Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Deviņas NVO idejas saņems pašvaldības atbalstu

26.04.2013 0

Aprīļa sākumā noslēdzās 2013. gada nevalstisko organizāciju (NVO) projektu līdzfinansēšanas konkurss. Domē saņemti 11 projektu pieteikumi. NVO projektu līdzfinansēšanas konkursa komisija apstiprināja deviņus projektus, kas bija izstrādāti atbilstoši konkursa nolikumam.

«Prieks, ka veidojas jaunas biedrības un tās izmanto pašvaldības piedāvātās iespējas sabiedrības aktivitātes veicināšanai,» teic pašvaldības projektu vadītāja Ineta Bramane.

Sporta klubs «Drostalas» nodarbojas ar jauno jātnieku, kā arī sporta un hobija zirgu sagatavošanu, organizē izjādes ar zirgiem. Nākotnē biedrība vēlas radīt piemērotus apstākļus cilvēkiem un bērniem ar īpašām vajadzībām, plāno piedalīties labdarības projektos. Pašvaldībai iesniegtā projekta ietvaros ir paredzēts izveidot iesildes laukumu, kas ir nepieciešams, lai rīkotu jāšanas sporta sacensības.

Biedrība «Iecavas hokeja klubs» ir apvienojusi hokeja entuziastus, kas vēlas organizēt hokeja čempionātu Iecavā, cerot, ka novadā tiks iedibināta daudzgadu tradīcija Latvijā tik populārajā sporta veidā.

Biedrība «Forte Iecava WPC» maijā spēka sporta sacensībās pulcēs gan novada, gan tālāku vietu spēcīgākos ļaudis. Izceļams ir fakts, ka šī biedrība pati spēj nodrošināt lielāko daļu no projektam nepieciešamās summas.

Sieviešu klubs «Liepas» rudenī vēlas organizēt četru pasākumu ciklu, lai iepazīstinātu iecavniekus ar dažādām latviskām tradīcijām: latvisko virtuvi, latviskajiem godiem rudenī un ziemā, latvisko pirti un spēka zīmēm. Mācības vadīs eksperti, attiecīgo jomu speciālisti, piemēram, Janīna Kursīte.

Iecavas Jauniešu padomes aktīvisti turpinās jau iedibinātās tradīcijas, īstenojot gan īsfilmu un foto festivālu Iecavā, kas jau iepriekš ir pulcējis lielu interesentu un dalībnieku skaitu, gan organizējot labdarības akciju līdzekļu vākšanai kādam novada bērnam vai jaunietim ar invaliditāti. Akcijas noslēgumā pirms Ziemassvētkiem iecerēts jauks un sirsnīgs pasākums.

Biedrības «Arhīvs» pārstāvji divu projektu ietvaros jau tradicionāli organizēs Muzeju nakts un Baltās nakts pasākumu, tādējādi popularizējot novada vēsturi, kā arī papildinās vēstures ekspozīcijas materiālus, par ko ir sagatavots trešais projekts.

Šogad pašvaldības budžetā NVO projektu līdzfinansēšanai paredzēti Ls 7000; biedrībām pašlaik atvēlētā summa ir Ls 6812,60.
Lapas informācija atjaunota:    11.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
09 jūl
❗️Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs Iecavas novada pašvaldības administrācijas 1. stāvā b… https://t.co/z0d6ntLeGn