Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Zorģos top krīzes dzīvoklis

12.06.2012 0

Zorģu bibliotēkas bijušajās telpās šonedēļ uzsākti būvdarbi, lai izveidotu krīzes dzīvokli no vardarbības cietušām ģimenēm. Būvdarbi sākās 4. jūnijā un divu mēnešu laikā dzīvoklis būs gatavs.

 

Iecavas novada Domes izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs stāsta, ka šāda dzīvokļa izveides mērķis ir pasargāt fiziski vai morāli cietušās personas. Piemēram, ja ģimenē rodas lielas domstarpības, tad viena šīs ģimenes daļa var tikt izmitināta krīzes dzīvoklī. Nereti gadās, ka pēc lieliem strīdiem cietušajiem ģimenes locekļiem nav kur palikt. Dzīvojot šādā dzīvoklī, cietušajām personām tiks sniegts atbalsts grūtā brīdī.

Sociālā darbiniece Ļuda Belruse piebilst: «Krīzes dzīvoklis ir ļoti vajadzīgs, jo gadās situācijas, kad ģimenē ir vardarbība. Tad steidzami nepieciešams kaut kur izmitināt cietušos bērnus un māti. Ir grūti, ja nav konkrētas vietas, kur to var izdarīt. Krīzes dzīvoklis ir ideāls risinājums šādiem gadījumiem. Protams, ļoti ceram, ka dzīvokli nāksies izmantot tikai ārkārtas situācijās, kad cita risinājuma nebūs.»

Dzīvoklī ir paredzēti diezgan plaši būvdarbi. Tiks izbūvētas sienas un griesti, veikti apdares darbi, mainīti logi un durvis, atjaunota apkures sistēma, ventilācija, kanalizācija, ūdens apgāde un elektroapgāde. Iepirkuma procedūrā tiesības veikt krīzes dzīvokļa izbūvi ieguva uzņēmums SIA «Kvintets M». Kopējās šo remontdarbu izmaksas ir Ls 4447,87 (bez PVN).

Jāatgādina, ka krīzes dzīvokļa izveide ir viena no pašlaik plaši īstenotās Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas aktivitātēm. Projekta «Psihosociālā darba uzlabošana, veidojot sadarbību starp Sociālajiem dienestiem» partneri ir Pakrojas rajona (Lietuva), Rundāles un Iecavas novada (Latvija) pašvaldības. Tā ietvaros ir paredzētas pašvaldību sociālo darbinieku apmācības (krīzes situācijās ar ģimenēm), kvalificētu speciālistu konsultācijas ģimenēm, ģimeņu-sociālo darbinieku nometnes, nelieli infrastruktūras uzlabošanas darbi, metodiska pašvaldības sociālā dienesta konsultāciju kabineta aprīkošana un arī krīzes dzīvokļa izveide.

Diāna Špoģe
Lapas informācija atjaunota:    12.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE