Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Svitenē būs Lielā Miķeļdienas andele

22.09.2010 0

Senie latvieši Miķeļdienu jeb Apjumības (Appļāvības) svinējuši kā pēdējo labības pļaujas dienu. 25. septembrī jau no plkst. 12.00 Rundāles novada Saules dārzā, Svitenē, godināsim Jumi, Miķeļdienas aizgādni - ar bagātīgu koncertu, kurā piedalīsies gan mūsu pašu amatieru kolektīvi, gan arī amatieru kopas no kaimiņu novadiem un Lietuvas.

 

Koncerta laikā tradicionālos latviešu un lietuviešu deju soļus ierādīs Pakrojas kultūras centra deju kolektīvs „Reketys" (Lietuva), Īslīces vidējās paaudzes deju kolektīvs „Līdums", Svitenes dejotāji „Šurpu - turpu", Viesturu deju kopa „Ir varianti" un Rundāles dejotājas „Magnolijas".

Nerimstošu dzīvesprieku varēsim gūt, klausoties pūtēju orķestra „Skaistkalne" sniegumu.

Īpaši interesantu priekšnesumu Miķeļdienā mums sniegs Egidijus Impolis un  Gintautas Gvazdauskas no Lietuvas, spēlējot lietuviešu tradicionālo instrumentu skrabalai.

Savukārt folkloras kopas „Svitene", „Tarkšķi" no Iecavas novada, „Dreņģeri", „Vecsaule" un „Trejupe" no Bauskas novada, „Dzedzieda" (Olaine) un „Dimzēni" (Jelgava) iepazīstinās Miķeļdienas svētku apmeklētājus ar tradīcijām Zemgalē.

Visa pasākuma laikā Svitenes tautas namā varēs apskatīt mūsu novada iedzīvotāju hobiju un kolekciju izstādi „BRĪNUMDARBI", ko apkopojusi Solveiga Ikerte Nīderlandes fonda KNHM atbalstītā projekta „Entuziasti" ietvaros.

Darbosies maiņas placis, kur ikviens aicināts ņemt līdzi kādu nevajadzīgu mantu, lai to varētu iemainīt pret vajadzīgāku. Notiks loterija, kurā visas biļetes pilnas, kā arī vizināšanās zirga pajūgā.

Visi, kuri sirdī jauni, varēs izmēģināt spēkus un veiklību, rāpjoties umurkumurā (veiksmes stabā). Izveicīgākajiem - balvas. Būs iespēja piedalīties gaiļu ķeršanas sacensībās un Lielajā Miķeļdienas izsolē.

Turpat Saules dārzā darbosies arī Amatnieku tirdziņš, kur varēs iegādāties šķirnes trusīšus, koka un lina izstrādājumus, rokdarbus, sierus, kūpinājumus, maizi un konditorejas izstrādājumus gan no Lietuvas, gan no Latvijas un ne tikai.

Lielā Miķeļdienas andele tiks organizēta Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta „Zemgales tradīcijas" ietvaros. Šī projekta ietvaros jau ir notikuši pieci pasākumi Zemgales tradīciju iedzīvināšanai: Lieldienu ieskandināšana un Ciematu svētki Bauskas novada Īslīcē, Ziedu svētki Iecavā, tradicionālā Kanepene Skaistkalnē, Vecumnieku novadā, un Tautas dziesmu un deju festivāls "Pulcēšanās Zemgaļu sētā"  Pakrojā, Lietuvā.

Projekta ietvaros Rundāles novada domei ir bijusi iespēja iegādāties jaunu un modernu skaņas un prezentācijas tehniku un krēslus Svitenes tautas namam.

Laura Ārente
Rundāles novada Domes sabiedrisko attiecību un projektu speciāliste
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE