Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Deju skatē - jaunos tērpos

17.03.2011 0

 

Jau 9. aprīlī, Iecavas, Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novada deju kolektīvu skatē, kas norisināsies Īslīcē, mūsu kultūras nama senioru un jauniešu deju kolektīvi uzstāsies jaunos tautas tērpos. Tērpu izgatavošana kultūras nama kolektīvu dalībniekiem norit Eiropas reģionālās attīstības fonda Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta «Starptautiskā sadarbība un tradīciju saglabāšana Zemgales reģionā» ietvaros.

Iepirkuma procedūrā tiesības izgatavot tautas tērpus Iecavas kultūras nama kolektīvu vajadzībām ieguva individuālais uzņēmums «Novads». Plānojot šim mērķim atvēlēto līdzekļu - Ls 4291 - izlietojumu, nolemts, ka tērpus šūdinās nevis vienam kolektīvam, bet izlases kārtībā. «Sieviešu austie brunči nekad tik ātri nenodilst, kā tas ir ar vīru biksēm un vestēm, tādēļ pie jaunas drēbju kārtas tiks senioru deju kolektīva «Iecavnieks» vīri, jauniešu deju kolektīva «Jezga» puiši un pirmsskolas vecuma bērnu deju kolektīva zēni,» stāsta kultūras nama direktore Alma Spale. Pie jaunām blūzēm un linu kleitām tiks jauniešu deju kolektīva meitenes; jaunus tērpus šuj arī folkloras kopas «Tarkšķi» dalībniekiem.  

«Tarkšķi lielākoties valkā skolas deju kolektīva tērpus, tāpēc esam ļoti gandarīti, ka tagad tiks sašūti jauni komplekti 37 bērniem,» stāsta folkloras kopas tarkšķi vadītāja Kristīne Karele. «Šujam 26 Zemgales tērpus 1.-4. klašu skolēniem, jo šī vecuma bērnu Tarkšķos ir visvairāk; septiņus 5.-9. klašu skolēniem un četrus vidusskolēniem. Tērpā ietilpst: meitenēm - blūze, brunči, ņieburs; zēniem - krekls, bikses, veste.

Priecājamies, ka daļu jauno tērpu jau solīja gatavus uz mūsu Zemgales novada bērnu folkloras kopu sarīkojumu Jelgavā 26. martā, kas reizē ir arī folkloras kopu skate. Nākamie pasākumi būs Lielā diena Olainē, Ozolniekos un Iecavā, tad folkloras konkursi Rīgā, Latviešu Biedrības namā aprīļa beigās, folkloras festivālā «Pulkā eimu, pulkā teku» Lēdurgā un Turaidā. Vēl ļoti interesants vasarā, augustā, solās būt Zemgales folkloras festivāls, kas notiks vispirms Jelgavā, pēc tam - Jēkabpilī, Sēļu sētā. Savukārt 24. jūlijā Brīvdabas muzejā būs Zemgales un Augšzemes novadu diena, kad piedalīsimies teatralizētā priekšnesumā.»

Anta Kļaveniece
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m