Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Projekta ietvaros demonstrēs Zemgales Lieldienu tradīcijas

25.03.2010 0

Starptautiskā pārrobežu sadarbības projekta «Zemgales tradīcijas» ietvaros, Īslīces kultūras namā 4.aprīlī plkst.13.00 notiks Lieldienu pasākums. Tajā piedalīsies visu projektā iesaistīto partneru - Rundāles, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas un Pakrojas (Lietuva) pašdarbības kolektīvi.

 

Latviešu tautas dziesmas, dejas un folkloras tradīcijas demonstrēs folkloras kopa «Svitene», Iecavas jauniešu deju kolektīvs «Jezga», Skaistkalnes pūtēju orķestris, Bauskas tautas nama folkloras kopa «Trejupe», Īslīces jauktais koris «Četri vēji», vidējās paaudzes deju kolektīvs «Līdums», Īslīces kultūras nama bērnu deju kolektīvs, kā arī viesi no Lietuvas - folkloras kopa «Linkuva». Pēc koncerta latvju tautas dejas visiem interesentiem mācīs Dace Prūse un folkloras kopa «Trejupe» vadītāja Aldona Sormule. Apmeklētāji tiks aicināti uz jautrām Lieldienu izdarībām - rotaļām, olu ripināšanu, šūpošanos, dejošanu. Darbosies arī vietējo amatnieku tirdziņš.

Projekta «Zemgales tradīcijas» realizēšanai finansējums saņemts no Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas. Projekta ieviešanas laikā tiks organizēti vairāki pasākumi ar mērķi piesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku no Latvijas un Lietuvas pierobežas reģioniem, lai veicinātu starpkultūru dialogu un sadarbību. 28.aprīlī Pakrojā notiks izglītojoša konference, kuras ietvaros tiks diskutēts par kultūras identitāti, tradīciju uzturēšanu un kopšanu, kultūras sadarbības veicināšanu. Dažādu tradīciju popularizēšanas pasākumi tiks rīkoti arī Rundāles, Iecavas un Vecumnieku novadā.

Projekta ietvaros Īslīcē tiks organizēts vēl viens pārrobežu sadarbības kultūras pasākums 6.jūnijā, kā arī veikta krēslu un apskaņošanas aprīkojuma iegāde Īslīces kultūras namam. Projekta kopējais finansējums 34 144 EUR, Bauskas pašvaldības finansējums 5121,60 EUR.

Jolanta Lauva
Īslīces pagasta pārvaldes projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
15 sep
#teirdarbs Iecavas pamatskolā - pavāra vakance. Zini kādu pretendentu? https://t.co/V6YubLu71m