Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Jaunieši apgūst veselīga dzīvesveida pamatus

29.09.2021 0

Lai veicinātu jauniešu pašapziņas celšanos, trenētu pacietību, mērķtiecīgumu, veicinātu sadarbības prasmes un toleranci, projekta «Esmu Es pats» ietvaros 18. un 24. septembrī norisinājās veselīga dzīvesveida aktivitātes «Veselības maratons».

Jaunieši apgūst veselīga dzīvesveida pamatus

Pasākumā bija gan speciālistu ieteikumi un aktivitātes, gan tika attīstītas jauniešu prasmes un apgūtas jaunas zināšanas. Daba, draugu uzmundrinājums, nepiespiesta gaisotne - tas ir veids, kā jaunietim dot iespēju iepazīties ar veselīga dzīvesveida pamatiem, mācīties tos izprast un pieņemt savā dzīvē. Iespēja iepazīstināt citus jauniešus ar savām prasmēm, iespaidiem un ieteikumiem caur piezīmju grāmatu «Ļauj dzīvei notikt». Veselīgs dzīvesveids dod iespēju paraudzīties uz sevi kā uz spējīgu, gudru, zinošu, daudzpusīgu personību, dod iespēju dzīvot kvalitatīvāk, dod iespēju būt veselīgākam un garā stipram.

Pirmā aktivitāte - 18. septembris - laivu brauciens «Lutaušos», kur jauniešiem bija iespēja būt dabā un atbalstošā gaisotnē, izaicināt sevi, izkāpt no komforta zonas, pārvarēt šķēršļus, mācīties sadarboties un nepieciešamības gadījumā atbalstīt biedrus. Iespēja iepazīties ar pirts rituāliem un to nozīmi latviešu dzīvē. Lutaušu saimniece sagaidīja laivotājus ar siltu uz ugunskura gatavotu zupu. Fiziskās aktivitātes, sarunas pie ugunskura un vienkārši kopā būšana stiprina jauniešu/ komandas sadarbību, saliedētību.

24. septembrī - aktivitātes ar speciālistiem. Meditācija ar biodejas treneri Vinetu Jurevicu, atbilstoša mūzika, savu iespēju apzināšanās, kustība kā iespēja ieskatīties sevī, uzlabot savu psiholoģisko stāvokli, būt saskaņā ar sevi un komandas biedriem. Fitnesa trenere Baiba Svjatska sniedza priekšstatu par fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienā, deva dažādus ieteikumus, kā tās labāk ieviest ikdienā, tādā veidā stiprinot un attīstot veselīga dzīvesveida piekopšanu. Veselīga uztura speciāliste Madara Meiere jauniešiem sniedza zināšanas par ikdienas paradumiem, to ietekmi uz veselību, kā to uzlabot, ar ko sākt. Ierosinājums no Madaras - pagatavot veselīgos našķus. Izaugsmes trenere Lilita Gārbena sniedza konsultācijas par mentālās veselības nozīmi, motivējoši ieteica pieņemt jauniegūtās zināšanas un mācīties tās izmantot ikdienā.

Paldies visiem projektā iesaistītajiem dalībniekiem! Tiekamies nākamajās aktivitātēs!

 

Līga Briģe
Iecavas Jauniešu centra vadītāja pienākumu izpildītāja
Lapas informācija atjaunota:    29.09.2021