Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

UNESCO nedēļā izzinām novada kultūrvēsturi

15.10.2015 0

14.oktobrī Iecavas Bērnu bibliotēkā notika izglītojošs pasākums, kurā Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenā bibliogrāfe Laimdota Ozoliņa iepazīstināja interesentus ar Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas Letonica projektu «Zudusī Latvija».

UNESCO nedēļā izzinām novada kultūrvēsturi
FOTO: Ludmila Šteinberga

Pasākumā piedalījās Iecavas internātpamatskolas 6.c klases audzēkņi, skolotājas Ligita Putniņa, Dzintra Kraukle, Madara Lasmane un bibliotēkas lasītāji.

«Zudusī Latvija» satur digitalizētas senu zīmējumu kopijas, atklātnes un fotogrāfijas no 19.gadsimta beigām līdz mūsdienām un objektu aprakstus. Projekts apvieno unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām.

L.Ozoliņas stāstījums un prezentācija ļāva ielūkoties Iecavas vēsturē. Apmeklētāju neviltotu interesi raisīja fotogrāfa Teodora Bidega darbi, kas tapuši 30. gados Iecavā un tās apkārtnē. Tajos redzami ne tikai salonā tapuši uzņēmumi, bet arī tā laika Iecavas notikumi - gan sadzīviski, gan svinīgi. Bibliogrāfe pastāstīja, kā noritēja digitalizācijas process, izmantojot stikla plates.

Skolēni ar lielu interesi noklausījās literāta Arnolda Apses dzejoli „Iecava” un romāna „Lepnā Zemgales bajāru cilts” fragmentu lasījumu, kā arī centās atpazīt dabas objektus, pieminekļus, ielas un celtnes. Šogad valstī tiek atzīmēta latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas simtgade. Laimdota Ozoliņa uzsvēra, ka iecavnieki īpaši var lepoties ar Iecavas un Zālītes pagastā dzimušajiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Verneru un Herbertu Tepferiem un Jēkabu Jurševski.

Pašlaik saistībā ar Iecavu datu bāzē atrodami 145 objekti. Projekta ”Zudusī Latvija” veidotāji aicina ikvienu iesaistīties, papildinot objektu aprakstus, kā arī iesūtot jaunus attēlus un fotogrāfijas.

Cerams, ka pasākums veicināja Iecavas vēstures izzināšanu un vairoja bērnu interesi par sava novada kultūrvēsturi.

12.–18.oktobrī jau piekto reizi Latvijā norit UNESCO nedēļa, lai atzīmētu mūsu valsts pievienošanos pasaules lielākajai izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai UNESCO, kam šogad aprit 70.gadadiena. UNESCO kopš tās dibināšanas savos darbības mērķos kā prioritāti ir izvirzījusi mantojuma kopšanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) šajā gadā aicina stiprināt gan individuālu cilvēku, gan institūciju savstarpēju sadarbību Latvijas vērtību stiprināšanā un vietējā mantojuma izcelšanā.

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    15.10.2015
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6