Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Patīk apvienot patīkamo ar lietderīgo

27.07.2017 0

Vasaras pašā vidū – jūlijā - par mēneša jaunieti ir kļuvusi talantīgā un daudzpusīgā Līva Indriķe.

Patīk apvienot patīkamo ar lietderīgo

Līvai ir tikai 14 gadu, taču šogad Līva absolvējusi Iecavas Mūzikas un mākslas skolu, kā arī 8. klasi Iecavas vidusskolā. Līvai patīk uzņemties daudz un dažādus pienākumus, kurus viņa labprāt uzcītīgi veic. Jaunietes talants un aizraušanās ir organizēt, dekorēt un radoši izpausties. Tieši tāpēc Līva daudz laika pavada, iesaistoties brīvprātīgajā darbā un dažādās aktivitātēs. Satrauktajā Iecavas svētku laikā, kad visiem ir darba pilnas rokas, Līva nesēž malā, un jau vairākus mēnešus ir Iecavas Jauniešu centra pastāvīga apmeklētāja un kārtīgs darbarūķis. Līva ir arī Jauniešu centra logo autore. Kopā ar citiem Jauniešu centra apmeklētājiem Līva rūpīgi strādā pie dažādiem projektiem, piemēram, gatavojoties Zemes stundai, Līva ar biedriem izveidoja krāšņu vizuālo noformējumu. Vasarā daudz laika aizņēma gatavošanās Iecavas 525. jubilejas svinībām, jo bija jāveido dažādas dekorācijas, noformējumi, kreklu dizaini, logo, trafareti un videorullīši par Iecavu.

Iecavas novada domes jaunatnes lietu speciāliste Ilze Dreimane Līvu raksturo kā ļoti radošu, talantīgu, sirsnīgu un brīvprātīgi aktīvu jaunieti, kura ir apņēmības un radošu ideju pilna. Mēneša jauniete ir ļoti talantīga jaunā māksliniece, un šogad, absolvējot Iecavas Mūzikas un mākslas skolu, radījusi pasakaini skaistu noslēguma diplomdarbu. Pie darba Līva strādājusi aptuveni trīs mēnešus: «Bija ļoti grūti rast ideju. Sākumā to bija daudz, taču, kad jāsāk darīt, visas bija kaut kur pagaisušas.» Diplomdarba gleznā var skatīt gan acīm redzamo, gan tai pašā laikā mums visiem nojaušamo. Līva savā vecumā spēj lieliski izprast visu pasaulē notiekošo un to mākslinieciski uzlikt arī uz papīra.
Jau rudenī Līva uzsāks mācības 9. klasē. Jaunietes mīļākie priekšmeti ir angļu valoda, ģeogrāfija un vizuālā māksla. Pēc pamatskolas absolvēšanas viņa cer savu nākotni saistīt ar kaut ko radošu un māksliniecisku, tāpēc plāno iestāties Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Vēl kāda Līvas aizraušanās ir brīvprātīgais darbs Zemgales kinoloģiskajā klubā (ZKK). Tur Līva darbojas nesen, taču jau ir piedalījusies dažos pasākumos un suņu sacensībās. «Man patīk apvienot patīkamo ar lietderīgo,» stāsta mēneša jauniete. Līvai ļoti patīk suņi un pavadītais laiks ar tiem, tāpēc meitenes sapnis ir pašai kļūt par kāda suņa saimnieci.
Paralēli brīvprātīgajam darbam un dažādām aktivitātēm, Līva ir iesaistījusies arī pašvaldības organizētajā projektā «Skolēnu nodarbinātība vasarā», kur veic dažādus uzticētos pienākumus Iecavas kultūras namā.

Brīvajos brīžos Līva laiku velta arī sev un draugiem. Jaunietei patīk braukt ar velosipēdu un vienkārši baudīt pastaigas kopā ar draugiem. «Kad visi mājās jau guļ, vēlos vakaros mēdzu klusībā zīmēt un gleznot.»

Una Nille
Lapas informācija atjaunota:    27.07.2017
TWITTER
Iecavas novads
28 mai
Iecavas centrā, teritorijā starp daudzdzīvokļu ēkām, izveidota jauna atpūtas zona rotaļām un sportiskajām aktivitāt… https://t.co/tPwDQqmebG