Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Uzaugusi ar dziesmām un mūziku

25.08.2017 0

Augusta mēneša jauniete savu dziedātprasmi plašākai publikai demonstrēja jau divu gadu vecumā, kad piedalījās Latvijas Televīzijas mazo vokālistu konkursā «Cālis». Tagad Annai Patrīcijai Karelei ir 16. Pa šo laiku mīlestība pret dziedāšanu un centieni sasniegt jaunus pakāpienus mūzikā ir auguši kopā ar viņu.

 

Uzaugusi ar dziesmām un mūziku
FOTO: no Annas Patrīcijas albuma

No mazotnes Anna Patrīcija darbojas folkloras kopā «Tarkšķi», līdz 9. klasei dziedāja skolas korī, pirms diviem gadiem absolvēja Mūzikas un mākslas skolas vijoles klasi, trīs gadus ir populārās mūzikas studijas «Aprīļa pilieni» un tās paspārnē izveidotās popgrupas «Tev» dalībniece, pagājušajā gadā sākusi apgūt saksofona spēli. Anna atzīst, ka pēc dabas ir draudzīga un izpalīdzīga, arī klusa un ne pārāk atvērta, savukārt muzicēšana ir tā, kas vairo pašpārliecinātību. Daudzās nodarbes netraucē arī mācībām - jaunietes sekmju vidējā atzīme stabili turas virs septiņi.  

Šī vasara bijusi muzikāliem notikumiem bagāta. Augustā abas ar vecāko māsu Katrīnu Skaistkalnē notiekošajā «Tarkšķu» nometnē bijušas ne tikai dalībnieces. Lai palīdzētu mammai («Tarkšķu» vadītājai Kristīnei Karelei), meitas pārējiem nometnes dalībniekiem mācījušas spēlēt mandolīnu, cītaru un basi. «Esmu sapratusi, ka būt par pedagogu nav nemaz tik viegli,» atzīst Anna Patrīcija. Šī atziņa gan viņai netraucē sapņot par skolotājas karjeru. «Nākotnē gribētu kļūt par sākumskolas skolotāju, jo man ļoti patīk mazi bērni,» atklāj mēneša jauniete, piebilstot, ka brīvajā laikā noteikti gribētu saglabāt arī saikni ar mūziku.

Katram ir jādara tas, ko viņš vislabāk prot. Visticamāk, šo atziņu Anna Patrīcija ņēmusi vērā, izvēloties veidu, kā vasaras brīvlaikā nopelnīt. Jauniete kopā ar māsu un draudzenēm Kristiju Lauru Čipenu un Rebeku Ivanovu muzicē Rīgas Rātslaukumā pie Rolanda statujas. Pēc pilsētas domē apstiprināta saraksta meitenes norādītajā vietā drīkst muzicēt divas stundas katru darbdienu, un šo laiku mēdz savstarpēji dalīt ar folkloras grupu no Rīgas. Tērpušās linu svārkos un rotājušās ar tautiskām jostām un ziedu vainadziņiem, meitenes pārsvarā spēlē un dzied kaut ko no «Tarkšķu» repertuāra. Vairums klausītāju ir tūristi, kas neskopojas ar uzslavām un bieži vien vēlas kopīgi nofotografēties. Arī par peļņu meitenes nesūdzas - stundā pa visām izdodas nopelnīt ap 80 eiro.

Visspilgtākais šīs vasaras notikums Annas Patrīcijas dzīvē ir dalība jaunajā dziedošo talantu šovā X Faktors. Jauniete izturēja dalībnieku atlases kārtu, kas notika maijā, un 14. augustā filmējās pirmajam šova raidījumam, kuru TV3 ekrānos redzēsim 3. septembra vakarā plkst. 20.20. Anna Patrīcija atklāj mazu noslēpumu - mēs viņu redzēsim arī otrajā raidījumā, jo žūrija, kurā darbojas Aija Auškāpa, Reinis Sējāns un Intars Busulis, iecavnieces sniegumu novērtējusi atzinīgi, un jaunā dziedātāja ir tikusi šova nākamajā kārtā. Šova uzvarētāja vārds kopumā tiks noskaidrots 14 nedēļu garā muzikālā maratonā, kas noslēgsies 3. decembrī.

Anna Patrīcija pastāstīja, ka filmēšanās ilgusi no agra rīta līdz pusnaktij. Priekšpusdienā notikuši mēģinājumi un vizītkaršu filmēšana, un tikai pēc pulksten 17 sākusies tikšanās ar žūriju. Jauniete konkursam iepriekš bija iesūtījusi desmit dziesmas, no kurām žūrija izvēlējās trīs, un tās tad tika līdz konkursam īpaši noslīpētas. Filmēšanas laikā Anna pirmo dziedājusi tautasdziesmu «Ganu sauciens», kas ir muzikāli sarežģīta, ar iekļautiem virstoņiem, tāpēc ļauj parādīt balss iespējas. Pēc tam Annai Patrīcijai ļauts nodziedāt arī popdziesmu «Clown», kas ir lēna un emocionāla. «Necerēju, ka žūrijas vērtējums būs tik labs, jo pirms iznāciena aizkrita balss, nevarēju nodziedāt zemās notis, tādēļ nācās improvizēt,» atzīst jaunā dziedātāja. Liela nozīme bijusi tuvinieku atbalstam, jo tas mazinājis uztraukumu. Filmēšanas dienā kopā ar Annu bija māsa, mamma un draudzene Krista.  

Līdz šim piedzīvotās spilgtākās atmiņas Annai Patrīcijai gan saistās pavisam ar citu notikumu. Tie ir 2015. gada Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Iegūstot pirmās pakāpes diplomu tradicionālās dziedāšanas konkursā «Dziesmu dziedu, kāda bija», Annu Patrīciju kā vienu no solistēm uzaicināja dziedāt svētku noslēguma koncertā Mežaparka estrādē. «Šīs sajūtas un emocionālo pacēlumu ir grūti aprakstīt. Skatītāju tūkstoši un lielais kopkoris aizmugurē - tā ir tāda milzīga kopības sajūta ar visiem daudzajiem cilvēkiem.»

Dziedāšanas talants Annu virzījis tuvāk arī citiem panākumiem. 2016. gada pavasarī Starptautiskajā populārās mūzikas izpildītāju konkursā «Aprīļa pilieni» Anna Patrīcija ieguva 3. vietu, 2016. gada rudenī konkursā «Rudens pērle» - 3. vietu, ar popgrupu «Tev» šī gada aprīlī konkursā «Nāc sadziedāt!» - 2. vietu.

«Esmu uzaugusi ar dziesmām un mūziku, tāpēc man ir grūti iedomāties, kāda būtu dzīve bez tā visa,» teic Anna Patrīcija un atzīst, ka vislielākais virzītājspēks mūzikā ir bijusi mamma. «Viņa neko neuzspiež, bet prot ieinteresēt un virzīt uz priekšu, iemāca sajust muzicēšanas prieku.» Vēl Anna piebilst, ka no mammas labprāt mantotu prasmi visu iesākto padarīt līdz galam, bet no tēta - spēju dzīvi uztvert viegli, bez liekām raizēm un nervozēšanas par sīkumiem.

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    25.08.2017
TWITTER
Iecavas novads
28 mai
Iecavas centrā, teritorijā starp daudzdzīvokļu ēkām, izveidota jauna atpūtas zona rotaļām un sportiskajām aktivitāt… https://t.co/tPwDQqmebG