Iecavas
novads
Seko: twitter facebook instagram

Lasīšanas karalis ir kronēts!

12.03.2018 0

7. martā Bauskas Kultūras centrā norisinājās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības II kārta. Tajā piedalījās 13 konkursanti no Bauskas sākumskolas, Iecavas un Misas vidusskolas. Iecavas vidusskolu pārstāvēja Artūrs Balodis (5.a), Niklass Kalniņš (5.b), Luīze Orupa (5.c), Inita Putniņa (6.a), Zuhao Chen (6.b).

Lasīšanas karalis ir kronēts!
FOTO: Ludmila Šteinberga

Bērnu sniegumu pēc vienotiem kritērijiem vērtēja neatkarīga žūrija – Codes bibliotēkas vadītāja Antra Ģēvele, Gailīšu pagasta Gailīšu un Pāces bibliotēkas vadītājas Ilga Pētersone un Iveta Rācināja.

Galvenie vērtēšanas kritēriji bija dalībnieku nesamākslots, dabisks lasījums, mērens lasīšanas temps, piemērota intonācija, iekļaušanās piecās minūtēs un prasme ieinteresēt klausītājus izlasīt konkrēto darbu.

Konkursa laikā klausītāji dzirdēja daudz interesantu fragmentu no grāmatām, ko izvēlējušies viņu vienaudži no bibliotēkas piedāvājuma vai personīgajiem krājumiem. Piemērotu lasāmvielu dalībnieki varēja atrast arī «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas» grāmatu kolekcijā.

Artūrs lasīja Marijas Parras grāmatu «Vafeļu sirdis» par divu labāko draugu gaitām, Niklass – Jāņa Porziņģa biogrāfisko stāstu «Brālis», Zuhao – Deivida Valjama piedzīvojumu romānu «Gangsteromīte». Savukārt Luīze un Inita bija izvelējušās  fantāzijas žanra literatūru - Ērinas Hanteres grāmatu «Klanu kaķi» un Kristīnas Olsones «Stikla bērni». Tas liecina par to, ka arī šajā vecumā bērni lasa dažādu žanru literatūru.

Uzstāšanas laikā mūsu dalībniekus uzmundrināja līdzjutēju, klasesbiedru plakāti ar uzrakstiem «Lai veicas!» un «Lasi ar prieku!».

Pasākuma vadītāja Bauskas Centrālās bibliotēkas metodiķe Māra Kuļikauska iesaistīja klātesošos viktorīnā par Bauskas reģiona, Latvijas un pasaules bibliotēkām, kā arī par populāriem rakstniekiem un grāmatām. Pareizo atbilžu autori saņēma saldas balviņas.

Izvērtējot bērnu sniegumu, atbilstoši rezultātiem katrs dalībnieks saņēma nomināciju, diplomu, dāvanā portfelīti ar grāmatu un balonu.

Artūru žūrija atzina par «Šarmantāko lasītāju», Luīzi par «Klusāko lasītāju», Initu par «Steidzīgāko lasītāju», Zuhao par «Drosmīgāko lasītāju».

Par reģionālās lasīšanas sacensības uzvarētāju - «Lasīšanas karali» - kļuva Niklass. Viņš pārliecinoši un emocionāli nolasīja fragmentu par Kristapa Porziņģa uzņemšanu Ņujorkas komandā «Knicks». Puisis spēja ar lasījumu aizraut auditoriju. Viņš saņēma ceļazīmi uz Nacionālās Lasīšanas sacensības finālu Rīgā.

Pasākuma izskaņā pie bērniem ieradās pirātu meitene un iesaistīja visus kopīgās kustību rotaļās, spēlēs, konkursos un dažādās aktivitātēs. Zālē valdīja jautrība, smiekli un līksme.

Paldies konkursa organizatorēm, Bauskas Centrālās bibliotēkas darbiniecēm, par viesu silto uzņemšanu, svētku kliņģeri ar brīnumsvecēm un saldumiem.

Uzteicama ir literatūras skolotāju Daces Greižas, Marutas Lasmanes un Gitas Zaķes ieinteresētība par lasīšanas projektu. Pedagoģes palīdzēja bērniem sagatavoties konkursam un sniedza vērtīgus padomus.

Valsts finālā maijā sacensības turpinās viens kandidāts no katra reģiona. Bauskas reģionu pārstāves mūsu Niklass Kalniņš.  Katrs reģionālais uzvārētājs lasīs fragmentu no izvēlētas grāmatas un fragmentu no citas iepriekš nezināmas grāmatas, kas tiks iedota fināla norises rītā. Fināls būs svētki, uz kuriem ielūgs visu lasīšanas čempiona klasi. Uzvārētājs saņems kausu skolai, kas nākamgad ceļos tālāk. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu direktoru–iedvesmotāju.

Pateicamies novada domes priekšsēdētājām Aivaram Mačekam par transporta nodrošinājumu un šoferim Svetoslavam Avdēvičam par nokļūšanu uz reģionālo finālu.

Ludmila Šteinberga
Iecavas novada bērnu bibliotēkas vadītāja
Lapas informācija atjaunota:    12.03.2018
TWITTER
Iecavas novads
27 mar
No šodienas, 27. marta, pašvaldības kapitālsabiedrība «Iecavas siltums» apkuri nodrošinās automātiskā testa režīmā:… https://t.co/z1a2jBV8f6