Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Devītklasnieki domā par nākamo izglītības līmeni

18.06.2020 0

Pagājušās nedēļas nogalē izskanēja svinīgie pasākumi 9. klašu beidzējiem. Ārkārtējās situācijas dēļ 9. klašu skolēniem eksāmeni netika organizēti, un jaunieši saņēma dokumentu par pamatskolas izglītības apguvi, kurā norādītas vidējās atzīmes.

Absolventu nākotnes plāni ir dažādi. Daļa turpinās izglītoties Iecavas vidusskolā, citi dosies uz ģimnāzijām, tehnikumiem un profesionālajām vidusskolām.

16. jūnijā 9. klašu absolventiem bija iespēja pieteikties mācībām Iecavas vidusskolas 10. klasē. Direktores vietniece izglītības jomā Solveiga Lineja informē, ka otrdien vidusskolas klasēm pieteikušies 28 skolēni. Ja skaits paliks aptuveni tāds pats, tiek prognozēts, ka nākamajā mācību gadā būs divas 10. klases. Papilduzņemšana Iecavas vidusskolā norisināsies 20. augustā.

Skolēni, kuri turpinās savas gaitas vidusskolā, būs arī vieni no pirmajiem, kas uz savas ādas izjutīs jauno kompetenču pieeju mācību procesā. Jau piesakoties vidusskolā, skolēniem vairs nav jāizvēlas tikai divi novirzieni - komerczinību vai dabaszinību -, bet no sešiem mācību priekšmetiem viņi var izvēlēties trīs, kurus vēlas apgūt padziļināti. Turklāt tagad ir arī plašākas iespējas radoši izpausties, jo jaunajā mācību programmā piedāvā vidusskolā turpināt apgūt ne tikai mūziku, kas iepriekš jau bijusi, bet arī vizuālo mākslu un teātra mākslu.

Renāte Estere Liepiņa
Lapas informācija atjaunota:    18.06.2020
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m