Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Dziedāšana - sirdslieta jau no agras bērnības

27.06.2017 0

«Šodien es vēl nezinu, kas gribu būt, bet noteikti dziedāšu,» tā par saviem nākotnes plāniem stāsta jūnija mēneša jauniete Patrīcija Spale.

 

Dziedāšana - sirdslieta jau no agras bērnības
FOTO: no P.Spales albuma

Meitene dzied jau no mazotnes. «Pirmais konkurss, kurā piedalījos trīs gadu vecumā, bija «Cālis». To gan atceros tikai no mammas stāstītā. Dziedāšanu studijā iepazinu jau sen.» Aizraušanās nekur nav zudusi - Patrīcija Spale turpina koncertēt gan vietējos Iecavas novada pasākumos, gan ārpus novada robežām, kā arī pierādīt savas prasmes dažādos konkursos.

Tagad Patrīcijai ir 14 gadi, šoruden viņa sāks mācīties Iecavas vidusskolas un Iecavas Mūzikas un mākslas skolas 8.klasē. Mācības apvienot neesot grūti, bet mūzikas skolā pavadītie vakari tomēr šķietot gari. Tā kā dalība konkursos viņai ir gandrīz jau dzīvesveids, reizēm esot jākavē skola. Tās gan Patrīcija sauc par «laimīgajām dienām», jo piedalīties konkursos viņai ļoti patīk un arī grūtības vai bailes nesagādā. «Uz skatuves esot, vienmēr cenšos atbrīvoties un izdarīt maksimāli, cik vien labi spēju. Parasti, tur atrodoties, stresu nejūtu; tas parādās tad, kad nokāpju no skatuves. Kad sākas pārdomas par to, kā esmu nodziedājusi un kā žūrijas locekļi vērtēs manu sniegumu,» pieredzē dalās jauniete.

Nesen Patrīcija piedalījās konkursā «Kids Awards», kas kalpo par mūzikas platformu un parāda plašākai sabiedrībai talantīgākos Latvijas bērnus. Atlasē sacentās 59 bērni vecumposmā no 5 līdz 15 gadiem, no tiem tālāk tika virzīti 30, kuru starpā bija arī iecavniece. Rezultātā meitene iekļuva labāko dziedātāju devītniekā un uzstājās Gala koncertā, kurā finālistiem bija jādzied kopā ar kādu no Latvijas mūzikas zvaigznēm un dzīvās grupas pavadošo sastāvu. Patrīcija dziedāja duetā ar Sabīni Berezinu.

«Salīdzinot konkursu norisi, daudz labāk man patika piedalīties «Ghetto faktorā»,» atzīst mēneša jauniete. Abi konkursi ir diezgan līdzīgi, tiek veidotas vairākas atlases - pirmajā atlasē tiek izvēlēti dalībnieki, kas piedalīsies konkursa otrajā kārtā, no kuras savukārt tiek atrasti labākie 30 pusfinālisti, un no tiem atsijāti veiksmīgākie, kas turpinās dziedāt un cīnīties par galveno balvu arī finālā. «Ļoti daudz ko nosaka dziesma, kura jādzied. Diemžēl šoreiz ar to nepaveicās - man tika izlozēta «Maroon 5» izpildītā «Don’t Want to Know». Notika daudz mēģinājumu, jo bija jādzied kopā ar «Ghetto faktora» pavadošo grupu, talkā nāca arī bekvokālistes - Signija Līga Taraņenko un Alma Spale. Iespējams, ka nodziedāt šo bija grūtāk nekā citas dziesmas, bet labi ar to tiku galā. Šī pasākuma ietvaros notika arī dziedāšanas un dejošanas meistarklases, kuru laikā pārliecinājos, ka dejošana - tas nav mans aicinājums, daudz labāk izvēlos dziedāt,» stāsta meitene. «Ghetto faktorā» Patrīcija veiksmīgi izturēja pirmo un otro atlasi, nokļūstot konkursa pirmajā pusfinālā, kas norisinājās mūzikas klubā «FIRST».
Jūnija mēneša jauniete dzied studijā «Aprīļa pilieni», kuru vada Nijole Berezina. Kopā ar citām meitenēm ir izveidota popgrupa «Tev», kas veiksmīgi piedalījusies dažādos konkursos un koncertos, ar skanošajām balsīm priecējot publiku ne tikai Iecavā.

Lielu atbalstu dziedāšanā sniegusi viņas mamma, kas ir gandrīz kā Patrīcijas otrā skolotāja. «Mamma ir mans atbalsts, motivētāja, kas palīdz tikt pāri brīžiem, kad gribu «niķoties», kad šķiet, ka nekas nesanāk, un rodas vēlme pārstāt dziedāt. Mierinātāja, kas palīdz tādus mirkļa vājumus pārvarēt, mudina turpināt mācīties, trenēties un darīt vairāk,» vēsta jauniete. «Patiesībā mīlu dziedāt un daru to ļoti bieži, pat tīrot un kārtojot māju; vislabāk, atrodoties mājās, man patīk izpausties, kad neviens neklausās. Koncertos ir citādi - izslēdz gaismas, lai tu nevienu skatītāju neredzi, un vari tikai ļauties dziedāšanai.»

Ārpus skolas, mūzikas skolas un dziedāšanas Patrīcija rūpējās par suņiem. «Mūsu Jorkšīras terjeram piedzimuši pieci kucēni, kas intensīvi jāaprūpē katru dienu un prasa diezgan daudz laika un pacietības, bet tas man grūtības nesagādā, jo mīlu dzīvniekus. Pašlaik mājas līdzinās patversmei,» viņa smejas.

Patrīcija citiem jauniešiem iesaka izmēģināt visu jauno, lai gūtu pārliecību, ka izvēlēts īstais lauciņš; darīt visu ar pilnu atdevi, gūstot neatņemamu pieredzi. Riskēt, iesaistīties un saņemt adrenalīna devu, jo tas ir forši!

Drīzumā Patrīcijai kopā ar popgrupu plānots doties uz konkursu Lietuvā, savukārt novembrī viņa kā soliste dosies uz Gruziju. Patrīcija piemin, ka noteikti ir vēl citi konkursi, par kuriem viņa nezina vai ir piemirsusi, jo lielu daļu no tiem atrod un piesaka meitenes mamma. «Reizēm tas ir gandrīz kā pārsteigums, kad viņa pasaka, ka nedēļas noslēgumā kaut kur jāpiedalās.» Novēlam jaunietei spožus panākumus arī turpmāk!

Krista Dārziņa
Lapas informācija atjaunota:    27.06.2017
TWITTER
Iecavas novads
28 mai
Iecavas centrā, teritorijā starp daudzdzīvokļu ēkām, izveidota jauna atpūtas zona rotaļām un sportiskajām aktivitāt… https://t.co/tPwDQqmebG