceļā
FOTO: Krista Dārziņa

Projekta dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc 15 cilvēku grupā iekļuva tie, kas bija vērīgāki un ātrāk pieteicās.

Pirmajā dienā skolēni devās uz Iecavas Mūzikas un mākslas skolu (IMMS), lai iepazītu dizainera profesiju. Ginta Zaumane viņiem pastāstīja par profesijas plašajām iespējām, pilnveidošanos, jaunu tehniku apgūšanu. Palīdzēja katram mašīnizšūšanā izveidot rokassprādzi ar savu vārdu, darboties ar polimērmālu, kā arī parādīja interesantu veidu, kā piešķirt plastmasas pudelēm otru dzīvi - no tām darinot skaistas kaklarotas.

Otrdien visi projekta dalībnieki tika viesmīlīgi uzņemti krogā «Viestarti», kur bija iespēja uzzināt, kā noris uzņēmējdarbība ēdināšanā. Uzņēmuma īpašniece un saimniece Ilze Skrastiņa pastāstīja par prasmju daudzveidību, ieguldījumu, kas rodas darbības un laika gaitā, neatlaidību un spēju uzņemties risku šādā profesijā. Skolēni apguva galda klāšanas pamatus un izpaudās, gatavojot uzkodas, pamatēdienu un veselīgus smūtijus.

Ruta Āboliņa, kas nodarbojas ar biškopību, nākamajā dienā sniedza jauniešiem ieskatu bitenieka profesijā; tā arī tika iepazīta praktiski, ražojot blakusproduktu - vaska sveces.

Svaigā gaisā skolēni pavadīja arī ceturtdienu. «Labirintos», kur ar ģimenes tūrisma uzņēmējdarbības norisi iepazīstināja Jānis Pastars, 30 gadu laikā ir attīstīta saimniecība un progresējošs tūrisma objekts. Tur skolēniem lika saprast, cik nozīmīgi ir mācēt vairākas valodas, ieviest darbībā sistēmu, kārtību un arī būt gatavam piedzīvot it visu. Sadalītiem komandās, jauniešiem bija jāģenerē idejas saviem uzņēmumiem, jāizprot, kāda kvalifikācija un prasmes būs nepieciešamas tā darbiniekiem.

J.Pastars projekta aktivitātes atbalsta: «Domāju, ka bērniem tā ir lieliska iespēja profesijas iepazīt praktiskā ceļā un tas, nenoliedzami, ir vajadzīgs. Liels prieks, ka vietējie uzņēmēji var tādā veidā palīdzēt skolām novadā.»

Piektdiena aizritēja gandrīz kā atslodzes diena, mācoties gleznot un izprotot mākslas pamatus pie IMMS skolotājas Ainas Putniņas. Nedēļas beigās katrs dalībnieks izteica novērtējumu par lietderīgi pavadīto laiku, pastāstīja par, viņaprāt, interesantākajām nodarbēm un ierosināja idejas turpmākiem uzņēmumu un amatu meistaru apmeklējumiem. «Man projekts ļoti patika, jo bija iespēja piedalīties dažādu profesiju vērošanā un arī darboties pašai. Uzzināju daudz ko jaunu un interesantu,» stāsta skolniece Madara Maksimova.

Ieskatoties profesijās no praktiskās puses, skolēniem tiek dota lieliska iespēja izprast, vai konkrētā izvēle būs īstā. Viņiem rodas sapratne par radīšanas procesa un attīstības, sistemātiskas, nebeidzamas izglītošanās un interešu redzesloka paplašināšanās nozīmīgumu. Iespējams, izveidosies jaunie uzņēmēji, dizaineri, viesmīļi vai biškopji, bet varbūt skolēni sapratīs, ka nākotnē tomēr vēlas mācīties ko citu. «Esmu apmierināta ar rezultātu. Mūsu mērķis - iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām - ir sasniegts parvisiem 100%. Uzskatu, ka vislabāk iepazīt amatus var tieši izmēģinot,» teic viena no projekta organizatorēm Inga Belinska.

«Profesiju vasara» turpinās, un no 26. līdz 30. jūnijam dažādas profesijas iepazīst 4.-8.klašu skolēni.

 

Fotogalerija:
Krista Dārziņa
Lapas informācija atjaunota:    30.06.2017
TWITTER
Iecavas novads
26 jan
Pārtikas pakas saņems arī Iecavas novada izglītības iestāžu 1.-4. klašu skolēni. Sīkāk lasi te: https://t.co/ycAAQRGaY4