Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

''Un vietējo Oskaru saņem…''

27.12.2017 0

Anna Patrīcija Karele kļuvusi par Iecavas novada Gada jaunieti 2017. Skanīgās balss īpašniece pārliecinoši uzvarēja mājaslapas www.iecava.lv apmeklētāju balsojumā un no konkursa organizatoriem saņēma stilizētu Oskara statueti.

''Un vietējo Oskaru saņem…''
FOTO: Beata Logina

Konkursa «Iecavas novada Gada jaunietis 2017» noslēgums norisinājās 22. decembra vakarā Iecavas Mūzikas un mākslas skolas koncertzālē. Pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Ilze Dreimane pauda prieku, ka šogad sarīkojuma organizēšanā iesaistījušies četrreiz vairāk jauniešu nekā pērn, pasākumu caurvijot ar savām idejām un iniciatīvām. Par nominantiem sagatavotie video materiāli klātesošajiem deva iespēju iepazīt viņus tuvāk.

Iecavas novada dome jau trešo gadu rīkoja svinīgo pasākumu, lai izceltu tos jauniešus, kurus ir novērtējuši līdzcilvēki, un teiktu paldies tiem, kuri bijuši aktīvi ārpus skolu mācību darba. «Uzņēmīgi, aktīvi, ar iniciatīvu apveltīti cilvēki ir mūsu novada bagātība. Viņi paši darbojas un iesaista citus, līdz ar to padara mūsu dzīvi krāsaināku un interesantāku,» sveicot nominantus, sacīja Iecavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Ludriķis.

Uz Gada jaunieša titulu pretendēja 11 nominanti: Anželika Matileviča, Raitis Fomrats, Oskars Brauns, Eva Ķeruže, Kaspars Ziemiņš, Patrīcija Spale, Līva Indriķe, Anna Patrīcija Karele, Santa Kalvāne, Renāte Estere Liepiņa un Jolanta Jurāne. Balsošana par Gada jaunieša titulu pašvaldības mājaslapā ilga no 1. decembra līdz 15. decembrim.

«Šie jaunieši ar savu dzirkstelīti ir iekvēlinājuši darboties arī pārējos. Dažiem šī dzirkstelīte bijusi īpaši spoža, ko pamanījuši un novērtējuši arī citi, vispirms viņus izvirzot par Mēneša jauniešiem,» sacīja Izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja un vēlēja, lai ikvienam sirdī ir gandarījums par paveikto, daudz enerģijas un radošuma sasniegumiem nākamajā gadā.

I. Dreimane aicināja jauniešus katru dienu savai izaugsmei paveikt vismaz vienu procentu no iespējamā un katru nākamo rītu mosties ar apziņu – esmu jau par vienu procentu labāks nekā vakar. Turpmāk īstenot jaunas apņemšanās nominantiem palīdzēs organizatoru sarūpētās Erasmus+ metodiskās grāmatas.

Speciālās balvas - simboliskas spuldzītes - saņēma četri jaunieši: Dārta Ušacka - par aktīvu brīvprātīgo darbu, Intars Baumanis – par citu jauniešu iesaisti savā darbībā, Maksims Krutikovs - par projektu izstrādi un realizāciju, kā arī Annija Lazdiņa – par novada vārda popularizēšanu valsts mērogā.

Jauniešus sveica viņu tuvinieki, draugi, skolotāji. Sirsnīgo sarīkojumu kuplināja pagājušā gada konkursa uzvarētājas Betijas Celitanes uzruna, kā arī pašmāju popgrupas «Tev» un uzaicinātās viešņas Unas Brižas muzikālie priekšnesumi. Ar improvizācijas un publikas sasaukšanās spēlēm atraktīvu gaisotni pasākumā nodrošināja vadītāji Agnese Skunstiņa un Andris Podvinskis no biedrības «Rada divi».

Pasākuma dalībnieki izmantoja iespēju pastāvēt uz sarkanā paklāja un iemūžināt burvīgus mirkļus pie foto sienas, kuru speciāli sarīkojumam bija sameistarojusi Ilze Dreimane kopā ar savu vīru Andri.

«Biju ļoti pārsteigta jau tad, kad mani izvirzīja Mēneša jaunieša titulam, tagad – liels šoks, bet forši,» pēc ceremonijas atzina Anna Patrīcija Karele. «Gada jaunieša tituls dod vēl lielāku gandarījumu, vairo pašpārliecību. Ir lielāks prieks strādāt tālāk, ja zini, ka tevi novērtē.»

Citiem jauniešiem Anna vēl nepadoties un tiekties uz saviem mērķiem: «Jo vairāk centīsies, jo lielāki sasniegumi būs.» Bet kāds ir Gada jaunietes pašas lielais mērķis 2018. gadam? «Esmu uzrakstījusi divas dziesmas, centīšos tās aranžēt. Vēl nevienam neesmu rādījusi, savā kladītē turu un klusībā ceru, ka drīzumā varēšu tās ierakstīt. Dziedāt tikai citu radītas dziesmas – tas nav tas. Sāku domāt, ka man vajag savu mūziku, lai iedvesmotu citus,» atklāja galvenā titula ieguvēja.

Par Annas panākumu priecājās arī viņas ģimene. Tētis Sandis sacīja, ka tas ir patīkams pārsteigums: «To, ko viņa var, mēs, ģimenes locekļi, zinām. Liels prieks, ka arī citi to novērtē. Anna nav liela runātāja, bet iet un dara, pazūd kultūras namā, dzied. Brīžiem mēs pat nezinām, ko viņa perina. Tāpēc novēlu turpināt tā klusītiņām rakt.»

Fotogalerija:
Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    27.12.2017
TWITTER
Iecavas novads
28 mai
Iecavas centrā, teritorijā starp daudzdzīvokļu ēkām, izveidota jauna atpūtas zona rotaļām un sportiskajām aktivitāt… https://t.co/tPwDQqmebG