Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Bezdarbnieki darba praksēs pašvaldībās varēs piedalīties arī nākamgad

14.05.2010 0

Ņemot  vērā  sarežģīto situāciju darba tirgū, kad bezdarba līmenis joprojām ir ievērojami augstā līmenī, valdība ir akceptējusi Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu darba  praktizēšanu  pašvaldībās ar 100 latu stipendiju turpināt īstenot  arī nākamgad.

Savukārt  pēc  2011.gada  31.decembra  tiks mainīti šīs atbalsta programmas nosacījumi,   lai  varētu  turpināt  bezdarbnieku  iesaisti  nodarbinātības atbalsta pasākumos.

Tāpat valdība ir akceptējusi iespēju šogad darba praksēs iesaistīt papildu bezdarbniekus, kas vairs nesaņem bezdarbnieku pabalstu. Palielināt   iespējas   iesaistes   programmā,  kā  arī  turpināt  pasākuma īstenošanu arī nākamgad iespējams, jo Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija  ir  atbalstījusi  finansējuma  13,1 milj. latu apmērā piešķiršanu papildus praktizēšanas vietu izveidošanai pašvaldībās.

Līdz  ar  to  šogad  darba praktizēšanā kopumā varēs iesaistīties vairāk nekā 50,2 tūkst. bezdarbnieku, kas saņems finansiālu atbalstu stipendijas veidā.

Atgādinām, ka, ņemot vērā krīzes apmēru un izanalizējot citu Eiropas valstu pieredzi  un  pasaules  labo praksi rīcībai šādos apstākļos, pasākums Darba praktizēšana  ar  stipendiju  pašvaldībā  pašreiz ir viens no būtiskākajiem īstermiņa  aktīvās  darba tirgus politikas pasākumiem finanšu ietilpības un dalībnieku  iesaistes ziņā. Darba praktizēšana ar stipendiju ir viens no LM pārziņā esošajiem Sociālās drošības tīkla pasākumiem.

Pasākuma   mērķis  ir  stabilizēt  sociālekonomisko  situāciju,  nodrošināt bezdarbnieku aktivizāciju veidā, kas netraucē ekonomikas restrukturizāciju. Vienlaikus  LM  norāda, ka darba praktizēšana pašvaldībās mazina nabadzības risku.

Tomēr LM norāda, ka situācija darba tirgū lēni, bet pakāpeniski uzlabojas.  Ja  martā  darba  tirgū atgriezās apmēram 4000 cilvēkiem, tad aprīlī  tie  bija jau apmēram 8000 cilvēku. Arī bezdarba līmenis šī perioda laikā mazliet ir samazinājies.

Pasākums tiek īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu. Papildu informācija par pasākumu  Darba  praktizēšana  ar stipendiju ir pieejama: https://www.lm.gov.lv/text/1405.

Ilona   Jurševska,  Komunikācijas  nodaļas  vadītāja

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste

Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE