Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Ieskats pagājušajā gadsimtā

08.06.2017 0

Tāpat kā pirrms pieciem gadiem, arī šovasar, gaidot Iecavas jubileju, novada bērnu bibliotēkā iekārtota fotogrāfa Jāņa Doniņa (1927-2003) darbu izstāde.

Ieskats pagājušajā gadsimtā
FOTO: Beata Logina

Lasītavā apskatāmas desmit fotogrāfijas, kuras atlasījusi un izstādīšanai sagatavojusi autora meita Ligita Liepiņa.

«Attēlos redzam Iecavas skatus, pazīstamas personības, piemēram, Elzu Mediņu ar akordeonu un Oskaru Pīlādzi traktorā,» stāsta bibliotēkas vadītāja Ludmila Šteinberga. «Pateicoties sadarbībai ar fotogrāfa meitu, arī 2012. gadā bibliotēkā ierīkojām nelielu izstādi, un tad bija apskatāmas citas bildes. Nu iecavniekiem atkal dota iespēja ieskatīties novadnieka atstātajā fotomantojumā. Ligita strādā Latvijas Universitātē, ir Latvijas Mikologu biedrības valdes locekle un sēņu audzēšanas speciāliste. Mūsu ietādes krājumā ir izdevums, kura veidošanā viņa piedalījusies kā viena no autorēm.»

Jānim Doniņam šogad apritētu 90 gadu. Viņš bija mednieku kluba «Iecava» biedrs; par šo aizraušanos liecina arī viens fotoattēls pašreizējā ekspozīcijā. Laikraksta «Iecavas Ziņas» pirmsākumos J. Doniņš nodrošināja avīzes satura veidošanai nepieciešamos fotoattēlus.

Apmeklētājiem izstāde bibliotēkā būs pieejama līdz Iecavas 525 gadu svinībām jūlija nogalē.

Beata Logina
Lapas informācija atjaunota:    08.06.2017
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6