Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Bērni iepazīst Ziemeļvalstu literatūru un kultūru

15.11.2016 0

No 14. līdz 20. novembrim norisinās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Projekts 2016. gadā  Ziemeļvalstīs svin savu 20. jubileju, bet Latvijā tas notiek 19. reizi. Šogad nedēļas tēma ir «Nākotne Ziemeļos».

Bērni iepazīst Ziemeļvalstu literatūru un kultūru
FOTO: no bibliotēkas albuma

14. novembrī vidusskolas 2.b klasē notika Rīta stunda. Lasījumam tika piedāvāta norvēģu rakstnieka Stīana Hola sarakstītā grāmata "Gārmana vasara" (2006). Darbs saņēmis Norvēģijas Grāmatu balvu (Brageprisen)  2007. gadā kā labākā bērnu grāmata.

Grāmata  iepazīstina lasītājus ar sešus gadus veco zēnu Gārmanu, kuram pirmo reizi ir jādodas uz skolu un kuru apciemot ieradušās trīs vecas tantes. Gārmans baidās no skolas sākuma un mēģina noskaidrot, vai arī viņa vecāki un tantes no kaut kā baidās. Atklājas, ka visi cilvēki no kaut kā baidās.

"Gārmana vasara" ir stāsts ar brīnišķīgām ilustrācijām un sniedz iespēju sarunāties par dažādām tēmām – par ko mēs priecājamies un no kā baidāmies.

Pēc grāmatas lasījuma bērni mēģināja atcerēties, no kā viņi visvairāk baidījās un par ko priecājās, kad uzsāka skolas gaitas. Stāsta turpinājumu par Gārmana piedzīvojumiem skolā bērni attēloja savos zīmējumos.

Par atraktīvu nodarbi izvērtās krustvārdu mīklu minēšana un puzles likšana ar troļļu un Muminu attēliem. Pasākumā skolēni mācēja atpazīt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu karogus.      

Līdzīgi kā citus gadus Bērnu bibliotēkā ir aplūkojama Ziemeļvalstu literatūras izstāde, kā arī nedēļas tēmai veltīts plakāts. Šī gada plakāta autors ir somu mākslinieks, arī komiksu autors Ville Tietavainens. 

Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. 

Ludmila Šteinberga
Bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    15.11.2016
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6