Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ceļojums “Mazajā Brīnumzemē’’

22.03.2018 0

Eiropas Sociālā fonda projektā Nr. 8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 20. martā Iecavas vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Darba pasaule, radošās tehnoloģijas, prasmes un profesijas”.

Ceļojums “Mazajā Brīnumzemē’’

Pasākuma dalībnieki, Iecavas vidusskolas 6. un 7. klašu skolēni, izzināja eksakto zinātņu un mākslu jaunās sadarbības nozares. SIA “Mazā Brīnumzeme” pārstāvji sarunās, video, darbojoties meistara vadītā tehniskā laboratorijā, 120 minūšu laikā iepazīstināja ar profesijām, kurās apvienojas zināšanas, jaunās tehnoloģijas un radošums. Interesants bija stāstījums par nākotnes profesijām, kuru nosaukumi un jomas šobrīd vēl nemaz nav definētas. Kā sagatavoties nezināmajai nākotnei?

Pasākuma vadītājs uzsvēra, ka produktu un uzņēmumu veiksmes atslēga un obligāts priekšnosacījums ir radošuma un tehnoloģiju mijiedarbība. Nodarbības otrajā daļā jaunieši 3D maketu darbnīcā veidoja telpiskus modeļus, izmantojot dažādus materiālus. Tika akcentētas prasmes sadarboties, plānot savu laiku, būt radošam.

Skolēnu veidotie darbi ir atšķirīgi, un tikpat atšķirīga būs skolēnu nākotne. Kas to noteiks, ietekmēs? Pašu rīcība, uzņēmība un motivācija.

Tā paša projekta ietvaros 21. martā Iecavas vidusskolas 8.-12. klašu skolēniem un Iecavas internātpamatskolas 7.-9. klašu skolēniem notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Iepazīt ar fiziku un ķīmiju saistītās profesijas”, kuru vadīja zinātniskā teātra “Laboratorium.lv”eksperti.

Pasākuma mērķis bija aktualizēt ķīmijas un fizikas nozīmi mūsu ikdienā, parādīt, kādās jomās tiek izmantota ķīmija un fizika, iepazīt saistīto profesiju loku un radīt interesi.

Lai sasniegtu šo mērķi, demonstrējumos tika iesaistīti skolēni. Programmā izmantotie eksperimenti saistīti ar ķīmijas jomu dažādās profesijās (būvniecībā: materiālu testēšanas laboratorija - celtniecības putas; farmācijā: zāļu izstrādes un testēšanas laboratorija - sausais ledus; pārtikas kvalitātes laboratorijā - Landolta reakcija; filmu industrijas specefektu laboratorijā - šķidrais slāpeklis, sausais ledus; salūta testēšanas laboratorijā - fosfora lampa, metāla skaidiņu dedzināšana). Pasākuma vadītāji īpaši akcentēja  drošības noteikumu ievērošanu.

Pasākums izdevās interesants, atraktīvs, izzinošs. Skolēni iepazina dažādus ķīmijas un fizikas aspektus, būs ieinteresēti tos pētīt patstāvīgi.

Inga Belinska
pedagoģe-karjeras konsultante
Lapas informācija atjaunota:    22.03.2018
TWITTER
Iecavas novads
26 jan
Pārtikas pakas saņems arī Iecavas novada izglītības iestāžu 1.-4. klašu skolēni. Sīkāk lasi te: https://t.co/ycAAQRGaY4