Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Skolēni turpina iepazīt profesijas

01.02.2019 0

Iecavas vidusskolā turpinās projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 «Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» realizācija.

Skolēni turpina iepazīt profesijas
FOTO: Inga Belinska

12. decembrī notika pasākums «Karjeras ceļš» 11. un 12. klašu skolēniem. Pasākuma mērķis ir veidot izpratni par atbildību, pašiniciatīvu, laikvadību, komunikāciju un uzņēmējdarbību. Profesionālās karjeras konsultanta Mārtiņa Geidas vadītā meistarklasē jaunieši noskaidroja, kas ir karjeras jēdziens un  saturs, kādas ir karjeras vadības prasmes, kas ir karjeras mērķis un kā sastādīt rīcības plānu, kā saistīt mācības skolā un profesiju pasauli, kā izprast raksturu un atrast resursus sevī. Lekcijas beigās jaunieši ar aplausiem novērtēja dzirdēto.

17. janvārī notika pasākuma «Profesijas Iecavas novadā» 10.–12. klašu skolēniem pirmā aktivitāte. Skolēni tika iepazīstināti ar  uzņēmējdarbību un ekoloģiskās kosmētikas ražotāja profesiju, aktualizējot nepieciešamās zināšanas un prasmes. Meistarklasi vadīja ekoloģiskās kosmētikas ražotāja  SIA «Gusto» radītāja Andra Katkeviča. Uzņēmēja stāstīja 10. klašu skolēniem par  uzņēmējdarbību, savas izlolotās idejas īstenošanu un attīstību  -  darba vidi, laiku un saturu, īpaši uzsverot profesionālās darbības veikšanai nepieciešamās profesionālās kompetences, iemaņas un to saistību ar mācību priekšmetiem. Stāstījumā tika aktualizētas arī uzņēmēja profesijai nepieciešamās rakstura īpašības.

Jauniešiem bija iespēja iepazīt ekoloģiskās kosmētikas pamatsastāvdaļas-dabiskas izcelsmes izejvielas: augstvērtīgas augu eļļas, sviestus, ēteriskās eļļas un to aktīvās vielas. Uzņēmēja ir zaļā dzīvesveida piekritēja, tāpēc tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar veselīgu un dabai draudzīgu dzīvesveidu. Pasākuma laikā tika realizēta meistarklase - tika darināti  ekoloģiski lūpu balzami, kurus saņēma katrs skolēns.

Turpinot iepazīšanos ar uzņēmumiem, 12. klašu skolēni 31. janvārī un 7. februārī dosies uz SIA «Vizulo», lai iepazītu iekštelpu, industriālo telpu un ielas gaismas ķermeņu ražotāja profesiju.

Inga Belinska
Iecavas vidusskolas pedagoģe-karjeras konsultante
Lapas informācija atjaunota:    01.02.2019