Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Kur mācīsies Zemgales jaunieši?

28.05.2021 0

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina piedalīties iedvesmas seminārā par izglītības un karjeras iespējām Zemgalē.

Kur mācīsies Zemgales jaunieši?

Diskusija “Kur mācīsies Zemgales jaunieši?” norisināsies 2.jūnijā plkst. 10.00 tiešsaistē, klātesot LDDK ekspertiem, Zemgales uzņēmējiem, izglītības iestāžu pārstāvjiem, audzēkņiem un jaunajiem speciālistiem.

Lai piedalītos seminārā, aicinām reģistrēties elektroniski ŠEIT.

Semināru būs iespēja vērot arī Facebook kontā: https://www.facebook.com/DVBmacibas

 

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, īpaši aktuāls kļūst izglītības vai karjeras izvēles jautājums, tāpēc LDDK iepazīstinās ar iespējām reģionā. Jauniešiem pēc 9. vai 12.klases nākas pieņemt izšķirošos lēmumus par turpmāku izglītību vai karjeru. Neziņa par to, kāds varētu būt darba tirgus pēc 3 vai 5 gadiem, nereti liek izvēlēties drošāko vai vienaudžu vidū populārāko variantu, neizvērtējot darba devēju pieprasījumu un karjeras attīstības iespējas. LDDK Izglītības un nodarbinātības jomas vadītājs Rihards Blese norāda, ka, izvēloties mācību virzienu, svarīgi ņemt vērā arī Ekonomikas ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas aplēses un prognozes par darba tirgus pieprasījumu un nodarbinātības piedāvājuma atšķirībām dažādu izglītības programmu absolventiem. Tik pat būtiski ņemt vērā arī sabiedrības novecošanos, kas rada disproporciju arī Eiropas mērogā. Šobrīd Latvijā pieejamās prognozes norāda uz lielu STEM nozares speciālistu deficītu, tāpēc darba devēji aicina jauniešu apdomāt savas izglītības un karjeras virzienus un iepazīt dažādu profesiju pasauli, lai izvēlētos potenciāli vērtīgu un pieprasītu arodu.

LDDK eksperti apkopojuši informāciju par iespējām, izaicinājumiem, kas palīdzētu izvēlēties, pieaicinot arī reģiona uzņēmējus, kuri dalīsies pieredzē un sniegs ieteikumus, kas varētu būt noderīgi gan jauniešiem, gan citiem darba devējiem.

 

 

Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs.

 

Semināra laikā iepazīstināsim ar sekojošām tēmām:

  • Kādas ir darba tirgus tendences šobrīd un prognozēs ?
  • Kāds ir reģiona demogrāfiskais portrets ?
  • Kādas izglītības iespējas reģiona jauniešiem ?
  • ko un vai mācīties, lai nākotnē būtu pieprasīts darba tirgū ?
  • Kāds ir reģiona uzņēmējdarbības profils un darba spēka potenciāls ?
  • iespēja uzzināt 3 dažāda profila Zemgales uzņēmumu veiksmes stāstus darba spēka piesaistē
  • iespēja uzzināt, kas notur jauniešus savā dzimtajā reģionā
  • iespēja uzdot jautājumus visiem semināra dalībniekiem

 

Šis būs jau ceturtais seminārs diskusiju ciklā, kurā plānoti kopā 6 pasākumi visos Latvijas reģionos, sniedzot iespējas reģionu uzņēmējiem uzrunāt sava novada jauniešus izvēlēties izglītības un karjeras iespējas savā reģionā. Veiksmīgai reģionu attīstībai nepieciešams profesionāls un kvalificēts darbinieki, tāpēc uzņēmēji labprāt iesaistās izglītības kvalitātes satura pilnveidošanā gan sniedzot ieteikumus mācību programmu pilnveidei, gan atverot savus uzņēmumus praktikantiem un īstenojot darba vidē balstītas mācības, kas ļauj audzēkņiem apgūt arodu jau reālos darba vides apstākļos.

Evita Vītola
LDDK sabiedrisko attiecību speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    28.05.2021