Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Šogad ekspertu skaits tuvojas 120

08.12.2015 0

15.gadu Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma «Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija».

Šogad ekspertu skaits tuvojas 120

Attēlā: 1.-4.klašu grupā aktīvākā bija Iecavas vidusskolas 2.a klase (audzinātāja Anita Lauciņa) - lasīja 13 bērnu.

Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīva, kura iesaista par aktīviem lasītājiem un grāmatu vērtētājiem tūkstošiem bērnu, jauniešu un no 2012. gada arī pieaugušos. 2014. gadā tie bija vairāk nekā 18300 lasītāju 700 bibliotēkās un skolās.

Iecavas Bērnu bibliotēka programmā piedalās jau 14. gadu. Prieks, ka ar katru gadu programmas dalībnieku skaits palielinās; vēl lielāks prieks par to, ka vecāki arī iesaistās programmā un lasa kopā ar bērniem. Šogad ekspertu skaits tuvojas 120.

Pavasarī par pašvaldības līdzekļiem tika iegādāta jaunāko, interesantāko bērnu un jauniešu grāmatu kolekcija. No jūnija līdz decembrim dalībnieki piedalījās dažādās aktivitātēs: lasīja savas vecumgrupas sešas grāmatas, iesaistījās pārrunās, diskusijās, viedokļu apmaiņā, ilustrēšanā un grāmatu novērtējumā.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, pastāv elektroniskā anketa. Pašlaik to aizpilda ikviens programmas dalībnieks par, viņaprāt, interesantāko grāmatu. Tas atvieglo žūrijas rezultātu apkopošanu un piesaista bērnus, kuriem patīk datori. Anketas nonāks LNB Bērnu literatūras centrā, kur tiks saskaitītas, izanalizētas un tiks izveidots tops par populārākajām grāmatām.

Pateicoties pašvaldības atbalstam, Bērnu bibliotēkas žūrijas eksperti par paveikto tika apbalvoti ar braucienu uz kinoteātri «Multikino» Rīgā. 1.-4.klašu bērni noskatījās animācijas filmu «Hotelis Transilvānija 2», savukārt 5.-9.klašu skolēni - «Mazo princi».

Visi lasītāji dāvanā saņems košus atstarotājus ar lukturīti un uzrakstu «Lasi un kļūsti redzams!», ko sarūpējis lasīšanas veicināšanas programmas organizētājs – LNB Bērnu literatūras centrs.

Bērnu bibliotēkas žūrijas eksperti un bibliotekāres sirsnīgi pateicas Iecavas novada pašvaldībai par noslēguma pasākumu un aktivitāšu finansiālo atbalstu, kā arī šoferītim Andrejam Rundzem par drošu, tīkamu braucienu un laipno apkalpošanu.

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    08.12.2015
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6