Iecavas
pilsēta un pagasts
Seko: facebook instagram

Iespēja ēnot jaunatnes lietu speciālistu Iecavas Jauniešu centrā

16.03.2022 0

Sagaidot ikgadējo Ēnu dienu, kas šogad notiks 6. aprīlī, Bauskas novada pašvaldības administrācija pieteikusi vairākas vakances.

Iespēja ēnot jaunatnes lietu speciālistu Iecavas Jauniešu centrā

Divas vietas ēnošanai paredzētas Iecavas Jauniešu centrā. Interesentiem no 12 gadu vecuma būs iespēja redzēt, kā top un tiek plānotas jaunatnes darba aktivitātes, kā tiek izvērtētas prioritātes, kas jāņem vērā un jāprot, darbojoties ar jauniešiem.

Pārējās pašvaldības piedāvātās vakances atrodamas vietnē https://enudiena.lv/vakances.

Iecavā ēnotāji būs gaidīti arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta postenī. Bērni no 7 gadu vecuma varēs iepazīties ar ugunsdzēsēja glābēja ikdienas darbu, kā arī uzzināt vairāk par to, kā kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. 

 

Ēnotāji reģistrējas: līdz 1.aprīlim

Ēnotāju pieteikšanās uz vakancēm notiks 3 kārtās - skolēnam būs iespēja vienlaicīgi pieteikties tikai uz 1 vakanci:

  • 9.-14. marts
  • 18.-21. marts
  • 25.-28. marts
  • Nejaušais ēnotājs: 1. aprīlis

 

Ēnu devēji apstiprina pieteikumus:

  • 15.-17. marts (šajā laikā uz vakancēm NEVAR pieteikties)
  • 22.-24. marts (šajā laikā uz vakancēm NEVAR pieteikties)
  • 29.-31. marts (šajā laikā uz vakancēm NEVAR pieteikties)

 

ĒNOTĀJAM ir iespēja pieteikties vienlaicīgi tikai uz 1 vakanci. Ja to noraida vai Ēnu devējs neapstiprina konkrētā periodā, skolēnam atveras jauna iespēja pieteikties vakancēm. Katru reizi var pieteikties tikai uz 1 vakanci, līdz ar to izvēle jāveic rūpīgi. Pirms tam iesakām iepazīties ar plašo vakanču piedāvājumu un atzīmēt pie favorītiem tās vakances, kas interesē visvairāk un tad izvēlēties 1 vakanci, kurai pieteikties un sniegt pārdomātu motivāciju.

Ja pieteikums uz interesējošo vakanci tiek apstiprināts, gaidi ziņu no sava Ēnu devēja par Ēnu dienas norisi.

Ja pieteikums tiek noraidīts, piesakies uz jaunu vakanci. Nav ierobežots skaits, cik daudz reizes var pieteikties uz vakancēm, ja pieteikumi tiek noraidīti.

 

Ēnu diena ir pasaulē atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Beata Logina
Bauskas novada administrācijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    16.03.2022