Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Bērnus ielīksmo runčuka piedzīvojumi

19.12.2016 0

14. decembrī Iecavas novada bērnu bibliotēkā viesojās Mežotnes pagasta Strēlnieku bibliotēkas vadītāja, Bauskas literātu apvienības biedre Sandra Cīrule. Ar dzejnieci tikās vidusskolas 4.a klases audzēkņi un skolotāja Inese Vasiļjeva.

Bērnus ielīksmo runčuka piedzīvojumi
FOTO: L. Šteinberga

Pirms neilga laika varēja iepazīties ar Sandras Cīrules mīļumpasaciņām par pūķi Rūķi un stāstiem no grāmatas «Kaķu mājas».  

Gatavojoties pasākumam, bērni kopā ar skolotāju klasē lasījuši pasakas par pūķi Rūķi, runčiem Maigoni un Laimoni, kā arī kaķenēm Lelli un Esmeraldu. Paula Čapase un Elizabete Artemjeva pastāstīja minēto grāmatu fragmentus.  Jaunā dzejoļu grāmatiņa «Jančuks runčuks pūkains punčuks» turpina kaķu tēmu.

Prezentācijā viešņa pastāstīja par grāmatas tapšanas garo ceļu, sākot no pierakstiem blociņā, drukas un vizuālā risinājuma izvēli līdz gatavam produktam tipogrāfijā.

21 jautrs, humora pilns pantiņš stāsta par runčuka raibo dzīvi. Viņš ir liels blēņdaris, ar kuru notiek dažādi piedzīvojumi un neparasti notikumi. Runčukam piemīt cilvēciskas vājības – viņš dodas ceļojumos, tirgū pārdod reņģes galvu un riekstu halvu, piedalās medībās, apmeklē masku balli, svin Jāņus.

Lūk, dažas rindas par grāmatas varoni:

                               «Jančuks runčuks pūkains punčuks –

                                Būs tam kādreiz jāstrādā,

                                Bērniem maize jāgādā.

                                Nav viņš jūrnieks,

                                Nav viņš mūrnieks,

                                Nav ne skolotājs, ne sētnieks.

                                Toties solās būt labs klētnieks.

                                Dzīvos klētī ļoti bargs,

                                Pelēm, žurkām miesassargs.»

Dzejniece ir gandarīta par sadarbību ar Dagniju Lauvu. Mākslinieces melnbaltās ilustrācijas lieliski papildina tekstu un attēlo runčuka raksturu.

Dzejoļu lasījuma brīžos valdīja jautrība un smiekli. Pasākuma izskaņā dzejniece atbildēja uz bērnu jautājumiem un dalījās ar radošām iecerēm par jaunās grāmatas izdošanu pašiem mazākajiem lasītājiem.   

Ludmila Šteinberga
bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    19.12.2016
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6