Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Kanepenes svētki Skaistkalnē

29.07.2010 0

Starptautiskā pārrobežu sadarbības projekta «Zemgales tradīcijas» ietvaros 1. augustā plkst.16 Skaistkalnes estrādē tiek organizēts pasākums «Brauksim kaņepēs».

 

Kanepene Skaistkalnē ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem, kuri jau no 19. gs. ir slaveni ar gadatirgu- vienu no lielākajiem Baltijā.

Kā jau katru gadu, arī šogad, augusta pirmajā svētdienā, tiek plānoti lieli svētki Skaistkalnē, kad sabrauks tuvi un tāli ciemiņi. Svētku koncertā piedalīsies visu projektā iesaistīto partneru - Iecavas, Rundāles, Bauskas, Vecumnieku un Pakrojas (Lietuva) pašvaldības - pašdarbības kolektīvi.

Kanepenes svētku apmeklētājiem būs iespējams iepazīties ar Skaistkalnes pūtēju orķestri, meiteņu deju grupu no Skaistkalnes un Kurmenes, Skaistkalnes sieviešu vokālo ansambli «Vēl mazliet» un «LARS», Iecavas folkloras kopu «Tarkšķi», Īslīces amatieru teātra grupu «Dadži», Rundāles deju grupu «Ir varianti» un viesiem no Pakrojas pašvaldības.

Projekta «Zemgales tradīcijas» realizēšanai finansējums saņemts no Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas. Projekta ieviešanas laikā tiek organizēti vairāki pasākumi ar mērķi piesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku no Latvijas un Lietuvas pierobežas reģioniem, lai veicinātu starpkultūru dialogu un sadarbību. 4. aprīlī un 6. jūnijā projekta ietvaros jau notika kultūras pasākumi, 24. jūlijā Iecavā notika «Ziedu svētki». 28. augustā tiks organizēti svētki Pakrojā, bet 26. septembrī Rundālē tiks organizētas Miķeļdienas svinības.

Projekta kopējās izmaksas ir 5432,40 eiro, Vecumnieku novada Domes līdzfinansējums - 814,86 eiro.

Dace Šileika
Vecumnieku novada Domes projektu vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    17.12.2014
TWITTER
Iecavas novads
19 sep
👉 Atbalsti savējos, nobalso par energoefektīvu ēku Iecavas novadā - privātmāju “Liepalejas”! https://t.co/RqWYY0prgE