Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Iecava aicina uz Ziedu svētkiem

15.07.2010 0

 

Starptautiskā pārrobežu sadarbības projekta „Zemgales tradīcijas" ietvaros pie Iecavas kultūras nama un Iecavas parka brīvdabas estrādē 24. jūlijā notiks Ziedu svētki. Tajā piedalīsies visu projektā iesaistīto partneru - Rundāles, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas un Pakrojas (Lietuva) pašvaldības - mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi.

Ziedu svētkos apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Iecavas novada tradīcijām - sakoptām sētām un daiļdārziem, vietējo un viesu floristu darbiem un novada amatierkolektīvu sniegumu. Senas tradīcijas jaunā izpildījumā būs vērojamas, kad folkloras kopas „Tarkšķi" muzikālā pavadījumā notiks Iecavas vēsturisko objektu -lielgabalu apadīšana.

Visas dienas garumā savus priekšnesumus sniegs projekta partneru pašdarbības kolektīvi: vokālās studijas „Aprīļa pilieni" solisti un bērnu deju grupa no Īslīces, hip-hop stila deju grupa no Skaistkalnes, Rundāles novada teātra studija „Savējie" un jauniešu centra popgrupa „Miljons", kā arī viesi no Lietuvas ar ekskluzīva mūzikas instrumenta skrabalai koncertu akordeona pavadījumā. Lietuviešus pārstāvēs arī Bardišķu kultūras nama sieviešu vokālais trio un Linkuvas tautas mūzikas kapela. Darbosies tirdziņš „Izvēlies Latvijas preci", dekoratīvo koku un krūmu stādu tirdziņš, kā arī notiks amatnieku paraugdemonstrējumi. Lai plašāk iepazītu lietuviešu tradīcijas, būs iespēja baudīt lietuviešu tradicionālos ēdienus.

Projekta „Zemgales tradīcijas" realizēšanai finansējums saņemts no Latvijas- Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas. Projekta ieviešanas laikā tiek organizēti pasākumi visās projektā iesaistītajās pašvaldībās ar mērķi piesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku no Latvijas un Lietuvas pierobežas reģioniem, lai veicinātu starpkultūru dialogu un sadarbību. Divi dažādu tradīciju popularizēšanas pasākumi jau ir notikuši Bauskas novada Īslīces pagastā, un pēc Iecavas svētkiem tiks rīkoti vēl Vecumnieku un Rundāles novadā, kā arī Lietuvas pilsētā Pakrojā.

Iecavas novadā projekta ietvaros tiek rīkoti Ziedu svētki, kā arī iegādāts gaismas aprīkojums Iecavas kultūras namam. Projekta kopējais finansējums ir 32 060 EUR, pašvaldības finansējums - 4809 EUR.

Ineta Bramane
projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m