Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Maija ceļazīmes augustam

02.06.2015 0

25.maijā Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē 62 skolēni no visiem valsts novadiem sacentās radošumā un zināšanās par Raiņa un Aspazijas dzīvi un daiļradi, lai būtu to 25 skolēnu vidū, kuri augustā piedalīsies nedēļu ilgā jauno lasītāju radošajā nometnē Jūrmalā.

Maija ceļazīmes augustam

I.Cepītes un J.Zvirgzdiņa grāmata «No Rīgas līdz Rīgai; Tobiass un Tama lielajā Eiropas bibliotēku ceļojumā», J.Zvirgzdiņa «Ahoi! Plūdi Daugavā», M.Boēras- Benidinas «Brīnumakmens», L.Ģībietes, L.Grāvītes «Matīss iepazīst teātri un H.E.Zēgnera dzejas grāmata «Elementi» - šos daiļdarbus pārliecinoši un izteiksmīgi raksturoja kā savus iemīļotākos un, jo interesantāk, arī pamatoja, kādēļ tos patiktu izlasīt arī Rainim un Aspazijai, Iecavas novada finālisti Latvijas Nacionālās bibliotēkas «Plašā apvāršņa konkursā»: Henrijs Pļaviņš, Inita Putniņa, Artūrs Balodis, Matīss Bolšteins un Elza Strazdiņa.

Šoreiz jauniešus vērtēja ne tikai Inese Zandere, Silvija Tretjakova un Ilze Stikāne (par konkursa pirmajām kārtām vēstījām jau iepriekš), bet arī Māra Zālīte un Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš, kā arī vecāku žūrija, kura piešķīra savas simpātiju balvas.

Žūrijas vērtējumā 2.klases skolnieks Artūrs saņēma uzslavu par vīrišķīgu skatījumu uz literatūru; M.Zālīte priecājās par trešklasnieces Initas izteikumu, ka viņas izvēlētās grāmatas varonis hameleons arī seko Raiņa teicienam «Pastāvēs, kas pārvērtīsies»; savukārt 8.klases skolnieci Elzu par jauna, nesen vidusskolu beiguša dzejnieka daiļrades izvēli un argumentētu citējumu uzslavēja I.Zandere un I.Stikāne. Arī 7.klases skolnieks Matīss izteiksmīgi raksturoja teātra pasaulei veltīto grāmatu, iztēlojoties, kā Rainis un Aspazija priecātos par mūsdienu lugām un daudzajiem teātriem Latvijā.

Kad pasākuma dalībniekus bija priecējis komponists Jēkabs Nīmanis, atskaņojot un raksturojot mūziku no izrādes «Raiņa sapņi», tika izsniegti diplomi ar tiesībām no 15. līdz 21.augustam ierasties «Plašā apvāršņa konkursa» nometnē. Bijām priecīgi pārsteigti un gandarīti, ka gan Artūrs un Inita, gan Matīss un Elza saņem šo iespēju, kļūstot par uzvarētājiem savās klašu grupās.

Sakām vislielāko paldies par praktisko un emocionālo atbalstu visu audzēkņu vecākiem, īpaši A.Baloža mammai, viņu skolotājām E.Burcevai, I.Vasiļjevai, D.Greižai un, protams, novada domei un šoferītim J.Naļivaikam par ērto nokļūšanu konkursa vietā. Ir patiess prieks, ka Iecavā grāmatai joprojām ir augsta pievienotā vērtība.

Ludmila Šteinberga, Maruta Lasmane
Lapas informācija atjaunota:    02.06.2015
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6