Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Jaunieši piedāvā idejas, kā uzlabot dzīvi novadā

07.12.2017 0

30. novembrī Iecavas Mūzikas un mākslas skolā jaunieši no visa novada pulcējās uz Iecavas novada jauniešu forumu "IEeļļo Iecavu".

Jaunieši piedāvā idejas, kā uzlabot dzīvi novadā
FOTO: Ilze Dreimane

Jauniešu forums tika rīkots pēc ilgāka pārtraukuma, tā aktualitāti un nepieciešamību apliecināja fakts, ka uz pasākumu ieradās 80 interesenti!

Forums tika organizēts ar mērķi identificēt aktuālās jauniešu vajadzības un intereses. Dalībniekiem bija iespēja iegūt zināšanas par to, kā strādā un kādas funkcijas veic pašvaldība; kā tiek veikts jaunatnes darbs vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī; iegūt izpratni par līdzdalības būtību; attīstīt savas personīgās prasmes - diskutēt, paust un argumentēt savas domas un idejas, kā arī publiski prezentēt personīgo un/vai grupas viedokli.

Pasākumu atklāja muzikāli atraktīvais Iecavas novada jaunietis Dāvis Zāģers, visas foruma norises vadīja jaunatnes politikas eksperte ar vairāk nekā 18 gadu pieredzi, biedrības “Jaunatnes līderu koalīcija” valdes priekšsēdētāja Inese Šubēvica.

Pirms došanās nezināmajā Iecavas novada jauniešus iedrošināt darboties bija ieradušies ciemiņi no Ikšķiles novada - jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo jaunietes Undīne Zirne un Annija Bērziņa, kuras sev līdzi bija paņēmušas iedvesmas stāstu par jauniešu līdzdalību Ikšķiles novadā.

Forums bija veidots divās daļās, kuras atdalīja neliela uzkodu un enerģijas uzņemšanas pauze.

Pirmajā daļā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar vairākām pašvaldības ikdienas darbības sfērām, ko prezentēja attiecīgo nozaru speciālisti.

Par jauniešiem draudzīgu infrastruktūru un tās veidošanu pieredzē dalījās projektu vadītāja Ineta Bramane. Par to, kādas ir brīvā laika pavadīšanas iespējas jauniešiem Iecavas novadā, stāstīja un savā pieredzē dalījās biedrības “Iecavas Jauniešu padome” priekšsēdētājs Verners Jānis Trokšs. Izrādīt iniciatīvu un līdzdarboties lēmumu pieņemšanā jauniešus iedrošināja Ikšķiles novada jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo.

Ar izaicinājumiem jauniešu veselības jomā dalījās veselības veicināšanas koordinētājs Ivars Jurbergs. Par nodarbinātības jautājumiem Latvijā un Iecavā informēja jaunatnes lietu speciāliste Ilze Dreimane. Ar esošajiem jaunatnes informācijas kanāliem iepazīstināja sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane, kura aicināja piedalīties konkursā - jauniešiem līdz plkst. 18.00 bija jāatrod pašvaldības lapa Facebook un jāiesūta bildes no pasākuma. Noslēgumā tika izlozēts laimīgais, kurš saņēma balviņu.

Foruma otrajā daļā, interaktīvajā sesijā “IR jauniešiem draudzīgs Iecavas novads” dalībniekiem bija iespēja paskatīties uz pašvaldības izaicinājumiem no sava skatupunkta un piedāvāt idejas, kā uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti Iecavas novadā.

Pēc prāta vētras, kuras laikā tika saražotas idejas, dalībnieki tika aicināti sadalīties pēc sev interesējošām tēmām: infrastruktūra, veselības jautājumi, nodarbinātība, brīvā laika pavadīšana, jaunatnes informācijas kanāli un jauniešu līdzdalība, pie kuras paši visvairāk gribētu piestrādāt vairāk un attīstīt 2-3 rekomendācijas no katras tēmas. Lielākās diskusiju grupas izveidojās par brīvā laika pavadīšanas iespējām un jauniešu veselības jautājumiem. Sesiju katrā grupā vadīja iepriekš minētie jomas eksperti, tāpēc jauniešiem bija iespēja piedzīvot brīdi, kad viņu idejas sastopas ar pašvaldības realitāti.  Foruma rezultāti pašlaik tiek apkopoti. Kad šis process būs pabeigts, rezultāti tiks publicēti www.iecava.lv sadaļā Jauniešiem.

Tuvojoties pasākuma noslēgumam, dalībniekus sagaidīja pārsteigums - uz interaktīvās sesijas grupu rezultātu prezentācijām bija ieradies Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks, kurš, noklausoties jauniešu ierosinājumus un idejas, sniedza konstruktīvus vērtējumus un komentārus.

Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks saņēma apliecinājumu par dalību Iecavas novada jauniešu forumā “IEeļļo Iecavu” un tika noskaidroti konkursa uzvarētāji.

Foruma dalībnieki pēc pasākuma turpināja dalīties iespaidos par piedzīvoto:

  • Gribēju pateikt paldies par jauniešu forumu. Tiešām izdevies pasākums. Pat nedaudz sajutos kā ne Iecavā. Tas tā patīkami. / Kristija Laura Čipena/
  • Šis bija ļoti vērtīgs pasākums, es pat saņēmu drosmi uzņemt bildi ar godājamo Iecavas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku. Paldies! /Renāte Estere Liepiņa/
  • Man ļoti patika infrastruktūras grupas vadītāja - Ineta. Darba grupā uzzināju daudz ko, par to, kā norit domes darbs, kādi ir domes uzdevumi - un ka infrastruktūras objektiem ir multifunkcionālas u.c. lietas. Prieks, ka notiek kaut kas tāds, kur jauniešiem atdeve uz visiem 100 Esmu patīkami pārsteigta, ka skolas biedriem patika, kurus uz šāda veida pasākumiem knapi var dabūt /Amanda Visocka/

 

Pasākuma noslēgumu saldināja SIA “Gardumu Avēnija” gardumi - paldies Avēnijas meistarēm!

Gaidot Ziemassvētku un gadumiju, neaizmirsīsim, ka jaunieši tiek aicināti un gaidīti  arī nākamajā projekta aktivitātē 11. janvārī – pasākumā “Kafija ar politiķi”, kurā būs iespēja tikties ar pašvaldības politiķiem, lai savas rekomendācijas izdiskutētu novada lēmumu pieņēmējiem un paši būtu daļa no lēmumu pieņemšanas procesa.

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

 

Fotogalerija:
Ilze Dreimane
pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    07.12.2017
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m