Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: twitter facebook instagram

Ir noskaidroti Iecavas novada Gada jaunieši!

04.12.2020 0

2020. gads ir tikpat kā aizritējis, un pienācis laiks atskatīties gan uz saviem, gan citu sasniegumiem, pateikt paldies par aktivitāti un ieguldījumu sabiedrības labā.

 

Ir noskaidroti Iecavas novada Gada jaunieši!

Pēc vairāku gadu pārtraukuma jaunā veidolā ir atgriezies konkurss Iecavas novada Gada jaunietis. Tagad konkursā var piedalīties ikviens jaunietis, kurš ir deklarējies Iecavas novadā vismaz vienu gadu.

Iepriekš jauniešus nominēja novada pašvaldība, un iedzīvotāju balsošanas rezultātā tika noteikts uzvarētājs.

Šis gads mums visiem bijis ar dažādiem klupšanas akmeņiem. Arī jauniešiem. Dažādi šķēršļi liedza sasniegt jaunas virsotnes, jo tika atcelti konkursi, olimpiādes un citi sabiedriski pasākumi. Ja mums kādreiz šķiet, ka, darot mazas lietas, neko nevar mainīt, tā nebūt nav. Tās mazās lietas spīd spoži, un apkārtējie to visu redz.

Šogad konkursā Iecavas novada Gada jaunietis tika saņemt seši pieteikumi. Jāatzīst, žūrijai nebija viegls darbs, jo katrā vecuma kategorijā bija jāizvēlas tikai viens uzvarētājs. Katrs iesniegtais pieteikums bija galvenās balvas vērts. Aktīvs sportā, skolas dzīves veidošanā, darbojas kā mentors biedrības ietvaros vai citu lielu darbu veikšanā. Tā ir tikai daļa no visa, ar ko jaunieši nodarbojas savā brīvajā laikā.

Uzvarētājus noteicām trīs vecuma kategorijās: no 13 līdz 15 gadiem, no 16 līdz 18 gadiem un no 19 līdz 25 gadiem.

Lauma Potaša - konkursa uzvarētāja vecuma grupā no 13 līdz 15 gadiem

Lauma jau otro mācību gadu aktīvi darbojas Iecavas vidusskolas skolēnu domē, kur ieņem domes radošās komandas direktores amatu. Darbojoties skolēnu domē, viņa visaugstāk novērtē to, ka var radoši darboties un izteikt savas idejas, ieviešot inovācijas pasākumu organizēšanā. Laumai patīk iesaistīties sabiedriskajā dzīvē, organizēt un attīstīties ne tikai skolas ietvaros, bet ārpus tās. Jauniete aktīvi darbojas folkloras kopā «Tarkšķi» un sporta skolā «Dartija» spēlē galda tenisu.

Lauma savu brīvo laiku cītīgi pārdomā. Iespēju robežās iesaistās Iecavas Jauniešu centra pasākumos. Ir arī ZERO waste kustības atbalstītāja, cenšoties dzīvot bezatkritumu dzīvi.

 

Anastasija Ļadkova - konkursa uzvarētāja vecuma grupā no 16 līdz 18 gadiem

Anastasija ir mērķtiecīga jauniete, kura aktīvi iesaistās dažādos pasākumos, mācībās, projektos, pulciņos un izaicinājumos. Jau 11 gadus viņa dejo tautiskās dejas, piedalās jauniešu teātra un improvizācijas studijā «Artis», kā arī gūst panākumus, piedaloties debašu klubā Iecavas vidusskolā un debašu turnīros. Anastasija ar izcilību ir pabeigusi Debašu līderu skolu un tagad brīvprātīgi piedalās tajā kā mentora asistente.

Neskatoties uz piepildīto brīvo laiku, Anastasija skolā savas sekmes cenšas noturēt virs 8, jo nākotnē viņa plāno studēt Dānijas Universitātē.

Ceļot griba, vēlme iepazīt cilvēkus un mācīties ir novedusi Anastasiju pie Erasmus+ projektiem. Šogad viņa bijusi Polijā un jau iesniegusi jaunu pašrakstītu projektu uz Gruziju.

Iecavas Jauniešu centrā Anastasija regulāri apmeklē spēļu vakarus, iesaistās izaicinājumos, kā arī veloorientēšanās pasākumos. Tā kā jaunietei rūp nākotne, viņa bieži brauc ar riteni, cenšas samazināt plastmasas lietošanas daudzumu un laiku pa laikam uzkopj apkārtni.

 

Matīss Bolšteins - konkursa uzvarētājs vecumā no 19 līdz 25 gadiem

Matīss ir pierādījis to, ka labi mācīties ir ne vien stilīgi, bet arī noderīgi. Šogad Matīss ir absolvējis Iecavas vidusskolu un jau septembrī ierindojies Latvijas Universitātes studentu pulkā. Matīss šogad bija viens no 342 spožākajiem Latvijas skolu absolventiem, kurš saņēma Simtgades stipendiju.
Vēl skolas laikā viņš aktīvi darbojies skolas, reģiona un valsts teātra sporta turnīru vadīšanā un tiesāšanā, Skolēnu domes izdevumā «Skolas Diena», kā arī teātra studijā «Artis», kur bieži spēlējis galveno lomu.

Matīss ir ļoti radoša personība. Viņa neatņemama dzīves sastāvdaļa ir folkloras kopa «Tarkšķi», kurā puisis darbojas vairāk nekā 10 gadus.

Jāatzīst, ka Matīss kā brīvprātīgais ir aktīvi darbojies Iecavas Jauniešu centrā, organizējot radošās dienas «Vasaras raibumi», ar skolēnu mācību uzņēmumu «Tīrumiņš» veidojot ziepju vārīšanas meistarklasi, kā arī realizējis  pasākumu «Izsmalcināto komiķu vakars».

Kad visas balvas ir saņemtas, mēs lēnām varam izelpot un palaist saspringumu prom. Liels darbs ir padarīts, tomēr nedrīkstam atslābt. Ir jākrāj spēki jaunam gadam, lai mēs spētu saredzēt tās spožās zvaigznes, kas iemirdzēsies nākamgad. Vēlam veiksmi! 

Paldies Iecavas novada sporta skolai «Dartija», Iecavas vidusskolai un citiem, kas izvirzīja jauniešus konkursam Iecavas novada Gada jaunietis.

 

  • 127 kb
Sandra Upelniece
Iecavas Jauniešu centra vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    04.12.2020