Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Sākusies reģistrācija Latvijas skolu Ziemas festivālam

11.01.2022 0

Latvijas skolu Ziemas festivāls arī 2022. gadā notiks virtuāli – no 7. līdz 14. februārim, skolēniem sacenšoties attālināti, individuāli un drošos apstākļos.

Rezultāti tiks fiksēti ar viedierīcēm speciāli Ziemas festivālam izveidotā, vienkārši lietojamā digitālā platformā. Ziemas festivālā tiks noskaidroti uzvarētāji gan katrā skolā, gan absolūtajā skolu kopvērtējumā.

 

Šā gada sacensību formāts paredz – katram skolēnam Ziemas festivāla laikā individuāli veikt pēc iespējas garāku attālumu brīvi izvēlētā apvidū, sacenošoties ziemā un ziemā pieejamos sporta veidos. Uzvarētājus noteiks pēc katra dalībnieka veiktās distances garuma, kas jāfiksē viedierīcē un tās GPS. Lai piedalītos, skolēni savas aktivitātes nedēļas garumā krās kādā no izvēlētajiem Festivāla sporta veidiem - skriešanā, iešanā, kalnu slēpošanā, snovbordā vai distanču slēpošanā. Uzvarētāji tiks noteikti starp skolām, starp visiem skolēniem katrā Ziemas festivāla sporta veidā atsevišķi, kā arī starp skolēniem katrā skolā. Rezultātiem varēs sekot līdzi speciāli izveidotā Ziemas festivāla mājaslapā.

Šī gada virtuālā Ziemas festivāla vēstnesis ir aktīvs sociālo tīklu satura veidotājs un Radio Tev personība Lauris Zalāns, kurš ikdienā arī aktīvi nodarbojas ar dažādiem sporta viediem. “Pats galvenais ir labi un aktīvi pavadīt laiku – sportot ar kaisli sirdī, jo tas ir labākais!” aicina Zalāns. Laura ikdiena ir saistīta arī ar sporta kustības Ghetto Games un tautas sporta popularizēšanu. Pozitīva attieksme pret dzīvi ir viena no Laura labākajām īpašībām un, kā pats preilietis uzsver – jebkādas sportiskās aktivitātes atstāj pozitīvu iespaidu uz mūsu labsajūtu. Tāpēc viņš aicina Ziemas festivālā iesaistīties ikvienu skolu un jauniešus iedvesmotu vienam otru. “Pat 15 minūšu gara pastaiga var palīdzēt uzlabot garastāvokli vai sakārtot domas. Izmanto telefonu lietderīgi. To sniedz arī šā gada Ziemas festivāla virtuālais formāts – ieslēdz sporta aplikāciju, apvieno aktīvu atpūtu ar sacensību garu un izcīni medaļas sev un savai skolai!”

Ziemas festivālā būs iespēja piedalīties neierobežotam Latvijas skolu un skolēnu skaitam.

Skolu reģistrācija notiks no 2022.gada 10.janvāra līdz 31.janvārim – skolas komandas vadītājam (sporta skolotājam vai skolotājai) piesakot skolu elektroniski lsfp.lv sadaļā "Festivāls".

30 aktīvāko rezultātu veiktās distances kopsumma veidos skolas kopvērtējumu. Apbalvos skolu kopvērtējumu un individuāli labākos skolēnus gan katrā izglītības iestādē, gan absolūtajā Latvijas skolu kopvērtējumā katrā festivāla sporta veidā:

  • Pirmās trīs skolas, kas kopvērtējumā būs veikušas visgarāko attālumu, tiks apbalvotas ar kausiem.
  • Katrā Festivāla sporta veidā pirmie trīs skolnieki un pirmās trīs skolnieces, kas starp visu skolu dalībniekiem būs veikuši visgarāko attālumu, tiks apbalvoti ar kausiem.
  • Pirmie trīs skolnieki un pirmās trīs skolnieces katrā skolā, kas būs veikuši visgarāko attālumu (neatkarīgi no sporta veida), tiks apbalvoti ar medaļām.
  • Pirmie trīs skolotāji un pirmās trīs skolotājas, kas starp visu skolu skolotājiem būs veikuši visgarāko attālumu (neatkarīgi no sporta veida), tiks apbalvoti ar medaļām.

 

Ar Latvijas skolu Ziemas festivāla 2022 nolikumu var iepazīties ŠEIT

 

Ziemas festivāla ideja aizsākusies 1994. gadā. Piemērojoties Covid-19 izraisītajiem pulcēšanās ierobežojumiem, Latvijas skolu Ziemas festivāls šogad otro gadu notiek virtuāli. Iepriekš Ziemas festivāls noticis klātienē Ērgļos un Viešūra kalnā, pulcējot pat vairāk nekā 1300 dažāda vecuma skolēnus no 139 skolām, pārstāvot vairumu Latvijas pašvaldību.

Ronalds Režais
Latvijas Sporta federāciju padomes projektu speciālists
Lapas informācija atjaunota:    11.01.2022