Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Nezaudējiet dzirksti, kas jūsos mīt!

04.12.2021 0

Klāt gada nogale, kad apbalvojam Iecavas novada Gada jauniešus.

Nezaudējiet dzirksti, kas jūsos mīt!
FOTO: Elīza Dzene

Arī šogad pašvaldības administrācijas Iecavas Jauniešu centrs organizēja konkursu, lai apzinātu bijušā Iecavas novada aktīvos jauniešus un izceltu viņu sasniegumus.  Sniedzot atzinīgu novērtējumu, apbalvojot aktīvākos un uzņēmīgākos jauniešus, tiek veicināta vienaudžu izaugsme.

Gada jaunietis – tas ir tituls, kurš ietver daudzas īpašības un prasmes. Viena no tām - rast iespēju, kad šķiet, ka nekas nav iespējams. Iecavnieki, neskatoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem, ir bijuši radoši, meklējuši iespējas turpināt sevi pilnveidot, lai gūtu sasniegumus neformālajā un interešu izglītībā, brīvprātīgajā darbā, labdarībā un citās sabiedriskajās aktivitātēs.

Iecavas pilsēta un pagasts var lepoties, jo te iesakņojas daudz aktīvu jauniešu, kas ar saviem labajiem darbiem Iecavu pārstāv gan vietējā, gan starptautiskajā līmenī. Šogad Gada jaunieša titulam bija izvirzīti 12 pretendenti - daudzpusīgi, gudri un mērķtiecīgi jaunieši.

Konkursa dalībnieki tika vērtēti trīs vecuma grupās:

  • no 13 līdz 15 gadiem;
  • no 16 līdz 18 gadiem;
  • no 19 līdz 25 gadiem.

Katrā vecuma grupā tiek apbalvots viens jaunietis.

Gada jaunieši saņēma speciāli izgatavotās piemiņas veltes. Balva ir pamatne ar spuldzīti, kura maina krāsu. Tas ir simbols mūsu vērtībām, darbam un tā augļiem. Attieksme, kas veido spēcīgu un noturīgu dzīves pamatu, un gaisma, neizsīkstoša kustība – jauniešu enerģija.

 

Konkursa uzvarētāji šogad ir:

Raiens Lukass Kukutis

Iecavas vidusskolas 9.c klases skolnieks Raiens ir ļoti atbildīgs un vispusīgs jaunietis. Ar izkoptu vērtību sistēmu, patstāvīgs un atvērts visam jaunajam - zināšanām, iespējām. Šis gads bijis izaicinājumiem un panākumiem bagāts, piedaloties apaļā stenda šaušanas sacensībās Latvijas kausā un Latvijas čempionātā. Ar centību Raiens virzās uz savu mērķi – Olimpiskajām spēlēm. Jau šogad pārstāvējis Latviju starptautiskās sacensībās Čehijā, kur uzstādījis savu personisko rekordu - 25 no 25 punktiem. Bijusi arī dalība dažādās nometnēs gan Iecavā, gan ārpus tās.

 

Toms Vitrups

Toms mācās Iecavas vidusskolas 11.b klasē, ir atsaucīgs, centīgs un draudzīgs, atbildīgs un sportisks, nodarbojas ar vieglatlētiku. Kā brīvprātīgais Toms regulāri piedalās un palīdz organizēt Iecavas Tradicionālās kultūras biedrības pasākumus. Viņš ir viens no “Tarkšķu mondolīnistu“ pamatsastāva dalībniekiem, piedalījies koncertos un mūzikas ierakstos, tāpat arī starptautiskā pasākumā - Eiropas latviešu sporta festivāls Olimpiskais Lāčplēsis.

Brīvajā laikā Toms ir aktīvās atpūtas piekritējs - piedalās velobraucienos un pārgājienos, ko popularizē sociālajos medijos jauniešu vidu.

 

Laura Bogdanoviča

Laura ir 2. kursa studente Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātē. Papildus mācību darbam Laura aizraujas ar mūziku un jau kopš piecu gadu vecuma aktīvi darbojas folkloras kopā ‘’Tarkšķi’’. Šogad kopā ar kolektīvu piedalījusies Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku koncertos un TV raidījumos. Pēc savas iniciatīvas pieaugušo tālākizglītības kursos apguvusi latviešu tautas instrumenta bases spēli un šogad ‘’Tarkšķu’’ vasaras nometnē kā brīvprātīgā skolotāja savās zināšanās un prasmēs dalījusies ar jaunākajiem dalībniekiem. Savu radošumu Laura pierādījusi, veidojot nometnes avīzi.

Brīvajā laikā jauniete aizraujas ar fotografēšanu un glezno, piedalās veselību veicinošās aktivitātēs, brauc ar divriteni, regulāri skrien, iet pārgājienos. Laurai rūp daba – viņa domā par vides piesārņojuma samazināšanu un aicina uz to arī jauniešus sev apkārt.

Laura ir izcils jaunieša paraugs – mērķtiecīga, strādīga un neatlaidīga, lieliski organizē savu laiku. Viņa ir atvērta un draudzīga, bet nav skaļa un ārišķīga. Vienmēr ar savu viedokli, kuru māk pamatot un aizstāvēt.

 

Gada jauniešiem vēlam, lai vienmēr top jaunas idejas un mērķi. Meklējiet jaunus izaicinājumus un realizējiet tos! Nezaudējiet dzirksti, kas jūsos mīt!

Līga Briģe, Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    04.12.2021