Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ja dari, tad līdz galam

25.05.2017 0

Maiju aizvadījām hokeja gaisotnē, jūtot līdzi Latvijas izlases gaitām Pasaules čempionātā. Iespējams, ka pēc dažiem gadiem valstsvienības sastāvā Latvijas godu aizstāvēs arī iecavnieks Kaspars Ziemiņš, kurš maijā ieguvis titulu mēneša jaunietis.

 

Ja dari, tad līdz galam
FOTO: no K.Ziemiņa albuma

Kasparam piemīt izteikta mērķtiecība, tāpēc nebūs brīnums, ja šis jaunieša sapnis tiešām piepildīsies.

Kaspars Ziemiņš ir Dzimtmisas pamatskolas 9.klases skolnieks, kurš ne tikai labi mācās, bet ir arī skolēnu domes vadītājs, aktīvs skolas pasākumu organizators, atvērts un draudzīgs klasesbiedrs, kā arī aizrautīgs hokejists - hokeja kluba «Daugava» U-16 komandas kapteinis un uzbrucējs.

Kaspars ir izaudzis ģimenē, kur hokeja spēlei atvēlēta liela loma. To savulaik spēlējis tētis, tad stafeti pārņēmuši abi vecākie brāļi - Lauris un Juris, un bijis teju pašsaprotami, ka hokeja spēlei jau kopš pašas mazotnes pievērsies arī Kaspars. Jau sesto sezonu viņš ir HK «Daugava» hokejists, bet pirms tam vienu sezonu trenējies «Dinamo» bērnu hokeja skolā.

Interesanti, ka Kaspara treneris ir viņa vecākais brālis Lauris, kurš pats ilgus gadus startējis dažādos Latvijas hokeja klubos un bijis Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks. Lauris ir absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), tādēļ trenera darbā var apvienot augstskolā iegūtās zināšanas ar savu spēlētāja pieredzi. Arī vidējais brālis Juris šogad beigs studijas LSPA, bet paralēli studijām viņš spēlē hokeju HK «Mogo», kā arī veic trenera palīga pienākumus HK «Daugava».

Uz treniņiem Kaspars dodas piecas reizes nedēļā; trīs no tiem sākas pulksten 6.45 no rīta, un tas nozīmē, ka jaunajam hokejistam jāceļas jau piecos. «Pie sava grafika esmu pieradis, tāpēc nav tik traki. Labi, ka brālis ir treneris un uz treniņu varu braukt kopā ar viņu. Vairāk nogurstu pēc vakara treniņiem, taču mācībām tas netraucē. Pietiek laika izmācīties, un, ja zinu, ka būs treniņš, šo to izpildu jau iepriekš,» stāsta Kaspars. No mācību priekšmetiem viņam vislabāk patīk un padodas angļu valoda: «Zinu, ka dzīvē man tā noteikti noderēs.»

Jaunietis uzver, ka hokejs viņu disciplinējis: «Labam hokejistam jābūt disciplinētam un neatlaidīgam, ar izvirzītu mērķi, kurp tiekties savā karjerā. Mans mērķis ir spēlēt hokeju augstā līmenī. Domāju, ka reāli ir sasniedzams arī mans sapnis kādreiz spēlēt valstsvienībā un aizstāvēt Latvijas godu,» tā Kaspars.

Lai tiektos pēc iecerētā, jaunietis ne tikai apmeklē treniņus, bet fiziskām aktivitātēm velta arī savu brīvo laiku. Viņš uzskata, ka nav iemesla slinkot, ja zini - papildu ieguldītais darbs ļaus kļūt labākam. «Liels pluss ir tas, ka dzīvoju laukos. Tas ir daudz interesantāk nekā pilsētā, un arī iespēju aktīvi darboties ir vairāk. Ar draugiem spēlējam dažādas sporta spēles, bet, kad esmu viens, trenējos mest pa vārtiem arī uz asfalta.»

Kasparu bez hokeja saista arī citas intereses. Tēvs viņam iemācījis vadīt automašīnu, un Kaspars labprāt palīdz to remontēt. Tāpat viņš bez kurnēšanas iesaistās mājas darbos. Piemājas saimniecībā aveņu stādījumi paplašināti līdz vienam hektāram, un darba tur pietiek visiem ģimenes locekļiem.

Vēl tikai jānokārto eksāmeni, un Kaspars absolvēs skolu, bet par konkrētu izglītības iestādi, kur mācīties turpmāk, jaunais hokejists vēl nav izlēmis. Visticamāk, tā būs kāda no Rīgas skolām, jo Kaspara galvenais nosacījums - lai mācības var savienot ar hokeja treniņiem.

Puiša mērķtiecība jau nesusi panākumus - vairākos starptautiskos turnīros viņš kļuvis par spēles vai turnīra labāko spēlētāju, bet komandai viens no pēdējā laika lielākajiem sasniegumiem ir uzvara Jūrmalas sporta skolas kausa izcīņas turnīrā 2016.gada nogalē. Kasparam uzticēts arī komandas kapteiņa pienākums, jo viņš ir ne tikai prasmīgs vārtu guvējs, labs slidotājs un nūjas tehnikas pārvaldītājs, bet, kad tas nepieciešams, prot arī saliedēt un uzmundrināt komandas biedrus. Kaspara hokeja azarts aizrāvis arī viņa klasesbiedru Robertu Voronu - abi ir ne tikai komandas biedri, bet arī labi draugi.

Draudzīgas attiecības valda arī klases kolektīvā. Iespējams, tas tādēļ, ka klasē ir tikai deviņi skolēni, taču pozitīvu gaisotni palīdz uzturēt arī savstarpēja sapratne. Raksturojot Kasparu, klasesbiedri teic, ka viņš ir atsaucīgs, atvērts un apveltīts ar labu humora izjūtu. «Būs mazliet žēl šķirties no skolas un draugiem, bet ir jādodas uz priekšu,» teic Kaspars. Taču skolā iegūtās vērtības - zināšanas, ieaudzinātās uzvedības normas un saliedētības sajūtu - viņš nekur nepazaudēšot. Tāpat kā ģimenē ieaudzināto neatlaidību. Jau no mazotnes Kasparam mācīts - ja dari, tad līdz galam. «Cenšos to ielāgot. Manuprāt, tas ir svarīgi ne tikai sportā, bet dzīvē vispār. Tāpat kā mērķis, uz ko tiekties,» ir pārliecināts mēneša jaunietis.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    25.05.2017
TWITTER
Iecavas novads
28 mai
Iecavas centrā, teritorijā starp daudzdzīvokļu ēkām, izveidota jauna atpūtas zona rotaļām un sportiskajām aktivitāt… https://t.co/tPwDQqmebG